1 czerwca, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jimmy Butler, Heat zachowaj spokój, gdy Celtics zdominują piąty mecz wschodnich finałów

Nick FriedelPisarz personelu ESPN26 maja 2023, 00:31 czasu wschodniego4 minuty na przeczytanie

Butler jest przekonany, że Heat wygra Game 6

Jimmy Butler głosi pozytywne nastawienie i pewność siebie po meczu Heat Drop 5 Celtics.

boston- Jimmy Butler nadal wierzy, że Miami Heat pokona Boston Celtics i awansuje do finałów NBA, pomimo dwóch porażek z rzędu, które przecięły ich serię na 3-2.

Po przegranej 110-97 Game 5 w czwartek wieczorem w tętniącym życiem TD Garden, Heat stracili łącznie 30 punktów w ciągu ostatnich dwóch potencjalnych gier. Dlaczego więc Butler, który po meczu spokojnie przechadzał się po szatni i jadł popcorn, wciąż był tak pewny szans swojej drużyny?

„Ponieważ w ostatnich dwóch meczach nie jesteśmy tym, kim jesteśmy” – powiedział. „Tak się po prostu stało. Przestaliśmy grać w obronie w połowie, ponieważ nie oddawaliśmy strzałów, które chcieliśmy oddać. Ale można to łatwo naprawić. Po prostu musisz wyjść i grać mocniej niż podskoki. zawsze mów, że to będą same uśmiechy, a my zachowamy spójność, wiedząc, że wygramy następny mecz”.

Po raz pierwszy w swojej solidnej karierze posezonowej Butler nie osiągnął szczytu, który wyznaczył sobie w ciągu ostatniego miesiąca, zdobywając 14 punktów po 5 na 10 rzutów z gry, gdy Celtics dominowali. Od początku do końca.

„Nasza ofensywa była trochę chaotyczna” – powiedział trener Heat, Eric Spoelstra. „Nie byliśmy w stanie rozpocząć ataku, dostać piłki tam, gdzie jej potrzebowaliśmy, aby trafić tam, gdzie mogłaby zadziałać. Jeśli uda nam się bardziej konsekwentnie wprowadzić Jimmy’ego w jego strefy komfortu i strefy siły, wszystko będzie dobrze”.

To było uczucie w całej szatni Heat, która nie wpadła w panikę, pomimo faktu, że numer 2 w rankingu Celtics grali z odnowionym poczuciem pewności siebie po obu stronach parkietu.

„Myślę, że po prostu zapewnij mu stałą dietę, a wiemy, że ją znajdzie” – powiedział o Butlerze starszy mężczyzna Heat, Kevin Love. „Opierając się na tym, kim jest, na podstawie liczb, nie mamy wątpliwości w Game 6, że wyjdzie i będzie Jimmym Butlerem”.

Spokojny Butler, który pokazał się po dwóch poprzednich porażkach Heat, zdawał się przenikać całą szatnię, ponieważ koledzy z drużyny wyrazili przekonanie, że nadal będą w stanie znaleźć drogę, zwłaszcza jeśli obrońca Gabe Vincent, który przegapił piąty mecz ze skręconą lewą stroną, nie trafi w bramkę. gra. Kostka, zdolna do powrotu w grze 6.

Dlaczego tracimy pewność siebie? Centrum ciepła Pam Adebayo powiedziała. „Kiedy zaczynaliśmy tę podróż, nikt w nas nie wierzył. Wszyscy myśleli, że odpadniemy w pierwszej rundzie. Wszyscy myśleli, że odpadniemy w drugiej rundzie. A teraz dzieli nas jeden mecz. Dla nas , zawsze mieliśmy pewność siebie i to nie zniknie”.

Spoelstra nie wierzył, że jego zespół będzie emocjonalnie rozczarowany.

„Kogo obchodzi nastrój?” — powiedział Spoolstra. „Mamy błędną grupę. Myślę, że wiele z tego jest przesadzonych. To seria rywalizacji. Zawsze spodziewasz się, że w finałach konferencji będzie ciężko. Jeden mecz nie prowadzi do drugiego. Miałem, to nie ma znaczenia w play-offach. Nie ma znaczenia, czy coś przegrałem.

„W trzecim meczu pokonaliśmy ich czymkolwiek. To nie ma znaczenia. Chodzi o przygotowanie jako zespół i stworzenie świetnego meczu. W sobotę zagramy lepiej. To wszystko, na czym musimy się teraz skupić”.

Czy gra 6 w sobotę wieczorem w Miami będzie przypominać grę 7?

„Nie, wygląda na to, że gra nr 6” — zachichotała Love. „Ale to głodny zespół. A po przegranej 3: 0 i wygraniu tam, gdzie jesteśmy, a następnie zwycięstwie tutaj, można powiedzieć, że walczą o wszystko, walczą o wszystko, a teraz będą to obie drużyny. więc musimy wyjść i dać świetne show i wprowadzić nastrój.” W domu „.

Kluczem do zrobienia tego sobotniego wieczoru było sprawienie, by Butler szybko rzucił po względnym szachu w grach 4 i 5.

„Musimy po prostu grać lepiej” – powiedział Butler. „Lepiej zacznij grę, na początku, utrudnij im. Od początku gry są w rytmie. Ale zawsze pozostaniemy pozytywni, wiedząc, że możemy i wygramy tę serię. Po prostu będę musiał zamknąć go w domu”.

READ  Nathaniel Hackett mówi, że Denver Broncos „zdecydowanie powinien był to zrobić” w decydującej czwartej części