30 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jimmy Butler, Heat zachowaj spokój, gdy Celtics zdominują piąty mecz wschodnich finałów

Jimmy Butler, Heat zachowaj spokój, gdy Celtics zdominują piąty mecz wschodnich finałów

Nick FriedelPisarz personelu ESPN26 maja 2023, 00:31 czasu wschodniego4 minuty na przeczytanie

Butler jest przekonany, że Heat wygra Game 6

Jimmy Butler głosi pozytywne nastawienie i pewność siebie po meczu Heat Drop 5 Celtics.

boston- Jimmy Butler nadal wierzy, że Miami Heat pokona Boston Celtics i awansuje do finałów NBA, pomimo dwóch porażek z rzędu, które przecięły ich serię na 3-2.

Po przegranej 110-97 Game 5 w czwartek wieczorem w tętniącym życiem TD Garden, Heat stracili łącznie 30 punktów w ciągu ostatnich dwóch potencjalnych gier. Dlaczego więc Butler, który po meczu spokojnie przechadzał się po szatni i jadł popcorn, wciąż był tak pewny szans swojej drużyny?

„Ponieważ w ostatnich dwóch meczach nie jesteśmy tym, kim jesteśmy” – powiedział. „Tak się po prostu stało. Przestaliśmy grać w obronie w połowie, ponieważ nie oddawaliśmy strzałów, które chcieliśmy oddać. Ale można to łatwo naprawić. Po prostu musisz wyjść i grać mocniej niż podskoki. zawsze mów, że to będą same uśmiechy, a my zachowamy spójność, wiedząc, że wygramy następny mecz”.

Po raz pierwszy w swojej solidnej karierze posezonowej Butler nie osiągnął szczytu, który wyznaczył sobie w ciągu ostatniego miesiąca, zdobywając 14 punktów po 5 na 10 rzutów z gry, gdy Celtics dominowali. Od początku do końca.

„Nasza ofensywa była trochę chaotyczna” – powiedział trener Heat, Eric Spoelstra. „Nie byliśmy w stanie rozpocząć ataku, dostać piłki tam, gdzie jej potrzebowaliśmy, aby trafić tam, gdzie mogłaby zadziałać. Jeśli uda nam się bardziej konsekwentnie wprowadzić Jimmy’ego w jego strefy komfortu i strefy siły, wszystko będzie dobrze”.

To było uczucie w całej szatni Heat, która nie wpadła w panikę, pomimo faktu, że numer 2 w rankingu Celtics grali z odnowionym poczuciem pewności siebie po obu stronach parkietu.

„Myślę, że po prostu zapewnij mu stałą dietę, a wiemy, że ją znajdzie” – powiedział o Butlerze starszy mężczyzna Heat, Kevin Love. „Opierając się na tym, kim jest, na podstawie liczb, nie mamy wątpliwości w Game 6, że wyjdzie i będzie Jimmym Butlerem”.

Spokojny Butler, który pokazał się po dwóch poprzednich porażkach Heat, zdawał się przenikać całą szatnię, ponieważ koledzy z drużyny wyrazili przekonanie, że nadal będą w stanie znaleźć drogę, zwłaszcza jeśli obrońca Gabe Vincent, który przegapił piąty mecz ze skręconą lewą stroną, nie trafi w bramkę. gra. Kostka, zdolna do powrotu w grze 6.

Dlaczego tracimy pewność siebie? Centrum ciepła Pam Adebayo powiedziała. „Kiedy zaczynaliśmy tę podróż, nikt w nas nie wierzył. Wszyscy myśleli, że odpadniemy w pierwszej rundzie. Wszyscy myśleli, że odpadniemy w drugiej rundzie. A teraz dzieli nas jeden mecz. Dla nas , zawsze mieliśmy pewność siebie i to nie zniknie”.

Spoelstra nie wierzył, że jego zespół będzie emocjonalnie rozczarowany.

„Kogo obchodzi nastrój?” — powiedział Spoolstra. „Mamy błędną grupę. Myślę, że wiele z tego jest przesadzonych. To seria rywalizacji. Zawsze spodziewasz się, że w finałach konferencji będzie ciężko. Jeden mecz nie prowadzi do drugiego. Miałem, to nie ma znaczenia w play-offach. Nie ma znaczenia, czy coś przegrałem.

„W trzecim meczu pokonaliśmy ich czymkolwiek. To nie ma znaczenia. Chodzi o przygotowanie jako zespół i stworzenie świetnego meczu. W sobotę zagramy lepiej. To wszystko, na czym musimy się teraz skupić”.

Czy gra 6 w sobotę wieczorem w Miami będzie przypominać grę 7?

„Nie, wygląda na to, że gra nr 6” — zachichotała Love. „Ale to głodny zespół. A po przegranej 3: 0 i wygraniu tam, gdzie jesteśmy, a następnie zwycięstwie tutaj, można powiedzieć, że walczą o wszystko, walczą o wszystko, a teraz będą to obie drużyny. więc musimy wyjść i dać świetne show i wprowadzić nastrój.” W domu „.

Kluczem do zrobienia tego sobotniego wieczoru było sprawienie, by Butler szybko rzucił po względnym szachu w grach 4 i 5.

„Musimy po prostu grać lepiej” – powiedział Butler. „Lepiej zacznij grę, na początku, utrudnij im. Od początku gry są w rytmie. Ale zawsze pozostaniemy pozytywni, wiedząc, że możemy i wygramy tę serię. Po prostu będę musiał zamknąć go w domu”.

READ  Jak dzisiaj oglądać Tyson Fury vs. Oleksandr Usyk: pełna karta, lokalizacja transmisji i nie tylko