24 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Apple wypuszcza iOS 17.5, macOS 14.5 i inne aktualizacje wraz z wprowadzeniem na rynek nowych iPadów

Apple wypuszcza iOS 17.5, macOS 14.5 i inne aktualizacje wraz z wprowadzeniem na rynek nowych iPadów

jabłko

Firma Apple udostępniła dziś najnowsze aktualizacje dla wszystkich aktywnie obsługiwanych urządzeń. Większość z nich zawiera Garść aktualizacji zabezpieczeńOraz kilka nowych funkcji dla abonentów Apple News+ oraz tzw. wieloplatformowa ochrona przed śledzeniem dla urządzeń Bluetooth.

Aktualizacje iOS 17.5, iPadOS 17.5, macOS 4.5, watchOS 10.5, tvOS 17.5 i HomePod Software 17.5 są już dostępne do pobrania.

Powiadomienia o ochronie przed śledzeniem na wielu platformach ostrzegają użytkowników, „jeśli kompatybilny tracker Bluetooth, którego nie posiadają, porusza się wraz z nimi, niezależnie od systemu operacyjnego, z którym urządzenia są sparowane”. Firma Apple wdrożyła już zabezpieczenia zapobiegające prześladowaniu przez AirTag, a funkcja Cross-Platform Tracking Protection wdraża niektóre z tych samych zabezpieczeń dla urządzeń sparowanych z telefonami innych firm.

Apple News+ wprowadza nową grę słowną o nazwie Kwateryco stanowi część szerszego trendu, w którym organizacje informacyjne traktują gry jako motor wzrostu. Kwatery, KrzyżówkaI Prosta krzyżówka Możesz także śledzić statystyki graczy i wygrane na żywo, a karty Dzisiaj+ i Wiadomości+ będą także ładowane w trybie offline.

Niektóre starsze systemy operacyjne Apple również otrzymały aktualizacje zabezpieczeń, aby zapewnić ich aktualność. Aktualizacje iOS 16.7.8 i iPadOS 16.7.8 są dostępne dla starszych urządzeń iDevices, których nie można zaktualizować do iOS 17, a macOS Venture 13.6.7 i Monterey 12.7.5 obsługują wszystkie komputery Mac, na których nadal działają te wersje systemu operacyjnego, niezależnie od tego, czy są one ponownie biegać, czy nie. Można zainstalować macOS Sonoma. Nie jest dostępna aktualizacja dla systemu iOS ani iPadOS 15.

Będą to prawdopodobnie ostatnie duże aktualizacje, jakie otrzymają obecne systemy operacyjne Apple przed tegoroczną konferencją Worldwide Developers Conference, która odbędzie się 10 czerwca, podczas której Apple zazwyczaj prezentuje swoje kolejne główne systemy operacyjne na jesień. Po ogłoszeniu tych aktualizacji — iOS 18, macOS 15 itp. — aktualizacje istniejących wersji zwykle skupiają się na aktualizacjach zabezpieczeń i błędów, a nie na dodawaniu nowych, ważnych funkcji. Powszechnie oczekuje się, że tegoroczne aktualizacje Apple skupią się na funkcjach generatywnych sztucznej inteligencji, w tym Niektóre funkcje obsługiwane przez ChatGPT I Bardziej wydajny asystent Siri.

READ  YouTube wyjaśnia sposób myślenia związany z przeprojektowaniem ikon w stylu konspektu