12 maja, 2024

Rankingi ataku i obrony po zdenerwowanym zwycięstwie z Jaguarami – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

JACKSONVILLE, Floryda – Kim są prawdziwi 49ers?

Czy to zespół, który w sezonie NFL 2023 pobije pięciu najlepszych przeciwników i wspiął się na szczyt wszystkich rankingów mocy?

A może to zespół, który rozpoczął tydzień pożegnalny z mnóstwem pytań?

W niedzielę 49ers z pewnością wyglądali, jakby byli w najlepszej formie, pokonując Jacksonville Jaguars 34-3 na stadionie Everbank. Zwycięstwo przełamało trzymeczową passę 49ers i przerwało passę pięciu zwycięstw Jaguarów z rzędu.

„Rozegraliśmy trzy mecze, które nie były nasze” – powiedział obrońca 49ers Fred Warner. Musieliśmy wrócić do gry w piłkę nożną 49ers, szczególnie w defensywie.

„Musieliśmy być dumni z tego, co nagraliśmy, i dzisiaj czuję, że to zrobiliśmy”.

Z pewnością zostanie to należycie odnotowane w ich imponujących ocenach zwycięstw w 10. tygodniu:

Pośpieszna zbrodnia

Gracze 49ers wykonali 30 puntów i osiągali średnio 4,8 jarda na prowadzenie, mimo że rozgrywający Sam Darnold trzykrotnie upadł na kolano i zakończył mecz.

Christian McCaffrey rzucił się na 95 jardów przy 16 prowadzeniu, a Deebo Samuel dodał 29 jardów i przyłożenie w trzech próbach w biegu.

Powrót lewego obrońcy Trenta Williamsa z pewnością pomógł, a John Feliciano wkroczył i dobrze spisał się w miejsce kontuzjowanego lewego obrońcy Aarona Banksa.

Jedyna rzecz, która nie poszła zgodnie z planem: McCaffrey został wypchnięty ze strefy końcowej, co zakończyło jego passę 17 meczów z rzędu bez przyłożenia.

Ocena: A-minus

Przejściowe naruszenie

Rozgrywający Brock Purdy znalazł rozwiązanie na straty w czwartej kwarcie, które nękały go podczas serii trzech porażek 49ers. Grał tak dobrze przez trzy kwarty, że w czwartej kwarcie oddał tylko jedno podanie. Było to podanie z odległości 22 jardów do linebackera Kyle’a Juszczyka, które wysłało sygnalistę na linię boczną na pozostałą część potyczki.

Purdy wykonał 19 z 26 podań na odległość 296 jardów, wykonując trzy podania po przyziemieniu, bez przechwytów i uzyskując ocenę podań na poziomie 148,9. Obecnie prowadzi w lidze NFL ze wskaźnikiem podań w sezonie na poziomie 109,9.

READ  Ruth Chipengtech blisko rekordu maratonu; Emily Sisson nosi amerykańską flagę

Tight End George Kittle trzykrotnie złapał piłkę na 116 jardów, w tym 66 jardów po przyziemieniu w pierwszej minucie drugiej połowy. Brandon Aiyuk pobiegł po przyziemieniu na odległość 13 jardów i zamknął pierwszą bramkę w meczu.

Stopień: A

Spieszna obrona

Zespół 49ers wzmocnił obronę biegiem, pozwalając tego dnia na oddanie 3,5 jarda w każdej próbie biegu.

Travis Etienne, czołowy napastnik Jaguarów, w dziewięciu próbach w biegu uzyskał zaledwie 35 jardów. Jaguary, zazwyczaj grające intensywnie, miały problemy z prowadzeniem gry w parterze i przedłużaniem ataków.

Liniowy obrońca Dre Greenlaw, który w ostatnich tygodniach był maltretowany, zaliczył dobry występ, notując osiem odbiorów najwięcej w drużynie, w tym jeden za linią wznowienia. Straty odnieśli także Nick Bosa, Clelin Ferrell i Javon Hargrave.

Obrona podania

49ers zaliczyli cztery straty. Więc faktycznie mieli więcej na wynos, niż dozwolonych punktów.

Bosa również miał wymuszoną fumble i odzyskał siły. Embry Thomas również dopuścił się fletu i odzyskał siły po krótkim dośrodkowaniu Christiana Kirka.

Talanoa Hufanga i Fred Warner przechwycili Trevora Lawrence’a, który starał się uzyskać jakikolwiek efekt przeciwko obronie 49ers.

Bosa i Hargrave mieli po 1,5 worka, aby poprowadzić serię podań, w wyniku której powstało pięć worków. Chase Young, który zadebiutował w 49ers, miał pół worka.

Stopień: A

Zespoły specjalne

Nowicjusz Jake Moody strzelał z gry z odległości 39 i 35 jardów, z czego ten ostatni w ostatniej akcji pierwszej połowy minął prawy słupek. Był także dobry w sześciu pierwszych meczach, a średni punkt startowy Jaguarów to 24 jardy.

Zawodnik Mitch Wishnowsky nie był często wzywany, ale zaliczył kolejny ważny dzień, notując średnio 42,0 jardy netto przy trzech puntach, w tym 56 jardów oddanych z linii 1 jarda.

Szkolenie

Plany gry 49ers zapewniły obu stronom mnóstwo indywidualnych okazji do rozegrania niedzielnej akcji. Wielu z tych graczy w pełni wykorzystało dostępne im możliwości.

READ  Jimmy Butler, Heat zachowaj spokój, gdy Celtics zdominują piąty mecz wschodnich finałów

Czubek kapelusza należy do koordynatora obrony Steve’a Wilksa, który poprosił o to z linii bocznej. 49ers bardzo dobrze powiązali gorączkowe podania z osłonami w obronie.

W ofensywie 49ers sprawiali wrażenie łatwych, gdy Purdy trafiał w otwarte bramki, a w biegach sytuacja otwierała się zarówno dla McCaffreya, jak i Samuela.

Jedyną rzeczą, ze względu na którą mogliśmy obniżyć ocenę trenera, jest to, że trener Kyle Shanahan był jedną z osób na boisku podczas faulu Thomasa, co skutkowało karą za niesportowe zachowanie, unieważniającą jego powrót po przyłożeniu.

Całkowity

Wynik ten był podobny do tego, jaki 49ers zaprezentowali w pierwszych pięciu meczach sezonu.

Po serii trzech porażek z rzędu, po tygodniu pożegnania 49ers powrócili do starego sposobu prowadzenia interesów.

„Grała w futbol uzupełniający” – powiedziała Shanahan. „Zajęło nam to trochę czasu w tę i z powrotem, ale pomyślałem, że gdy zagramy dobrze po obu stronach, wynik będzie taki, jaki był”.