28 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Aaron Judge powraca?  Czy jest tu ktoś Louis Gill?  Nie brakuje dobrych wibracji: 3 dania na wynos Yankees

Aaron Judge powraca? Czy jest tu ktoś Louis Gill? Nie brakuje dobrych wibracji: 3 dania na wynos Yankees

ulica. PETERSBURG, Floryda – Ich głosy były tak głośne, że słychać je było przez betonowe ściany.

W niedzielne popołudnie na Tropicana Field drużyna New York Yankees zakończyła szaloną, przesiąkniętą piwem uroczystość zwycięstwem 10:6 nad Tampa Bay Rays.

Gracze krzyczeli, a nawet szczekali, gdy Jahmi Jones, jedna z wielu gwiazd tego dnia, przemawiał przed nimi, otrzymując mistrzowski pas MVP gry. Z głośników na jednej ze ścian klubu płynęła najróżniejsza muzyka pop. Kiedy wpuścił reporterów, w pokoju nadal unosił się zapach jasnego piwa.

„Kwestie zespołowe” – powiedział łapacz Jose Trevino. „Psie rzeczy”.

To był dobry dzień, aby być częścią imperium zła.

W rzeczywistości był to tak dobry sezon, że bilans 27-15 sprawił, że w połowie meczu tracili do prowadzącego w American League East Baltimore Orioles. Yankees mają w maju bilans 8-3. Po poniedziałku udają się do Minnesoty, gdzie od lat są właścicielami Bliźniaków. Od 2018 roku ich bilans przeciwko Bliźniakom wynosił 73-32, co stanowi ich najlepszy procent zwycięstw przeciwko jakiemukolwiek klubowi w lidze amerykańskiej.

Oto trzy wnioski na wynos, gdy Yankees nadal rosną.

Największym wydarzeniem dla Yankees był powrót sędziego do normalności. Oznacza to, że powrócił do roli jednego z najlepszych pałkarzy w grze.

Niedzielne zwycięstwo pokazało, że z Judge wszystko jest w porządku. Wszystkie cztery piłki, w które grał, miały prędkość 104,6 mil na godzinę lub większą. Jego piąty home run w dwóch runach dał Yankees prowadzenie 6:0 i był to jego dziesiąty w tym roku (czwarty w AL). W trzeciej rundzie przeszedł siedem wyciągów, pomimo przewagi 0-2.

Sędzia przedłużył także swoją passę statystyk do 10 gier. W tym czasie osiągnął wynik 0,364 (12 z 33). Sędzia był bez trafień po dwóch spacerach i trafieniu narzutem w pierwszych dwóch meczach serii, chociaż Boone stwierdził, że wyniki te wprowadzały w błąd, „biorąc pod uwagę sposób, w jaki machał kijem”.

READ  Warriors przegrywają z Lakersami po powrocie Stephena Curry'ego po kontuzji nogi

„On chodzi” – powiedział Boone. – Dociera do bazy.

Sprawy układały się pomyślnie dla sędziego. Obserwując go przez cały sezon, nie okazywał żadnego widocznego dyskomfortu fizycznego, pomimo utrzymującego się problemu kontuzji prawego palca, którego doznał w zeszłym roku, oraz dyskomfortu w jamie brzusznej, którego odczuwał podczas wiosennych treningów. A teraz dopiero osiąga rezultaty. Podstawowe statystyki również były po stronie Judge’a. pobrać próbki:

• W niedzielę wieczorem jego ważony procent bazowy wyniósł 0,399, co stanowi 94. percentyl ligi MLB.

• Jego prędkość wynosząca 76,5 mil na godzinę mieściła się w 97 percentylu.

• Wskaźnik jego mocnych trafień, który uwzględnia piłki uderzane z prędkością ponad 150 km/h, wyniósł 57,4%, czyli mieścił się w 97. percentylu.

Sędzia osiągnął swój najniższy punkt, gdy w pierwszych 33 meczach trafiał zaledwie 0,197 przy sześciu zdobytych bramkach.

Teraz? pojawia się ponownie.

„To było nieuniknione” – powiedział Boone.

Luis Gil w ataku

Nikt nie spodziewał się, że następca Gerrita Cole’a będzie miał na tym etapie sezonu najniższą ERA wśród starterów Yankees.

A jednak oto Luis Gil z ERA na poziomie 2,51 w ośmiu startach dzięki sześciu niedzielnym rundom bez punktów.

Przeżuj to:

• Gill jest pierwszym zawodnikiem Yankees, który rzucił więcej niż sześć rund i pozwolił na jeden lub mniej runów w co najmniej trzech kolejnych startach, odkąd Cole zrobił to w czerwcu 2022 roku.

