3 maja, 2024

Hoosiers eksplodowali w Atlancie

Pomimo obiecującego początku jednostka międzynarodowa W sobotę przegrał z Auburn 104:76 (6:2).

Oto, co poszło nie tak dla Hoosiers (7-2) na State Farm Arena w Atlancie.

Słaba gra obrońców

Obrońcy Indiany zostali całkowicie pokonani przez obronę Auburn. Ponieważ rozgrywający Xavier Johnson opuścił trzeci mecz z rzędu z powodu kontuzji lewej stopy, drużyna Hoosiers potrzebuje wszystkich, aby włączyli się w akcję. W sobotę pod nieobecność Johnsona Indiana nie dostała tego, czego potrzebowała.

Gabe Cobbs i Trey Galloway – podstawowi obrońcy Indiany – zdobyli łącznie zaledwie 17 punktów, w tym 11 w drugiej połowie, gdy Hoosiers już przegrywali. Tymczasem Aiden Holloway zdobył 24 punkty, a Denver Jones 12 na polu obrony Auburn. KD Johnson również zdobył 14 punktów z ławki rezerwowych dla Auburn.

Strażnicy IU nie radzili sobie dobrze po obu stronach. W ataku słabo radzili sobie ze strzelaniem goli i kreowaniem wyglądu innych zawodników. W obronie IU nie stawiało oporu graczom z obrzeża Auburn.

Hoosiers nie będą w stanie pokonać wielu dobrych drużyn, grając w obronie, która wydaje się mało inspirująca. Indiana wyprzedziła Maryland i Michigan bez Johnsona, ale żadna z drużyn nie rozpoczęła sezonu dobrze. Ponieważ harmonogram powrotu Johnsona jest niejasny, wszyscy obrońcy Indiany będą musieli podnieść swoją grę do przyzwoitego poziomu. W sobotę pole obrony Auburn zawstydziło Indianę.

IU nie był w stanie wytrzymać kontrataku

Wbrew temu, co mówi końcowy wynik, Indiana była lepszym zespołem przez pierwsze osiem minut meczu. Indiana rozpoczęła spotkanie z prowadzeniem 22:10. Hoosiers dostawali przystanki, dobrze grali w ofensywie i rzucali otwartymi spojrzeniami.

Jednak w połowie pierwszej połowy Auburn podkręcił temperaturę i gra trwała 180 minut. Indiana prowadziła 42-12 przez resztę połowy po pierwszym trafieniu. Auburn zaczął grać bardziej fizycznie i czasami pokazywał Hoosiersowi presję na całym boisku, z którą mieli trudności do pokonania.

READ  Typy NBA Playoffs, kursy na mecze Kings vs. Kings Warriors i Knicks vs. Gra ciepła 1

Utalentowane drużyny, takie jak Auburn, zwykle nie ponoszą dużych strat. W pewnym momencie Tygrysy były o krok od ataku. Kiedy Auburn wykonał to pchnięcie, Indiana nie zareagowała.

Druga połowa pierwszej połowy była wypełniona stratami, faulami i fatalną selekcją strzałów przez IU. Fani Auburn w Atlancie przejęli budynek, a IU nie zrobiło nic, aby wyciszyć hałas. Powrót Auburn i dokończenie meczu to jedno. Indiana nie tylko straciła prowadzenie w pierwszej połowie, ale do tego czasu przegrała cały mecz.

IU wyszła z zamachem, ale nie była gotowa na walkę. Brak opanowania Hoosiers w meczu z Auburn był niepokojący.

W dalszym ciągu nie istnieje możliwość rzucania za trzy punkty

Głównym powodem wczesnego prowadzenia IU był początek 4 na 5 po 3 sekundach. IU przystąpiło do gry w sobotę, strzelając 25,8% ze śródmieścia i nie trafiło więcej niż cztery trójki w żadnym z pierwszych ośmiu meczów.

Po zachęcającym początku zza łuku Hoosiers wrócili na ziemię. Indiana oddała kolejne dziewięć punktów i zakończyła spotkanie z 6 punktami na 17. Pierwsze strzały okazały się strzałem w dziesiątkę dla drużyny, która fatalnie radziła sobie z głębi pola.

Jak często podkreśla trener Indiany Mike Woodson, zdobycie trzech punktów to nie wszystko. Indiana znalazła sposób na wygrywanie gier bez zdobywania lub robienia zbyt wielu trójek. Kiedy jednak poddajesz się mocno, jak Indiana w sobotę, trudno jest poddać się bez rzutu za trzy punkty.

Nie spodziewaj się wielu wielkich powrotów IU w tym sezonie. Brak w drużynie rzutów za trzy punkty nie pozwoli na to. Jasne, Hoosiers mogliby mieć przewagę tak jak na początku meczu z Auburn, ale nie ma powodu sądzić, że uda im się to zrobić w pełnym meczu. Zespoły, które nie mogą polegać na trójkach, muszą nadrabiać to w innych obszarach, czego IU nie zrobiło w meczu z Auburn.

READ  Phillies wykończyli Braves w czwartym meczu NLDS, a następnie awansowali do meczu NLCS vs. D-backs