28 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

James Anderson odchodzi na emeryturę po teście Lorda przeciwko Indiom Zachodnim

James Anderson odchodzi na emeryturę po teście Lorda przeciwko Indiom Zachodnim

Opuści kurtynę legendarnej kariery w miejscu, w którym wszystko się dla niego zaczęło 21 lat temu

James Anderson zakończy karierę ze 188 testami na swoim koncie Obrazy Getty’ego

James Anderson ogłosił, że odchodzi z międzynarodowego krykieta po pierwszym letnim teście Anglii w Lord’s przeciwko Indiom Zachodnim, odsłaniając kurtynę legendarnej kariery, która rozpoczęła się 21 lat temu.

Anderson, który w lipcu skończy 42 lata, zadebiutował na stadionie Lord’s w 2003 roku przeciwko Zimbabwe. Następnie zdobył 700 bramek – Więcej niż jakikolwiek melonik tempa W dniu testu. Jego ostateczny wynik wynoszący 188 ODI byłby drugim co do wielkości w historii testów, a wyprzedził go Sachin Tendulkar z 200.

W osobistym oświadczeniu opublikowanym na Instagramie Anderson potwierdził, że po raz ostatni będzie reprezentował Anglię, choć później rozmawiał z BBC Krawcy podcast i nie wykluczył możliwości przedłużenia kariery piłkarskiej w Lancashire.

„Witam wszystkich. Chcę tylko powiedzieć, że pierwszy tegoroczny test w Lord’s będzie moim ostatnim” – napisała Anderson na Instagramie.

„To było niesamowite 20 lat reprezentowania mojego kraju i grania w grę, którą kochałem od dzieciństwa. Bardzo będzie mi brakować gry dla Anglii. Wiem jednak, że to właściwy czas, aby odsunąć się na bok i pozwolić innym realizować swoje marzenia tak jak ja, bo nie ma większego uczucia.”

„Nie udałoby mi się to bez miłości i wsparcia Danieli, Loli, Robbiego i moich rodziców. Dziękuję im bardzo. Dziękuję także zawodnikom i trenerom, dzięki którym jest to najlepsza praca na świecie”.

„Jestem podekscytowany nowymi wyzwaniami, które stoją przed nami, a także wypełnieniem moich dni większą ilością golfa.

„Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie przez te lata. To zawsze wiele dla mnie znaczy, nawet jeśli moja twarz często tego nie pokazuje.

READ  Seahawks wypuszcza RB Chrisa Carsona z nieudanym fizycznym spotkaniem

„Do zobaczenia na teście,

„Idzie dobrze

„Jimmy X”

Anderson miał już ambicje rozegrania tego lata w sześciu meczach reprezentacji Anglii przeciwko Indiom Zachodnim i Sri Lance, a nawet odmówił wykluczenia występu w Ashes w sezonie 2025–2026, kiedy to będzie miał 43 lata. Jednak po spotkaniu twarzą w twarz. Podczas spotkania na polu golfowym z trenerem testowym Brendonem McCullumem w kwietniu i dalszych rozmów z dyrektorem zarządzającym Robem Keyem, Andersonowi powiedziano, że zespół musi spojrzeć poza niego tego lata, aby móc kontynuować podróż po Australii.

Wiadomość o tym spotkaniu została pierwotnie opublikowana w Stróż W piątek po 24 godzinach otrzymano ostateczne potwierdzenie od Andersona. Miał pojawić się w sobotę w relacji na żywo BBC z pierwszego tego lata meczu Anglii kobiet z Pakistanem na stadionie Edgbaston, ale potem wycofał się.

Mówiąc do KrawcyAnderson potwierdził, że rozmowy z McCullumem były częścią jego rocznej oceny po sześciu miesiącach obowiązywania rocznego kontraktu.

„Mam wrażenie, że rozmawiałem o tym od 10 lat z każdym trenerem, z którym kiedykolwiek pracowałem, pytając ich, jak długo zamierzasz grać” – powiedział Anderson. „Patrząc w przyszłość, czy 43-latek może zagrać w Ashes w 18 miesięcy? Doszedłem do wniosku, że „prawdopodobnie nie”. , przed serią Ashes jest około 15 testów, więc daje im to czas na zdobycie testów i doświadczenia z innymi graczami przed serią Ashes.

„Czuję się z tym dobrze, mam niesamowitą karierę. Temat emerytury trwa już od lat, odkąd skończyłem 30 lat, a od 40. roku życia rozwinął się jeszcze bardziej. Jestem naprawdę szczęśliwy, że udało mi się to osiągnąć. do tego momentu i nadal gram.”

Anderson osiągnął wynik 700 bramek w teście na początku tego roku podczas piątej i ostatniej trasy Test of England po Indiach. Chociaż od dawna stanowił trzon ataku Anglii, rzucił zaledwie 110 overów w siedmiu rundach z tej serii po brutalnej kampanii Ashes zeszłego lata, w której zdobył zaledwie pięć bramek przy 85,40 w czterech testach. Anderson ma obecnie roczny kontrakt centralny, który wygasa z końcem lata.

READ  Jeff Saturday przywraca pasję Mattowi Ryanowi, Colts w kwiecie wieku jako tymczasowy trener

Jeśli chodzi o karierę w hrabstwie, Anderson przyznał, że „nie jest w 100%” gotowy, aby odłożyć buty na kołek i może wystąpić w drugiej połowie kampanii w mistrzostwach Lancashire.

Powiedział: „Pod koniec sezonu są mecze, których w tej chwili nie wykluczam”. „To rozmowa, którą muszę odbyć z Lancashire i zobaczyć, co chcą zrobić.

„To część procesu myślowego. Nie jestem w stu procentach pewien, co zrobię dalej. W przyszłości odbędzie się rozmowa z Lancashire i zobaczymy, co chcą zrobić i czy mi się to udało, czy też nie.” „Właściwie mam chęć i pragnienie zrobienia tego jeszcze raz, co nastąpi w dalszej części roku”.

W oświadczeniu wydanym przez EBC wraz z Andersonem prezes banku Richard Thompson powiedział:

„Nie sądzę, że kiedykolwiek zobaczymy zawodnika podobnego do Jamiego. Dla nas, fanów Anglii, oglądanie go i podziwianie jego umiejętności gry przy piłce było zaszczytem.

„To, że w wieku 41 lat nadal gra w doskonałej formie, jest fantastyczne i stanowi prawdziwą inspirację oraz wzór do naśladowania dla swoich rówieśników i młodszych pokoleń.

„Jego ostatni test zapowiada się na pełen emocji, a ponieważ był tam na swoim pierwszym teście w 2003 roku, oglądanie jego ostatniego testu w Lord’s w lipcu będzie dla mnie zaszczytem.

„Angielski krykiet zawdzięcza Jimmy’emu Andersonowi pożegnanie jak nikt inny”.

Vithushan Ihantaraja jest zastępcą redaktora w ESPNcricinfo