14 maja, 2024

USF ma za sobą rekordowy dzień przeciwko Rice, kończąc 13 gier w rozgrywkach konferencyjnych

TAMPA – Z meteorologicznego i historycznego punktu widzenia był to szczęśliwy dzień na pochówek.

Po południu, przy wilgotności dalekiej od pełnej, USF położył kres moralnym zwycięstwom i mężnym wysiłkom, z którymi był zmuszony zadowolić się przez większą część pół dekady. Zamiast tego byki odniosły namacalne, ekscytujące i wyznaczające tempo zwycięstwo.

Takie, które może zabrzmieć w odległej przyszłości.

Zwycięstwo drużyny USF 42-29 nad Rice przed 29 141 kibicami na stadionie Raymonda Jamesa przezwyciężyło zapach daremności, który utrzymywał się przez prawie pół dekady.

Zwycięstwo zakończyło passę 13 porażek American Athletic Conference trwającą od października 2021 r. Bulls (2-2, 1-0 AAC) nie osiągali poziomu 0,500 lub więcej w pierwszych czterech meczach sezonu od 2018 r.

Jednak po historycznym okresie ofensywy trener pierwszego roku Alex Gulich martwił się jedynie znaczeniem zwycięstwa w kontekście organizacji Bulls, a nie absurdem przeszłości.

„Doceniam wynik 1:0 w tym meczu” – powiedział.

„Tak jak powiedziałem naszym dzieciom, nie oznacza to nic więcej ani mniej niż to. Oznacza to po prostu, że nasz proces był na tyle prawidłowy, aby wygrać mecz piłkarski. Nie znam innego znaczenia tego. Nie byłem Tutaj naprawdę mnie to nie obchodzi. Zależy mi na tym, aby proces był taki, że to, co zrobiliśmy w zeszłym tygodniu, było prawidłowe, więc możemy wyjść na 1:0.

Jednak w tym czasie gra Gulicha w surrealistyczne popołudnie ewoluowała od przeciętnej do zdumiewającej.

Naeem Simmons, transfer z programu Wagnera Football Championship Subdivision, zniszczył drugorzędną drużynę Owls na odległość 272 jardów po ośmiu złapaniach. Wynik w jednym meczu był najbardziej produktywny w historii futbolu uniwersyteckiego na Florydzie, przewyższając poprzedni wynik ustanowiony przez Rona Sellersa z FSU (14 chwytów, 260 jardów w porównaniu z Wake Forest) w 1968 roku.

READ  Źródło: Josh Uche, biegacz przepustek, wraca do Patriots
Rozgrywający NFL Byro-Brown trafił 22 z 29 podań na odległość 435 jardów i dwa przyłożenia. [ CHRIS HENRY | Courtesy of USF Athletics ]

Tymczasem rozgrywający pierwszego roku Byro Brown, który, jak stwierdził Golish, wciąż rozwija swoje jasnowidzenie w swojej nowej grupie, składającej się głównie z przyjmujących, zakończył grę z wynikiem 22 z 29 na 435 jardów, mając dwa przyłożenia i zero typów.

Wynik podań był drugim najlepszym wynikiem rozgrywającego Bulls w meczu, po wystrzeleniu 503 jardów przez Quintona Flowersa przeciwko Knights w 2017 r. Brown również pobiegł na 82 jardy, dołączając do Flowers jako jedyni gracze w NFL, którzy łącznie zdobyli nie Mniej niż 500 jardów ogółem. W jednym konkursie.

Gulich przypisał Brownowi, który w piątek skończył 19 lat, powrót do gry w pierwszej połowie, który pozwolił drużynie USF wyprzedzić Rice 29-15 w ostatnich dwóch kwartach i unicestwić Owls na szczycie.

Bądź na bieżąco ze sceną sportową Tampa Bay

Zapisz się na nasz bezpłatny biuletyn Sports Today

Codziennie będziemy przesyłać Ci wiadomości i analizy dotyczące drużyn piłkarskich z college’u Bucks, Lightning, Rays i Florida.

Wszyscy jesteście zarejestrowani!

Chcesz więcej naszych bezpłatnych cotygodniowych biuletynów w swojej skrzynce odbiorczej? Zacznijmy.

Poznaj wszystkie opcje

„Właśnie zasugerowałem, aby skrzydłowi wygrywali głęboko” – powiedział Brown. „Wysłuchał i cieszę się, że to zrobił. Świetna zabawa”.

