28 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Iracka gwiazda TikTok Umm Fahd została zastrzelona w Bagdadzie

Iracka gwiazda TikTok Umm Fahd została zastrzelona w Bagdadzie

Husseina Faliha/AFP/Getty Images

Iracki gwiazdor TikToka Ghufran Sawadi, znany jako Umm Fahd, został zastrzelony w Bagdadzie w Iraku w piątkowy wieczór.


Bagdad, Irak
CNN

Iracka gwiazda mediów społecznościowych Ghufran Sawadi, znana jako Umm Fahd, została zastrzelona przed swoim domem w Bagdadzie, stolicy Iraku, w piątkowy wieczór – poinformowało CNN źródło policji w Bagdadzie.

Atak miał miejsce w rejonie Zayouna, na wschód od Bagdadu, został uchwycony na wideo za pomocą kamery monitorującej i rozpowszechniony w mediach społecznościowych. Na nagraniu widać, jak bandyta na motocyklu strzela do Al-Sawadiego i natychmiast go zabija. Źródło policji w Bagdadzie potwierdziło CNN autentyczność nagrania.

W piątek Minister Spraw Wewnętrznych ogłosił „utworzenie wyspecjalizowanego zespołu roboczego, który ma ustalić okoliczności zabójstwa znanej kobiety w mediach społecznościowych przez nieznane osoby”.

Sawadi była bardzo popularna na TikToku, gdzie udostępniała filmy, na których tańczy do muzyki pop w skąpych strojach. W przeszłości iracki sąd uznał te filmy za nieprzyzwoite. W oświadczeniu irackiego sądu stwierdzono, że Al-Sawadi został skazany na sześć miesięcy więzienia pod zarzutem „przestępstwa polegającego na wyprodukowaniu i opublikowaniu kilku filmów i nagrań wideo zawierających wulgarny język oraz naruszających skromność i moralność publiczną”.

Inne irackie osobistości z mediów społecznościowych były już wcześniej celem śmiertelnych ataków.

Niedawno we wrześniu 2023 r. w Bagdadzie zastrzelono inną popularną iracką osobistość TikTok, Nour Al-Saffar, znany jako premier Nour. Irackie źródło bezpieczeństwa poinformowało CNN na czas.

Al-Saffar, która ma ponad 370 000 obserwujących na Instagramie i TikToku, publikowała krótkie filmy o modzie, włosach i makijażu, a także często tańczyła do muzyki.

Po wiadomościach o strzelaninie wiele osób zamieściło komentarze, w których ubolewa nad śmiercią Al-Saffara, inni zaś wychwalali go, wychwalając człowieka, który wystrzelił kulę.

Al-Saffar zginął w Iraku Rozprawiła się z ekspresją LGBTQ Podjęto decyzję o uznaniu tego za przestępstwo prawne.

READ  Jak Biały Dom przekonał Mike’a Johnsona do wsparcia pomocy dla Ukrainy?