• W siedmiu z ośmiu startów w tym sezonie oddał także trzy lub mniej trafień.

• Gill szybko zmienił ciężką piłkę podczas mieszania suwaka. Przeciwnicy mają zaledwie 0,233 procent uderzeń w stosunku do swojego grzejnika, którym rzuca w 58,3 procent przypadków i osiąga średnią prędkość 96,4 mil na godzinę. Jego zmiana była jeszcze lepsza, a procent uderzeń wyniósł 0,167.

„Cały czas jest w ataku” – powiedział Trevino. „On nie rezygnuje z nikogo. Nie ma znaczenia, kim jesteś. Próbuje cię zaatakować wszystkim, co ma. Myślę, że radzi sobie z tym bardzo dobrze”.

READ  Dlaczego Truck Series nie ściga się w Dover?

„Napastnicy wiele ci mówią” – powiedział Boone. „Są tak przytłoczeni jego umiejętnościami, że nie mogą tego zrobić. Nawet gdy dostaną dobry zamach, zwykle nie są w stanie go oddać, a to jest wskazówka, czy. to oszustwo, prędkość lub rotacja, cokolwiek to jest. Pałkarze mówią ci, że to na ciebie wpływa.

Wyjdźmy na chwilę przed siebie. W pewnym momencie Yankees będą prawdopodobnie musieli wyłączyć Gilla jako startera, bez względu na to, jak bardzo będzie to boleć. Jego najwyższa liczba rund narzuconych ogółem miała miejsce w 2021 r., kiedy trafił 79 1/3 w drużynie juniorów i 29 1/3 w drużynie Yankees. W zeszłym roku rzucił zaledwie cztery rundy z powodu operacji Tommy’ego Johna.

Yankees upierają się, że nie nosi tradycyjnego kapelusza na rundę. To dlatego, że wykorzystują technologię do śledzenia jego poziomu energii. Obejmuje to wszystko, od jego średniej prędkości po ścieżkę ramion. Może więc Jill potrafi zaskoczyć i przetrwać znacznie dłużej, niż ktokolwiek się spodziewa. Najprawdopodobniej Yankees będą chcieli przenieść go na zastępcę, gdy Cole powróci latem tego roku.

„Oczywiście, że chcę tu być” – powiedział Gil za pośrednictwem tłumacza. „Chcę być częścią tego zespołu. Ale jednocześnie jestem bardzo skupiony na tym, co mam do zrobienia”.

Dużo dobrych wibracji

Zwycięstwo leczy wszystko, a Yankees są tego dowodem. Jak dotąd udało im się zapomnieć o strasznych wspomnieniach czwartego miejsca w sezonie 2023. W klubie panowała dobra atmosfera.

Kilka ciekawych scen:

• Gleyber Torres, który w niedzielę radził sobie fatalnie, notując 58 OPS+, w ósmej rundzie rozbił trzy runy u siebie i w niedzielę powiększył prowadzenie Yankees do 9-5. Kiedy przeszedł na talerz, Anthony Rizzo objął go i trzymał tak przez chwilę. Piłkarze wyszli z ławki rezerwowych, aby mu pogratulować. Torres nie myślał, że tak będzie przebiegał jego rok kontraktowy, ale w niedzielę poczuł miłość.

READ  Zawodnik UFC Jorge Masvidal trafił do więzienia po Dust-Up z Colbym Covingtonem - CBS Miami

„Dlatego zawsze powtarzam, że to jest dom, to coś więcej niż tylko koledzy z drużyny, to rodzina” – powiedział. „Relacje, jakie tu mam, są świetne i wszyscy są teraz tu ze mną”.

• Jones wystąpił w tym sezonie zaledwie sześć razy, po czym w trzeciej rundzie zmiażdżył solowego gola, co było pierwszym uderzeniem w jego karierze. Zadebiutował w lidze MLB w 2020 roku. Boone i gracze wiedzieli, że Jones przeszedł przez wiele i ledwo dostał szansę na grę, mimo że pojawiał się codziennie. Obsypali go piwem podczas uroczystości po meczu, co również było słodkie, ponieważ jego chwila przypadła na Dzień Matki. Ojciec Jonesa, Andrew, zmarł nagle na tętniaka mózgu w 2011 roku, gdy Jones miał 13 lat. Jego matka, Michelle, opiekowała się nim i pięciorgiem rodzeństwa.

Po home runie Yankees oszaleli, przywitani przez Alexa Verdugo – którego miejsce w składzie zajął Jones – potężnym uderzeniem.

„To coś, czego nigdy nie zapomnę” – powiedział Jones.

(Zdjęcie Aarona Judge’a uderzającego homerem z dwóch runów: Douglas P. DeFelice/Getty Images)