14 maja, 2024

Marvin Harrison Jr. pokonuje Ohio State na Penn State 20-12

W sobotniej pierwszej kwarcie, która obfitowała w zakłady, dwóch zawodników wagi ciężkiej pokonało swoich osławionych przeciwników, a wnioski dla oglądającej publiczności były dość jasne: Penn State i Ohio State to niezwykle podobne kluby piłkarskie.

Obie drużyny w dużym stopniu polegały na swojej skąpej obronie – kiedy ostatni raz widziałeś Ohio State klęczącego w szatni po trzech przerwach na żądanie – i pracowały nad rosnącymi bólami nieodłącznie związanymi z młodym, niedoświadczonym rozgrywającym. Jednakże, podczas gdy rozgrywający PSU, Drew Allard, nie znajdował pocieszenia w niesprawdzonym korpusie przyjmującym, Kyle McCord z Ohio był w stanie wyjechać Maserati dla drużyny Nittany Lions.

W sobotę Marvin Harrison Jr. umocnił swoją kandydaturę w pierwszej rundzie, notując 11 przyjęć na odległość 162 jardów i chwytając po przyziemieniu w końcówce, co zakończyło sobotnie zwycięstwo Ohio State 20-12.

Podczas pierwszego przejazdu OSU McCord wydawał się całkowicie niewzruszony, gdy wczesną sobotę przyglądał się najlepszej obronie w futbolu uniwersyteckim, pokonując niebiesko-białą drugorzędną bramkę i wykonując wszystkie pięć pierwszych podań. Wysypisko sięgało aż do Chip Trayanum na 19 jardów w czerwonej strefie, ale gdy linia bramkowa opadała mu na szyję, obrona Penn State w końcu zaczęła dopasowywać się do swojego rodowodu. McCord natychmiast spowodował trzy kolejne nieukończenia, blokując atak Buckeye i wymuszając cel z gry.

Obie defensywy w dalszym ciągu spisywały się na elitarnym poziomie, zmuszając do oddania dziewięciu puntów w pierwszej połowie, a napastnik Penn State zdawał się zadać zmieniający dynamikę cios, gdy liniowy obrońca Curtis Jacobs odbił piłkę od pędzącego Kyle’a McCorda i doskonale się odbił. Przyłożenie z 56 jardów w drugiej kwarcie.

Jednak zupełnie bez wiedzy uradowanego Jacobsa, który zachwiał się przy linii bocznej, aby świętować, drugi zawodnik Penn State został odgwizdany do obrony, co dało drużynie Ohio nowe życie w ataku i nową serię upadków. McCord w pełni wykorzystał tę przewagę, trafiając do Harrisona Jr. z linii czwartego jarda, a następnie podał piłkę Mianowi Williamsowi, który przedarł się przez pierwszy kontakt i przeciągnął przez linię bramkową przez sześć bramek.

READ  Trener Michigan Mike Hart wraca do Ann Arbor, oczy wracają na drużynę

Penn State przełamało wynik Williamsa dwoma celami z gry, zmniejszając prowadzenie Ohio State do 10-6 po wejściu do szatni.

Ta sama skąpa obrona pochłonęła całą trzecią kwartę, z siedmioma posiadaniami łącznie wynoszącymi pięć puntów, stratami po upadkach i stratami po faulach. Kiedy jednak stan Ohio rozpoczął czwartą kwartę z zamiarem powiększenia czteropunktowej przewagi, McCord zwrócił się do niezawodnych Harrisona Jr. i Cade’a Stovera – duetu, który w sobotę zdobył łącznie 81 procent zbiórek OSU – po parę chwytów z 30 jardów i wepchnij Buckeyes na terytorium przeciwnika.

Ohio State strzeliło kluczowego gola z gry z 40 jardów, a potężny czwarty strzał przed pomocnikiem obrony Buckeye stworzył krótkie pole, które Harrison Jr. ostatecznie podbił, zdobywając wynik TD z 13 jardów. Penn State w ostatniej minucie zdobył wygodne przyłożenie, ale Buckeyes zabezpieczyli kopnięcie spalone i poprawili bilans do 7-0 w sezonie.