29 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wybory lokalne w Wielkiej Brytanii: Były premier Boris Johnson opuścił lokal wyborczy po tym, jak zapomniał dowodu osobistego

Wybory lokalne w Wielkiej Brytanii: Były premier Boris Johnson opuścił lokal wyborczy po tym, jak zapomniał dowodu osobistegoCNN

Boris Johnson został odrzucony z Lokal wyborczy Próbując głosować w Wielkiej Brytanii Wybory lokalne Po tym, jak zapomniał zabrać ze sobą dowód tożsamości ze zdjęciem – wymóg, który postawił sobie, gdy był premierem.

Media Autonomii Palestyńskiej podały, że pracownicy lokalu wyborczego musieli w czwartek odprawić byłego premiera, gdy ten próbował oddać głos w południowym Oxfordshire.

Johnson wrócił później z niezbędnym dokumentem tożsamości i mógł głosować.

Konserwatywny rząd Johnsona wprowadził nowe zasady wymagające dokumentu tożsamości ze zdjęciem podczas głosowania w ramach ordynacji wyborczej w 2022 r.

Ustawa w momencie jej wprowadzenia spotkała się z szeroką krytyką. Komisja Wyborcza Wielkiej Brytanii przestrzec W 2023 roku ustawa może wykluczyć z głosowania setki tysięcy osób, a szczególnie dotknąć bezrobotnych lub członków mniejszości etnicznych.

A raport Międzypartyjna grupa parlamentarzystów ostrzegła w marcu, że milionom wyborców grozi pozbawienie praw wyborczych w następnych wyborach powszechnych ze względu na obowiązujący w kraju system rejestracji wyborców.

Powiedziała, że ​​wymóg dotyczący dowodu tożsamości wyborcy „powoduje, że osoby, które nie posiadają prawidłowego dokumentu tożsamości, nie mogą głosować i dozwolone są jedynie niektóre formy dokumentu tożsamości”.

Wśród osób, które w czwartek nie uczestniczyły w głosowaniu, był weteran armii Adam Diver, który stwierdził, że jest „sfrustrowany”, gdy nie mógł głosować, ponieważ jego dowód osobisty weterana nie został zaakceptowany.

Minister ds. weteranów Johnny Mercer przeprosił nurka.

„Przepisy dotyczące akceptowalnych form identyfikacji zostały uchwalone, zanim w styczniu tego roku zaczęto wydawać legitymacje dla weteranów. Zrobię, co w mojej mocy, aby je zmienić przed następnym terminem” – powiedział Mercer.

W czwartek w całym kraju odbyły się wybory samorządowe, w których wybrano ponad 100 rad i kilku burmistrzów.

Po ogłoszeniu około jednej trzeciej wyników utrata ponad 100 mandatów w radach lokalnych i jednego mandatu w parlamencie w wyborach uzupełniających wskazuje, że wybory krajowe, w których premier Rishi Sunak i jego partia mają niewielką przewagę, są ważne.

READ  Kim jest św. Brygida i dlaczego 1500 lat po śmierci stała się taką inspiracją?

Wyniki oznaczają także, że gdyby jutro odbyły się wybory powszechne, opozycyjna Partia Pracy prawie na pewno zdobyłaby władzę.