7 grudnia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ukraina i Polska tworzą największy wojskowy ośrodek medyczny

Ukraina i Polska tworzą największy wojskowy ośrodek medyczny

Ukraina i Polska utworzą duży wojskowy ośrodek medyczny umożliwiający wymianę doświadczeń i praktyczną pomoc.

Źródło: W oświadczeniu generał Kreskors Kielerak, dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie Ugrinform– podała Europejska Prawda

Detale: Przedstawiciele sił zbrojnych Ukrainy i Polski, zwłaszcza szefowie jednostek medycznych obu armii, podczas spotkania w Kijowie w maju 2023 roku podjęli decyzję o utworzeniu zakrojonego na szeroką skalę centrum między obydwoma krajami – powiedział generał.

Współpraca ta będzie opierać się na pozyskiwaniu i analizie informacji o charakterze, rodzaju i zakresie przejściowych ofiar podczas wojny na Ukrainie.

Cytat: „Z drugiej strony udostępnimy naszą wiedzę i umiejętności, które posiadamy, realizując kilka projektów badawczych związanych z autonomicznymi platformami do ewakuacji rannych oraz różnego rodzaju metodami i metodami leczenia. Urazy na polu walki, zwłaszcza oparzenia, – dodał Kielerak.

Zaznaczył, że Polska jest gotowa współpracować z Ukrainą, aby wspólnie stworzyć duży wojskowy ośrodek służby zdrowia w oparciu o wspólne doświadczenia obu krajów i możliwości w ciągu najbliższych 3-5 lat.

Generał powiedział, że realizacja planu ze strony polskiej jest rozważana przez Ministerstwo Obrony Narodowej, a Warszawa spodziewa się wejść w fazę realizacji planu w ciągu najbliższych kilku tygodni.

„Po pierwsze chcemy leczyć rannych ukraińskich żołnierzy, zwłaszcza w dziedzinach medycyny, które są obecnie dla Ukrainy trudne. Na przykład chirurgia szczękowo-twarzowa jest dziś dla Was poważnym wyzwaniem. Równolegle z leczeniem ukraińskich żołnierzy chcemy zapewnić szkolenia. Wasz personel będzie w tym obszarze autonomiczny” – oznajmił generał.

„Wiedza o wojnie na Ukrainie jest dla nas jak rewolucja kopernikańska. Radykalnie zmieniamy podejście do tego, jak powinna wyglądać opieka medyczna w czasie działań wojennych” – dodał Kielerak.

Tło: Już wcześniej o tym informowano NATO planuje budowę centrum napraw i logistyki Rzeszów w Polsce stał się głównym węzłem tranzytowym pomocy dla Ukrainy ze względu na swoje strategiczne położenie.

READ  Obina zdobyła brązowy medal w Polsce

W ubiegłym roku miasto otworzyło także ośrodek ewakuacji Ukraińców przewożonych na leczenie do innych krajów Europy.

Ukraińska Prawda to miejsce, w którym można znaleźć najświeższe informacje na temat wszystkiego, co dotyczy wojny na Ukrainie. Podążaj za nami Świergot, Wsparcie Jesteśmy lub stajemy się Nasz gospodarz!