18 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ciężka porażka Sixers z Knicks, ale duma Nicka Nurse i Joela Embiida z drużyny jest w pełni uzasadniona – NBC Sports Philadelphia

Ciężka porażka Sixers z Knicks, ale duma Nicka Nurse i Joela Embiida z drużyny jest w pełni uzasadniona – NBC Sports Philadelphia

Rok temu wersety o szczęściu, losie i nieznanych czynnikach pozostających poza kontrolą Sixers nie brzmiały szczególnie przekonująco.

Tym razem Sixers nie mogli dostać się do siódmego meczu ani przejść pierwszej rundy, po czym przeżyli serię sześciu porażek z Knicks. Jednak Sixers nie zmarnieli tak, jak podczas upokarzających, kończących sezon porażek z Celtics i Heat w ostatnich dwóch sezonach, ani też nie załamali się i nie zmarnowali okazji za okazją do pokonania mniej utalentowanego przeciwnika, takiego jak Hawks z 2021 roku.

W pierwszym sezonie Nicka Nurse na stanowisku głównego trenera Sixers rozegrali i przegrali serię pełną świetnych meczów. Knicks zdobyli 650 punktów, a Sixers 649 punktów.

„Po prostu powiedziałam, że jestem z nich dumna, ponieważ myślałam, że walczyli” – powiedziała Nurse w czwartek wieczorem po meczu 6. „To wszystko, co kiedykolwiek powiedziałem. Kiedy wyjdziemy na boisko, będziemy walczyć bez względu na wynik, niezależnie od tego, czy gracze wypadną z boiska, czy będą kontuzjowani. Cokolwiek się stanie, musimy wyjść na boisko i walczyć. I z pewnością robili to w tej serii i przez większą część sezonu”.

Celem pielęgniarki jest zawsze gra w koszykówkę wymagającą dużego wysiłku i małej liczby faulów. Ogólnie rzecz biorąc, jego gracze byli idealni pod względem uderzeń w meczu przeciwko Knicks.

Joel Embiid notował średnio 33 punkty, 10,8 zbiórek, 5,7 asyst i 1,5 bloków, zmagając się z najnowszymi problemami zdrowotnymi, które wystąpiły w play-offach, w tym porażeniem Bella. Sezon Sixers dobiegał końca, Tyrese Maxey jakimś cudem wrócił na solidny grunt w swoim piątym meczu, w którym zdobył 46 punktów.

Cameron Payne wyszedł z kadry Nurse i zaczął wykańczać zawodników oraz zachwycać kibiców w meczu nr 3. Buddy Hield zrobił to samo w meczu nr 6. Nicolas Batum i Kyle Lowry zasłużyli na swoją reputację spokojnych, szybko myślących weteranów.

READ  Źródła - Nas Reed z Timberwolves nie gra przez sześć tygodni ze złamanym nadgarstkiem

„Poprawiliśmy się” – powiedział Lowry reporterom. „Myślę, że chłopaki w tej szatni rywalizowali na wysokim poziomie. Rzeczy, które Joel pokazał nam w tej serii, bawiąc się jedną nogą; Rozwój Teresy. (Kelly Oubre Jr.) Wytrzymałość. Myślę, że zespół pokazał konkurencyjny charakter. To była zabawa. Po 18 latach możesz myśleć, że to łatwiejsze, ale przegrywanie jest jeszcze bardziej do bani, zwłaszcza z tak wspaniałą grupą chłopaków. Fajnie było być częścią.”

Po mocnym piątym meczu Tobias Harris… nie spisał się zbyt dobrze. W meczu 6 był wyjątkowo marginalny, zdobywając zero punktów przy strzelaniu 0 na 2, czterech zbiórkach i trzech asystach.

Jednak ogólnie rzecz biorąc, w zespole pielęgniarek nie panował chaos.

„Jedyne, co powiem, to to, że wszyscy w szatni próbowali tego” – powiedział Embiid. „Zagraliśmy dobrze, wiem, że to nie wystarczyło, ale mogę powiedzieć, że wszystkim w szatni zależało.

„Oddaliśmy wiele zbiórek w ataku, ale nie dlatego, że tego chcieliśmy. Daliśmy z siebie wszystko. Czasami mogliśmy zrobić więcej, ale czasami nie wszystko układało się po naszej myśli. Ale wszystkim w szatni o to chodziło i wszyscy byli” W szatni chcą wygrać, a my się staraliśmy, graliśmy mocno i daliśmy z siebie wszystko, jestem z nich po prostu dumny.

W swoim drugim sezonie Pielęgniarz będzie chciał większej celności i mniejszej liczby nieudanych zagrań. Na przykład po tym, jak w czwartek Embiid ustawił się na boisku, na 20,8 sekundy przed końcem zmniejszono prowadzenie Nowego Jorku do 114-113, Sixers nie byli w stanie celowo faulować Knicks przez około 10 sekund. I to właśnie Embiidowi właśnie się to udało, strzelając swojego szóstego osobistego gola i ostatnie chwile oglądając z ławki rezerwowych.

„Myślałam, że zaczynamy robić pewne kroki” – powiedziała pielęgniarka. „Słuchaj… wiesz, były wzloty i upadki. Był czas, kiedy mieliśmy całą flotę chłopaków. Wszyscy mówili tylko o tym, że Joel nie grał, ale mieliśmy tam całą flotę : czy możemy ich doprowadzić do poziomu rywalizacji? Czy możemy wyjść i konkurować? Musieliśmy po prostu podnieść poziom rywalizacji.

READ  Raport o kontuzjach, tydzień 14 (The Crows)

„Ale te szczególne sytuacje, elementy końcowe gry, elementy ATO, może nie było tak ostre, jak się spodziewałem, prawda? Myślę, że naprawdę to zrobili (cóż). Nawet w wielu z tych gier , ostatecznie wykonaliśmy dużo dobrych strzałów… w końcówce meczu, więc oni często to robili i wykonali dobrą robotę.

Jeśli chodzi o przyszłość, nic nie wydaje się pewne poza tym, że Maxey i Embiid to świetny duet, który może (i musi) stać się lepszy.

„Ma szansę dokonać czegoś wyjątkowego w przyszłym roku” – powiedział Embiid na podium po meczu, wskazując na 23-letniego zdobywcę tytułu MVP po swojej lewej stronie. „Mam nadzieję, że w tym roku zostanie graczem NBA, ale myślę, że może brać udział w rozmowach na temat MVP. Myślę, że może zrobić kolejny krok”.

Niezależnie od tego, jakie twarze otaczają Embiida i Maxeya w barwach Sixers na sezon 2024–2025, znamy istotę tego, co Nurse będzie starała się osiągnąć.

„Nadal uważam, że intensywna gra bardzo się przyda w tej lidze, więc będziemy to kontynuować” – powiedział.