3 października, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wypadek Russella podczas GP Singapuru „najstraszniejsze uczucie na świecie”

Wypadek Russella podczas GP Singapuru „najstraszniejsze uczucie na świecie”

Obaj kierowcy Mercedesa zjechali do pit stopu, aby kupić średnie opony Pirelli, chcąc rzucić wyzwanie ewentualnym zwycięzcom wyścigu Carlosowi Sainzowi i Lando Norrisowi na starszych oponach.

Ale kiedy Russell usiadł z tyłu drugiego w tabeli McLarena na 62. i ostatnim okrążeniu, Norris uderzył w zewnętrzną ścianę. Ścigający Russell zrobił to samo, ale nawiązał znacznie silniejszy kontakt, aby uszkodzić W14, a następnie wbić grot włóczni najpierw w bariery.

Dramatyczna zmiana pozwoliła koledze z drużyny Lewisowi Hamiltonowi zająć trzecie miejsce, a Russell, który startował z drugiego miejsca i miał szansę na zwycięstwo, został sklasyfikowany na 16. miejscu.

Russell powiedział, że chce „zwinąć się w kłębek”.

„W tej chwili chcesz po prostu siedzieć w kłębek i nie być z nikim. To najstraszniejsze uczucie na świecie, gdy jesteś wyczerpany fizycznie i psychicznie” – powiedział.

„Straciliśmy szansę na zwycięstwo, a potem popełniliśmy taki błąd, to naprawdę łamie serce”.

Pomimo ogromnego błędu Russell wierzył, że po namyśle osiągnął jeden z najlepszych występów w swojej karierze w Formule 1.

Lewis Hamilton, Mercedes F1 W14, George Russell, Mercedes F1 W14, Lando Norris, McLaren MCL60

Fotografia: Andy Hone / Zdjęcia sportów motorowych

„Muszę być szczery, stojąc tu godzinę później, to był niesamowity weekend. Naprawdę myślę, że jeżdżę lepiej niż kiedykolwiek” – kontynuował.

„Czułam się pewnie i komfortowo i nie mogłam pozwolić, aby dwucentymetrowy błąd mnie powalił. Czeka mnie ciężka noc i ciężki poranek, ale zostawię to za sobą i podniosę się Ponownie.

„Mogę tylko przeprosić zespół, ponieważ zasługiwał na więcej, ale wydarzyło się coś złego”.

Przeczytaj także:

Russell dodał, że jego błąd można przypisać brakowi koncentracji, gdy Brytyjczyk wytrącił się z równowagi, gdy zdał sobie sprawę, że zwycięstwo mu umknęło.

Kontynuował: „To nie był błąd. Gdybym skręcił i miał blokadę, sytuacja byłaby zupełnie inna, ale na ostatnim okrążeniu uderzyłem w ścianę”.

READ  Źródła podają, że odrzutowce zgadzają się na handel Jaguarem RB James Robinson

„To żałosny błąd i dlatego teraz wydaje się to takie dziwne.

„Może to był brak koncentracji… To było ostatnie okrążenie i zdałem sobie sprawę, że szansa przepadła.

„To pokazuje, że trzeba się tego trzymać. Nie ma znaczenia, jaki jest scenariusz”.