18 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Organizacja charytatywna księcia Harry’ego i Meghan nakazała zaprzestać działań w odpowiedzi na odstępstwa;  Można je wznowić dopiero po…

Organizacja charytatywna księcia Harry’ego i Meghan nakazała zaprzestać działań w odpowiedzi na odstępstwa; Można je wznowić dopiero po…

Książę Harry i Meghan Markle wpadli w kłopoty w Kalifornii, gdzie ich wysiłki charytatywne spotkały się z niepowodzeniem. Biuro prokuratora generalnego stanu uznało Archewell, organizację charytatywną założoną przez pozostającą w separacji parę królewską, za „przestępczą”. Sytuacja ta rzuca cień na działalność Archewell, ponieważ obecnie zabrania się jej zbierania i wydawania jakichkolwiek funduszy.

Brytyjski książę Harry (po lewej), książę Sussex i Meghan (po prawej), księżna Sussex, biorą udział w charytatywnym meczu polo w Ikoyi Polo Club w Lagos 12 maja 2024 r. podczas swojej wizyty w Nigerii w ramach obchodów Invictus Games. (Zdjęcie: Kula Suleiman/AFP)(AFP)

Książę Harry i Meghan Archwell uznano za przestępców

Założona przez księcia i księżną Sussex w 2020 roku Archewell jest organizacją non-profit. Dodatkowo w ramach Archewell Inc. prowadzi nastawione na zysk działy biznesowe skupiające się na produkcji medialnej, a mianowicie Archewell Audio i Archewell Productions. Według raportu PageSix organizacja charytatywna Harry’ego i Meghan została sklasyfikowana jako przestępca i nakazano jej zaprzestanie zbierania i wydawania pieniędzy.

Odblokuj wyłączny dostęp do najświeższych wiadomości na temat wyborów powszechnych w Indiach, tylko w aplikacji HT. Pobierz teraz! Pobierz teraz!

Przeczytaj także: Meghan Markle po zbadaniu korzeni twierdzi, że Nigeria jest „moim krajem”; Dotrzymuje słowa mimo spóźnienia

Wyjaśniono sprawę opuszczenia Archewell

W Kalifornii organizacje charytatywne i fundacje takie jak Archewell są zobowiązane do składania rocznego raportu i uiszczania opłaty za złożenie wniosku, aby zachować swój status organizacji charytatywnej lub fundacji. W nowym raporcie prokurator generalny Kalifornii Rob Bonta stwierdził, że Archwell nie zrobił ani jednego, ani drugiego. I odtąd zaczęły się problemy finansowe. W rezultacie kalifornijski rejestr organizacji charytatywnych i fundacji uznał Archwella za „przestępcę”. Oznacza to, że Archewell nie może zbierać ani wydawać środków, dopóki problem nie zostanie rozwiązany.

„Organizacja wymieniona jako przestępca nie ma dobrej opinii i nie może angażować się w działania wymagające rejestracji, w tym pozyskiwanie funduszy na cele charytatywne lub ich wydatkowanie”. czyta dokument uzyskany przez PageSix. „Organizacja może również podlegać sankcjom, a jej rejestracja może zostać zawieszona lub unieważniona przez rejestr”. Ona dodaje.

READ  Specjalne wydarzenie na żywo pierwszego dnia WWE zostało odwołane

Przeczytaj także: Książę Harry zdecydował się na pobyt w hotelu zamiast na królewskim zakwaterowaniu, jakie oferował król Karol podczas swojej wizyty w Wielkiej Brytanii

Archewell wstrzymuje zajęcia

Sytuacja ta doprowadziła do tymczasowego zawieszenia działalności Archewell do czasu uiszczenia opłat rejestracyjnych i złożenia sprawozdania rocznego właściwym organom. Według źródła fundacja Harry’ego złożyła wniosek o rejestrację; Jednak czek został wysłany, ale nigdy nie dotarł. Sama instytucja nie została o tym poinformowana i dowiedziała się dopiero po otrzymaniu wezwania do zapłaty. Oczekuje się, że problem zostanie rozwiązany w ciągu kilku najbliższych dni roboczych, ale do tego czasu organizacja musi tymczasowo wstrzymać swoją działalność.

Harry i Meghan, którzy obecnie podróżują po Nigerii w ramach zobowiązań Invictus i na prywatne zaproszenie, planują powrót do Kalifornii. Chociaż w 2020 r. zrzekli się ze swoich obowiązków królewskich, ich podróż do tego południowoafrykańskiego kraju była królewskim spotkaniem i powitaniem, podczas którego zostali powitani w podziękowaniu za ich wysiłki i uznanie dla kultury.