28 kwietnia, 2024

Stan nr 6 w Ohio zdobywa niszczyciel czołgów na sekundę przed końcem, aby pokonać nr 9 Notre Dame, 17-14

Ohio State strzeliło gola na sekundę przed końcem meczu i wygrało z Notre Dame 17-14.

Buckeyes odzyskali piłkę na 1:26 przed końcem i tylko jedną przerwę na żądanie i potrzebowali niemal każdej sekundy tego ataku, gdy Chip Trayanum po akcji w skokach dostał piłkę prosto do bramki.

Ohio State potrzebowało 15 zagrań, aby przejść 65 jardów w zwycięskim meczu, który obejmował wielokrotne konwersje przy trzeciej i czwartej próbie. Po tym, jak w pierwszych dwóch zagraniach nie udało im się zdobyć jarda, drużyna Ohio State zamieniła trzecią i dziesiątą pozycję na 23-jardowy niszczyciel czołgów na rzecz Emeki Egbuki. Cztery sztuki później Kyle McCord znalazł Juliana Fleminga, który na niecałe 45 sekund przed końcem zdobył przyłożenie z siedmiu jardów na czwartej i siódmej pozycji.

Krótko po tym McCord został wezwany do celowego uziemienia, a stan Ohio został zmuszony do wykorzystania ostatniej przerwy na żądanie na 15 sekund przed końcem. W następnej akcji – trzeciej i 19 – McCord uderzył Egbukę po zagraniu z 21 jardów do linii 1 jarda Notre Dame na siedem sekund przed końcem.

Trzy sztuki później Ohio State zdobyło bramkę.

Uciekający Traianum rzucił się z lewej strony linii ataku i w odsłoniętą strefę obronną Notre Dame. Notre Dame miała tylko 10 zawodników na boisku, aby zdobyć zwycięski wynik w meczu Ohio State. Biorąc pod uwagę ustawienie drużyny przed snapem, brakujący zawodnik mógł zostać przypisany do tego obszaru linii wznowienia.

Zwycięska gra drużyny Ohio State zakończyła się w drugiej połowie, która była jeszcze bardziej ekscytująca niż pierwsza. Do przerwy Buckeyes prowadzili 3:0, a następnie prowadzili 10:0 po niszczycielu TreVeyona Hendersona.

Następnie Notre Dame zdobyła 14 punktów z rzędu i objęła pierwsze prowadzenie z czasem 8:22 po podaniu Sama Hartmana do Rico Floresa Jr. Akcja niszczyciela Notre Dame trwała 6:29, a Irlandczycy długo kontrolowali piłkę. Z drugiej połowy. Pierwsza akcja niszczycielska drużyny Notre Dame w meczu trwała prawie połowę trzeciej kwarty, a Irlandczycy rozegrali w drugiej połowie 33 akcje, a Ohio State osiem i objęli prowadzenie 14-10.

READ  Pięć niezapowiedzianych drużyn, które warto obejrzeć

Zmarnowane czwarte szanse

To sprawiło, że obie drużyny żałowały, że zmarnowały okazje po czwartej przewadze przez całe spotkanie. Żadnej drużynie nie udało się dokonać konwersji po dwóch krótkich próbach czwartej próby w strefie drugiej drużyny.

Notre Dame QB Sam Hartman został zatrzymany w pierwszej kwarcie po tym, jak Irlandczycy weszli do Ohio State 20. Pod koniec pierwszej jazdy Notre Dame w drugiej połowie Hartman bezskutecznie pobiegł na Ohio State 39, zajmując czwarte miejsce. pod.

Ohio State odwróciło piłkę po upadkach na metr przed polem końcowym Notre Dame w drugiej połowie, kiedy podanie McCorda po czwartej próbie nie zostało dokończone, a do końca pierwszej połowy pozostało 6:53.

W drugiej połowie Notre Dame uniemożliwiła Ohio State zdobycie jarda w kolejnych zagraniach na linii 11 jardów. Po tym, jak Henderson zaliczył trzecią próbę, Ohio State zarządziło przerwę na żądanie przed czwartą. Zamiast ponownie próbować znaleźć się w środku pola, sędzia zdecydował o zakończeniu meczu na korzyść Egbuki. To zostało upchnięte w mieszkaniu.

Ta nieudana konwersja mogła zaowocować zwycięstwem Notre Dame. Jednak DE JT Tuimolau ze stanu Ohio niemal w pojedynkę zmusił Notre Dame do wybicia piłki po tym, jak Irlandczycy zaliczyli dwie pierwsze próby. Trzecia próba po raz pierwszy mogła zakończyć się utratą czasu.

Hartman zakończył mecz 17 z 25 podań na 175 jardów i niszczyciel czołgów, podczas gdy McCord miał 21 z 37 na 240 jardów. Henderson miał 14 prowadzących na 104 jardy, a Notre Dame RB Audric Estime miał 14 prowadzących na 70 jardów.

Sprawa Notre Dame w fazie play-off

Ktokolwiek przegrał sobotni mecz, przez resztę sezonu starał się nadrabiać zaległości, aby wrócić do składu College Football Playoff. Jeśli jednak zespół ma zamiar przejść do play-offu z dwiema porażkami, Notre Dame może mieć przekonujący argument, jeśli pozostanie niepokonana przez resztę sezonu.

READ  Betts dołącza do Bobby'ego Bondsa jako jedyni gracze z 10 HR przed ASG

Irlandczycy mają jeszcze w harmonogramie mecze z Duke, USC i Clemsonem. Bliska porażka z USC lub Clemsonem i zwycięstwo nad pozostałą dwójką dałoby Notre Dame mocny argument na poziomie 10-2, jeśli drużyny z wieloma porażkami walczą o miejsce w fazie play-off.

Jednak szanse, że będzie to prawdziwa debata, są nikłe. Żadna drużyna, która nie przegrała dwóch meczów, nigdy nie awansowała do play-offów z czterema drużynami. Notre Dame będzie prawdopodobnie musiała pokonać wszystkich pozostałych w harmonogramie, aby się dostać.