27 lipca, 2024

NBA Playoffs: PJ Washington znów błyszczy, gdy Mavericks wyprzedza Thunder w trzecim meczu i obejmuje prowadzenie 2-1 w serii

PJ Washington przejmuje drużynę Dallas.

Waszyngton, po stracie w czwartkowy wieczór swoich 29 punktów w fazie play-off, w sobotnie popołudnie ponownie poprowadził Mavericks nad Oklahoma City Thunder. Waszyngton zdobył 27 punktów i trafił pięć trójek, co doprowadziło Mavericks do zwycięstwa 105-101 w trzecim meczu serii półfinałów Konferencji Zachodniej, który odbył się w American Airlines Center. Zwycięstwo zapewniło Dallas prowadzenie 2:1 nad czołową drużyną na Zachodzie.

Mavericks ponownie odskoczyli na początku pierwszej kwarty, rozpoczynając mecz 6 z 6 z gry. Jednak podobnie jak w przypadku całej serii, Thunder od razu odbili się, aby utrzymać wynik w grze. Po zmniejszeniu prowadzenia Dallas na jedno posiadanie do przerwy, Thunder wykorzystali serię 11-5 na otwarcie drugiej kwarty, którą Jalen Williams zakończył rzutem za trzy punkty, dając im pierwsze prowadzenie od pierwszych minut.

Następnie Thunder wyszli na jednopunktowe prowadzenie do przerwy dzięki atakom w tę i z powrotem i mocnej odpowiedzi Isaiaha Joe na kubeł Luki Dončića, który miał 10 punktów przewagi nad ławką rezerwowych. Waszyngton zdobył 19 ze swoich 27 punktów również w pierwszej połowie.

Drużyna Thunder była prawie oddalona w trzeciej kwarcie po objęciu prowadzenia 11:0 na początku połowy, ale Washington i Mavericks natychmiast zareagowali. Przegrali 16:0, by ponownie wyjść na prowadzenie i objąć czteropunktowe prowadzenie po tym, jak Waszyngton trafił kolejne trzy punkty.

Również w trzeciej kwarcie Oklahoma City prawie straciło Williamsa z powodu poważnej kontuzji kostki. Upadł na boisko za barierką i położył się na chwilę, trzymając się za kostkę, po czym pokuśtykał z podłogi do szatni. Wrócił jednak na rozpoczęcie czwartej kwarty i zakończył grę bez większych problemów.

Chociaż Thunder byli przy piłce zaledwie na minutę przed końcem, to Irving wyprzedził Williamsa i perfekcyjnie spisał się na obręczy, dzięki czemu Mavericks wyszli na prowadzenie na tyle, że zapewnili sobie zwycięstwo czterema punktami.

READ  Phillies zwyciężają w NL Wild Card Game 2023 1

Washington miał sześć zbiórek i dwie asysty na koncie 27 punktów, co dało mu łącznie 57 punktów w dwóch ostatnich meczach Dallas. W tym sezonie notował średnio zaledwie 12,9 punktów na mecz. Irving miał 22 punkty i siedem asyst. Doncić, który budził wątpliwości ze względu na ból prawego kolana, w sobotę grał normalnie i zakończył mecz z 22 punktami i 15 zbiórkami.

Shai Gilgeous-Alexander z Oklahoma City zdobył 31 punktów, 10 zbiórek i sześć asyst. Williams dodał 16 punktów i osiem asyst, a Chet Holmgren miał 13 punktów i osiem zbiórek.

Czwarty mecz tej serii odbędzie się w poniedziałkowy wieczór w Dallas. Zwycięstwo Mavericks tam zapewniłoby im powrót, ponieważ Oklahoma City dzieli tylko jedno zwycięstwo od drugiego w ciągu ostatnich trzech sezonów awansu do finałów Konferencji Zachodniej, a Thunder będą o krok od wczesnej eliminacji po tym, co było ich najlepszym sezonem od prawie dekada.