4 maja, 2024

Gundogan atakuje Barcelonę za reakcję na porażkę w El Clásico

Sama Marsdena i Moasisa Lawrence’a29 października 2023 o 07:52 ET4 minuty na przeczytanie

Moreno: Bellingham jest obecnie najlepszym zawodnikiem na świecie

Ally Moreno wychwala Jude Bellingham po tym, jak młody angielski pomocnik strzelił dwa gole w wygranym 2:1 meczu Realu Madryt z Barceloną.

Ilkay Gundogan powiedział, że Barcelona musi okazać więcej emocji i złości, jeśli po sobotniej porażce chce rywalizować w najważniejszych meczach. el Clasico 2-1 dla Realu Madryt na Stadionie Olimpijskim.

Barcelona objęła prowadzenie w pierwszej połowie dzięki Gundoganowi, ale dwie bramki Jude Bellinghama w drugiej połowie, w tym zwycięska bramka w 92. minucie, pomogły Realowi Madryt wrócić na szczyt La Liga, mając zrównaną liczbę punktów z Gironą i cztery punkty straty do liderów. Blaugrana.

– Transmisja na ESPN+: LaLiga, Bundesliga, więcej (USA)
Barcelona była lepsza, ale Bellingham udowodnił różnicę w El Clásico

Gundogan powiedział, że sposób, w jaki Barcelona zareagowała na porażkę, uwypuklił problemy, z jakimi przyjdzie jej się zmierzyć, jeśli będzie chciała w tym sezonie walczyć o tytuł.

„Muszę być szczery, nie tak bardzo, jak bym chciał, bo nie chcę powiedzieć nic złego, ale byłem w szatni i oczywiście ludzie są rozczarowani” – powiedział niemiecki pomocnik LaLiga TV.

„Ale szczególnie po tak ważnym meczu i niepotrzebnym wyniku mam nadzieję na więcej frustracji, więcej złości i rozczarowania. W tym właśnie tkwi mały problem”.

Ilkay Gundogan wezwał swoich kolegów z Barcelony, aby okazali większą frustrację po porażce z Realem Madryt.Zdjęcie: Alex Caparros/Getty Images

„Musi być więcej emocji, szczególnie gdy przegrywasz i wiesz, że możesz spisać się lepiej, spisać się lepiej w pewnych sytuacjach i nie reagować.

„Pod koniec dnia mecz przeniesie się na boisko. Musimy w tej kwestii wykonać duży ruch, bo w przeciwnym razie Real Madryt lub nawet Girona uciekną. Nie przyszedłem tutaj, aby przegrać taki mecz lub pozwolić Realowi Iść.” Stwórz lukę.”

Gundogan (33 l.) dołączył do Barcelony na darmowy transfer latem z Manchesteru City po zdobyciu potrójnej korony z drużyną Premier League.

Trener Barcelony, Xavi Hernandez, chciał go sprowadzić, aby dodać kreatywności w ostatnich tercjach, ale także ze względu na jego doświadczenie, i przyznaje, że będzie musiał odegrać dużą rolę, aby pomóc drużynie zregenerować się po porażce z Madrytem.

– Liga Hiszpańska prowadzi dochodzenie w sprawie rasistowskiego nadużycia Vinny’ego Juniora podczas El Clásico
To jest świat, w którym Bellingham i Madryt mają szczęście żyć

Dodał: „Jako bardziej doświadczony zawodnik spoczywa na mnie również obowiązek, aby nie pozwolić zespołowi na to, aby coś się działo”. „Nie, musimy stawić opór”.

Pokonaj w el Clasico Dla Barcelony był to pierwszy występ we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie, chociaż remisy z Getafe, Majorką i Granadą oznaczały, że w weekend Barcelona zajęła trzecie miejsce w rankingach, za Madrytem i Gironą.

Bramka Gundogana dała Barcelonie zasłużone prowadzenie pod koniec pierwszej połowy. Jednak po tym, jak Fermin Lopez i Inigo Martinez trafili w bramkę gospodarzy, 12. i 13. gol Bellinghama pomogły zakończyć wspaniały sezon. Los Blancos Odwróć sytuację.

Xavi uważał, że wynik był nieuczciwym odzwierciedleniem meczu.

„Podsumowanie meczu jest bardzo proste” – powiedział na konferencji prasowej po meczu. „Mieliśmy 60 naprawdę dobrych minut i strzeliliśmy jednego gola. Real Madryt miał 20 dobrych minut i strzelił dwa gole.

„Ale taka jest piłka nożna, jeśli nie strzelisz drugiego gola… potrzebujemy pięciu lub sześciu bramek [chances] Strzelić bramkę. Przy trzech zdobyli dwa gole. „To jest piłka nożna i to jest Madryt”.

READ  Rangersi pokonali Astros 2:0 w pierwszym meczu Texas ALCS