3 lipca, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Technologia SITA wyposaży osiem lotnisk w Polsce

Specjalista ds. Informatyki Transportu Lotniczego SITA, a Kontrakt Od Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PANCA) do modernizacji ośmiu międzynarodowych portów lotniczych w Polsce.

Na mocy czteroletniej umowy SITA będzie odpowiedzialna za cyfrową transformację komunikacji lotniczej i naziemnej oraz bezpieczeństwo ruchu lotniczego na lotniskach.

Maciej Rodak, Wiceprezes PAŻP ds. Żeglugi Powietrznej, powiedział: „Główną wschodnią bramą do Unii Europejskiej (UE) jest Polska i jedno z największych portów lotniczych w Europie.

Wykorzystujemy najnowsze technologie, aby zapewnić bezpieczeństwo pasażerom i liniom lotniczym korzystającym z naszej przestrzeni powietrznej, która każdego dnia reprezentuje blisko 2000 samolotów. Współpracujemy z firmą SITA od 2017 roku i mamy nadzieję, że wesprze nasze potrzeby.

Z technologii SITA skorzystają porty lotnicze w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Madeleine, Wrocławiu, Bośnianie i Rzeszowie.

Jako dostawca usług żeglugi powietrznej (ANSP), PAŻP zarządza wymianą danych z pilotami, w tym pozwoleń na start.

Ulepszając usługi łącza danych ATC SITA, PAŻP może przejść z głosowego na cyfrowe zezwolenie na odlot, aby zapewnić efektywne zarządzanie lotnictwem.

SITA twierdzi, że usługa łącza danych odprawy przy odlocie (DCL) umożliwia cyfrowe transfery między kontrolerami ruchu lotniczego a pilotami.

Mówi się, że jego łącze danych DCL łatwo łączy się z innymi systemami używanymi przez kontrolerów ruchu lotniczego (ATCO).

Yann Cabaret, dyrektor generalny SITA Aircraft, powiedział: „Nie możemy się doczekać dalszej współpracy z PAŻP.

Zeszły tydzień, SITA nawiązała współpracę z AllStiff Group Przedstawiamy samopakujące się rozwiązanie drop o nazwie Swift Drop.

Powiązane firmyREAD  Imigranci utknęli na polskiej granicy czują się oszukani przez porywaczy