Pięć z ofensywnych zagrań Bullsów (15 jardów lub więcej) miało miejsce w drugiej połowie, a Browns znaleźli Simmonsa (głównie w osłabieniu), który po przerwie zdobył 51, 42, 49 i 52 jardy.

„W obronie, którą grają, jeśli nie jest to mężczyzna, grają w kwartach i znacznie obniżają swoje bezpieczeństwo” – powiedział Simmons, który złapał wszystkie osiem podań skierowanych w jego stronę. „Kiedy gramy w ataku, gramy bardzo szybko, oni mają tendencję do popełniania błędów, a my staramy się je wykorzystywać”.

Dzień wcześniej, podczas regularnego treningu Bullsów w ramach „Fast Fridays”, Gulich odciągnął Simmonsa na bok i powiedział mierzącemu 170 cm juniorowi, który w pierwszych trzech meczach zaliczył siedem złapań, że zamierza zgromadzić 150 odbieranie jardów.

READ  Dlaczego Kalvin Phillips nie był uważany za wystarczająco dobrego dla Manchesteru City

„Powiedziałem mu to nie dlatego, że wiedziałem, że kilka razy go tym rzucimy, ale po prostu wiedziałem, że to to wynagrodzi” – powiedział Golish. „Kiedy zaangażujesz się w swój proces, to ci się opłaci. Tak będzie. To dotyczy mnie i elitarnych zespołów, w których grałem”.

Do przerwy prowadził 14-13 i Brown znalazł Simmonsa w sytuacji sam na sam po prawej stronie boiska, dzięki czemu na początku drugiej połowy zyskał 51 jardów. Trzy sztuki później Browns wskoczyli do pola końcowego nietknięci z jardu, dając NFL prowadzenie 20-14.

Jednak sekwencja dwóch akcji w połowie trzeciej kwarty była niemal bolesna.

Chwilę po tym, jak obrońca Bulls, Nay’Quan Wright, wpadł w pole końcowe po obiecującej akcji, która dała USF dwupunktowe prowadzenie, doświadczony rozgrywający Rice, JT Daniels, znalazł młodego Deana Connorsa za drugorzędną drużyną Bulls i zdobył przyłożenie z 80 jardów.

„Naprawdę rozczarowujące” – powiedział Golish. „Ostatecznie jest to największa huśtawka, jaką można kiedykolwiek mieć. … Dosłownie wszystko, o czym mówimy, to następna gra. Jak dosłownie następna gra”.

Przybył w krótkim czasie.

Następnie Brown ponownie znalazł izolowanego Simmonsa za drugoplanową bramką Rice’a i uzyskał przyłożenie z 49 jardów, dając USF prowadzenie 27-21. Po kolejnym posiadaniu Simmons uderzył głęboką piłką środkiem na odległość 52 jardów, po czym posłał Seana Atkinsa z 8 jardów.

Następnie Wright odpokutował za swój wcześniejszy błąd, zdobywając wynik biegiem na jeden jard na 8:52 przed końcem meczu, dając Bulls prowadzenie 40-21. Dwupunktowa próba Utility – Atkins dokonał ostatniego rozdania, a Brown trafił w zamian za konwersję – doprowadziła do wyniku 42-21.

„Trener cały czas to powtarza, to mentalność następnej gry” – powiedział Brown. „Po prostu mogliśmy się odbić, zregenerować i nadal trzymać nogę na gazie, to właśnie zrobiliśmy”.

READ  Brock Purdy pokornie zastanawia się nad pobiciem rekordu liczby karnetów na jeden sezon 49ers – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

W defensywie sytuacja była nieco bardziej niebezpieczna, chociaż oddział Todda Orlando utrzymywał Price’a na dystansie jednego metra.

Tydzień po tym, jak w pierwszej połowie utrzymał Alabamę na dystansie 113 jardów w najbardziej inspirującej defensywie Bulls, jaką ostatnio pamiętali, liga NFL nie była tak skąpa w meczu z Danielsem. Grając w swojej czwartej lidze Football Bowl, Daniels uzyskał 27 z 40 punktów na 432 jardy i trzy przyłożenia, zanim odszedł po tym, jak został potrząśnięty workiem w trzeciej kwarcie.