29 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dwukrotna zwyciężczyni Pucharu Świata USWNT Kelli O'Hara ma przejść na emeryturę wraz z końcem sezonu NWSL 2024

Dwukrotna zwyciężczyni Pucharu Świata USWNT Kelli O'Hara ma przejść na emeryturę wraz z końcem sezonu NWSL 2024

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych kobiet i obrończyni Gotham FC Kelli O'Hara ogłosiła, że ​​planuje zakończyć karierę po sezonie NFL 2024. O'Hara, będąca czołową zawodniczką od ponad dziesięciu lat, wystąpiła w czterech finałach Pucharu Świata (dwa razy wygrywając). w 2015 i 2019 r.) oraz trzy igrzyska olimpijskie z reprezentacją narodową, a także dodała do swojej kariery zawodowej mistrzostwo WPS i dwa mistrzostwa NWSL.

Ogłosiła tę decyzję w filmie stworzonym dla Just Women's Sports w ramach serii Kelley on the Street.

Jak dotąd O'Hara rozegrał w tym sezonie ograniczoną liczbę minut w barwach Gotham i zmagał się z kontuzjami kostek i kolan. „Bycie kontuzjowanym i powrót, doznanie kontuzji i powrót i kontynuowanie tego, naprawdę odbija się na tobie” – powiedziała Claire Watkins w wywiadzie. Wywiad z JWS.

Międzynarodowy debiut O'Hary w drużynie USWNT miał miejsce w marcu 2010 r. i chociaż znalazła się w składzie Pucharu Świata 2011, zerwała z USWNT podczas biegu o złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 r., grając każdą minutę jako zewnętrzny obrońca . . Wcześniej wygrała MAC Hermann Trophy w 2009 roku jako napastnik drużyny Stanford (strzeliła 26 goli i zanotowała 13 asyst), ale dopiero przejście na zewnętrznego obrońcę ugruntowało jej miejsce w drużynie narodowej na lata.

(Warto zauważyć, że Igrzyska Olimpijskie 2012 były także źródłem jednego z najwspanialszych oldschoolowych treści dla USWNT z udziałem O'Hary, w którym stwierdziła ona, że ​​„Snajper„Po tym, jak zostałem zmieciony na trawnik szkockiego zamku, udając, że jeżdżę na miotłach.)

Ostatni mecz O'Hary w reprezentacji narodowej rozegrał ze Szwecją podczas odpadania drużyny z Pucharu Świata zeszłego lata w 1/8 finału. Ze względu na obawy związane z kontuzjami istniały wątpliwości, czy O'Hara znajdzie się w ostatecznym 23-osobowym składzie. turnieju, a kiedy odebrała telefon od byłego trenera Vlatko Andonowskiego, emocje były wyczuwalne.

READ  Inter Miami 0:0 Nashville (30 sierpnia 2023) Analiza meczu

W reprezentacji narodowej rozegrała ponad 10 000 minut, występując w 160 meczach, strzelając trzy gole i notując 21 asyst. Jednym z jej najsłynniejszych goli w USWNT był gol, który strzeliła Przeciwko Niemcom w półfinale Mistrzostw Świata 2015. Był to także jej pierwszy gol w reprezentacji.

Kariera klubowa O'Hary również była udana, zaczynając od jej debiutanckiego sezonu w WPS z FC Gold Pride, zdobywając mistrzostwo w 2010 roku. Kiedy FC Gold Pride spasowało, O'Hara podpisała kontrakt z Boston Breakers. Zamierzała grać w Atlanta Beat, drużynie WPS z jej rodzinnego miasta, ale liga została zamknięta. O'Hara jest związana z NWSL od samego początku, rozpoczynając karierę w NWSL w Sky Blue FC, następnie grając w pierwszej edycji Utah Royals FC, a następnie udając się do Washington Spirit, gdzie w końcu zdobyła swoje pierwsze mistrzostwa NWSL w 2021 roku W styczniu 2023 podpisał kontrakt z Gotham, które wygrało ubiegłoroczny finał.

„To była dla mnie wielka przyjemność reprezentować mój kraj i nosić logo USA Soccer” – powiedział O’Hara w czwartkowym komunikacie prasowym USWNT. „Zamykając ten rozdział w moim życiu, jestem wdzięczny. Patrząc wstecz na moją karierę, jestem bardzo wdzięczny za wszystko, co udało mi się osiągnąć, ale co ważniejsze, za ludzi, z którymi mogłem to osiągnąć.

Na razie ani USA Soccer, ani Gotham nie podzieliły się żadnymi planami uczczenia O'Hary przed jej przejściem na emeryturę przed końcem sezonu 2024, chociaż USA Soccer może zdecydować się na skorzystanie z lipcowego pojedynku na Red Bull Arena, aby wysłać to wyłączony. -NA.

(Zdjęcie: Carmen Mandato/Getty Images)