28 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Aston Villa 3-3 Liverpool: Emery jest gwiazdą serialu, a Villa może zasmakować finału swoich marzeń

Aston Villa 3-3 Liverpool: Emery jest gwiazdą serialu, a Villa może zasmakować finału swoich marzeń

Skomentuj zdjęcie, Trener Aston Villi Unai Emery cieszy się z gola Johna Dorana

  • autor, Phila McAnulty’ego
  • Rola, Główny pisarz piłkarski Villa Park

Scena była przygotowana dla Aston Villi, która przeszła do historii, gdy gwiazda Hollywood i słynny fan Tom Hanks paradował na boisku w niezwykłej roli kibica Ligi Mistrzów przed meczem z Liverpoolem.

Hanks, popularny kibic Villi ubrany w niebieski, oversize’owy sweter, zwrócił uwagę na to, co Unai Emery i jego zawodnicy mieli wkrótce osiągnąć po imponującym sezonie pod wodzą Hiszpana.

Po nocy pełnej napięcia i dramatu, podczas której Hanks przeżył całą gamę emocji, od nieskrywanego bólu po niepohamowaną radość, Emery i Via mogą teraz niemal wyciągnąć rękę i dotknąć swojego marzenia.

Podopieczni Emery’ego z pewnością obrali malowniczą drogę, aby być o krok bliżej zapewnienia sobie miejsca w czołowej czwórce Premier League – zdobywając punkt po szalonym remisie 3:3 z Liverpoolem, który wciąż pozostawia wiele do zrobienia, ale cel jest w zasięgu wzroku.

Częściowo udało im się to osiągnąć dzięki meczu, który rozpoczął się od naprawdę strasznego błędu bramkarza Emiliano Martineza, który podarował Harveyowi Elliottowi bramkę, która zakończyła się gromkim finiszem na Holt End, gdy dwa gole rezerwowego Johna Dorana w końcówce zdobyły ważnego gola. Point, pozostawiając Hanksa machającego dziko pięściami z zachwytu.

Stawia to Tottenham Hotspur w niegodnej pozazdroszczenia sytuacji, w której we wtorkowy wieczór musi pokonać u siebie obrońcę tytułu i pretendenta do tytułu Manchester City, aby przesunąć wyścig o Ligę Mistrzów w przyszłym sezonie do ostatniego dnia.

To, co wyglądało na potencjalnie druzgocącą porażkę, zostało uczczone w chwalebny sposób, a Emery został przywitany jak zwycięski bohater, chwytając mikrofon i wydając porywający krzyk „Up The Villa”, tę samą wiadomość, którą Hanks przekazał przed startem.

Powiedział także fanom Villi: „Dzisiaj jeszcze nie skończyliśmy. Ostatni mecz odbędzie się w niedzielę w Crystal Palace, aby zagrać w Lidze Mistrzów. To jest bardzo ważne dla nas, dla klubu, dla zawodników i dla mnie .

Skomentuj zdjęcie, Tom Hanks macha do fanów Aston Villi przed rozpoczęciem meczu z Liverpoolem

Villa wyobrazi sobie swoje szanse na osiągnięcie celu i jakie osiągnięcie osiągnie Emery, który zmienił nastrój i styl klubu od czasu zwolnienia Stevena Gerrarda w październiku 2022 roku.

Jest bystry taktycznie i wydaje się, że wykorzystuje każde kopnięcie ze swojej strefy technicznej, a także jest o krok od wprowadzenia swojej drużyny na nieznane wcześniej terytorium Ligi Mistrzów. Byłoby to kolejne wielkie osiągnięcie w i tak już imponującym CV

Po odegraniu roli katalizatora, który poprowadził klub Midlands do Ligi Europy pod koniec pierwszego sezonu, wielu fanów cieszyło się, że Emery zrobił kolejny krok w stronę Ligi Europy.

Zamiast tego ma zamiar zabrać ich do europejskiej elity, szóstego klubu, z którym pojedzie do Ligi Mistrzów. Ma także najlepszy współczynnik zwycięstw ze wszystkich menadżerów Villi w Premier League, a od czasu jego nominacji zespół zajmuje czwarte miejsce z punktami zdobytymi za Manchesterem City, Arsenalem i Liverpoolem.

Nominacja Emery’ego była wyraźnym sygnałem ambicji klubu, jednak nawet najbardziej optymistyczny członek hierarchii nie mógł tak szybko przewidzieć potencjalnego miejsca w Lidze Mistrzów. Efekt był dramatyczny.

Pomimo słabości i zmęczenia Villa nadal atakowała Liverpool, aby strzelić dwa gole w końcówce, grożąc nawet zdobyciem gola w dziewiątej minucie dogrywki, a wynik ten zakończyłby całą debatę na temat czwartego miejsca.

Ich awans pod wodzą Emery’ego da nadzieję także tym, którzy obawiają się, że czołowa czwórka zawsze będzie zamknięta, zgodnie z przykładem, jaki dał Newcastle United w zeszłym sezonie, burząc tak zwany ustalony porządek.

Hanks może być legendarną postacią międzynarodową, która od czasu do czasu posypuje Villa Park pyłem gwiezdnym, ale nawet on przyznałby, że Emery jest gwiazdą tego programu.

Villa będzie teraz miała nadzieję, że nowy sezon Premier League będzie idealnym hollywoodzkim finałem i miejscem na szczycie Europy.