18 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Davids – Aktualności – USAG Poland prowadzi w Obozie Kościuszki pierwszy kurs oficerski ds. kontrterroryzmu

Davids – Aktualności – USAG Poland prowadzi w Obozie Kościuszki pierwszy kurs oficerski ds. kontrterroryzmu

POZNAŃ, Polska – Stanowiąc kamień milowy w szkoleniu obronnym, w dniach 22–26 kwietnia 2024 r. w obozie garnizonowym armii amerykańskiej w Polsce odbyło się inauguracyjne szkolenie oficera antyterrorystycznego poziomu 2 dla 46 żołnierzy i cywilów. Stanowi to znaczący krok naprzód we wzmacnianiu środków bezpieczeństwa w regionie.

„Jesteśmy tutaj, aby pomóc i zidentyfikować wyjątkowe zagrożenia dla środowiska [the students] Przeprowadzać oceny na terenie kraju-gospodarza, aby upewnić się, że jego dowódcy odnoszą większe sukcesy w procesie planowania” – wyjaśnił Christopher Wilson, instruktor mobilnego zespołu szkoleniowego przydzielony do Szkoły Żandarmerii Wojskowej Armii Stanów Zjednoczonych w Fort Leonard Wood w stanie Missouri.

Studenci wdrożyli proces zarządzania ryzykiem antyterrorystycznym w Obozie Kościuszki, obejmujący pięć szczegółowych produktów zakorzenionych w tych strategicznych ramach i oczekiwaniach dotyczących opracowania, uzasadnienia i przekazania wyników w ramach końcowego, trzygodzinnego egzaminu.

Sam kurs zakończył się sukcesem, jednak wyjazd w celu przewiezienia mobilnego zespołu szkoleniowego do Polski wymagał dużo pracy od oficera antyterrorystycznego garnizonu, Arlana Ibbitta.

„Bez względu na to, jak na to spojrzeć, Polska jest w całości nowym frontem wschodnim” – powiedział mieszkaniec Seattle.

„Jeśli chodzi o tworzenie jednostek rotacyjnych, V Korpusu i garnizonów w Polsce,​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ ​​​​​​​ obejmuje mieszankę struktur wzmocnionych i ekspedycyjnych, co wiąże się z wieloma problemami związanymi z przeciwdziałaniem terroryzmowi.

Połączenie tych struktur obejmuje obecnie obszar 11 elementów wsparcia garnizonu w Polsce, czyli Garnizonu Armii Stanów Zjednoczonych w Polsce.

„Każda jednostka wsparcia garnizonu jest inna i stwarza trudności w interpretacji. Musieliśmy zapewnić ciągłość, aby wypełnić tę lukę” – wyjaśnił tamże.

Pomysł zorganizowania tutaj kursu ATO zrodził się zeszłego lata, kiedy armia amerykańska w Europie i Afryce sprowadziła tu swój zespół, aby przeszkolić personel.

„Pomyślałem, że skoro USAREUR-AF byłby w stanie pokonać własną drużynę z Niemiec, dlaczego nie poprosić o przyjazd trenerów MTT z USA” – powiedział Ibit. „Przez cały rok pingowałem ich i w końcu nam się to udało”.

READ  Skutki handlu bitcoinami w Polsce

Determinacja i strategiczna koordynacja Ibida opłaciły się, ponieważ przekroczył on oczekiwania związane z rejestracją. To zwycięstwo podkreśla kluczowe znaczenie proaktywnych szkoleń w zakresie bezpieczeństwa w regionie.

„Ogólny obraz jest taki, że jest to mnożnik siły” – wyjaśnia tamże. „Na przykład przygotowuję się do odejścia, ale mojego zastępcy nie będzie tu przez jakiś czas. Teraz mamy nowo wyszkolonych zatwierdzonych specjalistów ds. szkolenia. Mogą wkroczyć, aby wypełnić tę lukę i tę rolę, dopóki mój zastępca tu nie dotrze.

Podkreślając znaczenie gotowości podczas przejść i rolę kursu jako środka zwiększającego siłę, Ibit gwarantuje, że uczestnicy nie będą tracić czasu na wykorzystanie swojej nowej wiedzy w celu poprawy wydajności operacyjnej.

„Ten kurs jest ważny dla oficera armii” – powiedział sierż. Hektor jest obecnie przydzielony do 317. Batalionu Żandarmerii Wojskowej w ramach rotacji do Polski. „Na przykład moim obecnym zadaniem jest dopilnowanie, aby nie doszło do włamania do naszych obiektów lub pomieszczeń. Jako nowy zatwierdzony podmiot szkolenia sprawdzam, jakie luki w zabezpieczeniach naszych systemów nie zostały jeszcze ocenione, aby zapobiec takim zdarzeniom”.

W miarę ciągłego rozrastania się garnizonu, kurs będzie powracał do USAG Polska raz w roku.

Garnizon Armii Stanów Zjednoczonych w Polsce, z siedzibą w Obozie Kościuszki w Poznaniu, jest głównym ośrodkiem wspierającym 10 000 żołnierzy amerykańskich w 11 jednostkach wsparcia garnizonowego w kraju. Jako nowy garnizon armii pełni ważną rolę „siedziby armii na wschodniej flance”.


Data wykonania: 26.04.2024
Data opublikowania: 26.04.2024 10:40
Identyfikator historii: 469627
Lokalizacja: Poznań, Pl
Miasto rodzinne: Seattle, Waszyngton, USAWidoki internetowe: 33
Pliki do pobrania: 0

domena publiczna