22 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Grasso obronił tytuł w osobnym remisie z Szewczenko

Grasso obronił tytuł w osobnym remisie z Szewczenko

Alexa Grasso obroniła tytuł w rewanżu z Walentiną Szewczenko, ale do swojego rekordu nie dodała zwycięstwa.

W głównym wydarzeniu Noche UFC w T-Mobile Arena w Las Vegas Grasso (16-3-1 MMA, 8-3-1 UFC) zmierzył się z Szewczenko (23-4-1 MMA, 12-3-1 UFC) w natychmiastowym rewanżu o tytuł wagi muszej kobiet. Po pięciu trudnych rundach sędziowie nie byli w stanie wyłonić zwycięzcy. Dwóch sędziów rozstrzygnęło pojedynek wynikiem 48-47, trzeci zaś 47-47, co zakończyło się remisem.

Promeksykański tłum wybuchnął różnymi pieśniami w pierwszych momentach walki, gdy główni uczestnicy rozpoczęli wydarzenie swoimi pierwszymi oszałamiającymi wymianami zdań. Szewczenko chciał pomylić sytuację z obaleniem, ale Grasso nie miał na to ochoty. Jednak po kilku chwilach Szewczence udało się przenieść walkę na płótno. Grasso prawie się poddał, leżąc na plecach, ale podniosła się na nogi, wywołując kolejne wiwaty ze strony publiczności.

Na początku drugiej rundy Szewczenko nadal prowadził w parterze, ale Grasso udaremnił próbę obalenia. Krótko po resecie Grasso trafił potężną prawą ręką, która powaliła Szewczenko. Grasso rzucił się, aby wykorzystać, ale Szewczenko był w stanie utrzymać się, aby spowolnić kolejne ataki.

Grasso znalazł chwilę, aby zadać kilka krótkich ciosów, ale Szewczenko przetrwał strach i następnie wykonał genialny podwójny atak. Grasso groził uduszeniem gilotyną, ale Szewczenko ostatecznie pracował na wolności. Grasso oddał kilka ładnych strzałów spod spodu, jeszcze przed klaksonem.

Szewczenko bez problemu rzucił Grasso pierwszym dużym ruchem trzeciej rundy. Następnie szybko zaatakowała szyję, wskakując na próbę przygwożdżenia gilotyną. Grasso zachował spokój, co ostatecznie doprowadziło do tego, że Szewczenko zrezygnował z poddania się. Następnie Szewczenko wsparł Grasso i kontrolował jego pozycję przez resztę rundy.

READ  USFL Championship: Ogiery ścierają się z gwiazdami w tytule podniecenia

Grasso wykonał dobrą próbę obalenia, trafiając kilkoma ładnymi kolanami w głowę, podczas gdy Szewczenko próbował utrzymać jedną rękę na macie. Następnie rzuciła Szewczenko na matę i zaatakowała jego ramię, ale Szewczenko poślizgnął się i para wróciła do wymiany ciosów w środku klatki. Szewczenko szukała obalenia na niecałe 30 sekund przed końcem, ale znalazła się w obronie kolana przed Grasso.

Gdy walka zbliżała się do rundy finałowej, ktoś musiał złożyć oświadczenie w ostatnich pięciu minutach.

Szewczenko wykonał szybkie dźgnięcie i zapewnił maksymalną głośność, gdy cholerny Grasso ruszył w pościg. Szewczenko poszedł zdjąć zamek, ale Grasso cofnął się i przywrócił go z powrotem. Grasso zadaje ciężkie ciosy. Następnie zamknęła trójkąt ciała i zdecydowała się na duszenie zza pleców. Szewczenko nie odklepała, ale nie udało jej się też zdjąć Grasso z pleców przed ostatnim róg.

Po niesamowitych 25 minutach pozostało tylko wyłonić zwycięzcę – z tą różnicą, że wieczorem, gdy Bruce Buffer ogłosił losowanie dywizji, nie było zwycięzcy.

„Przez cały czas byłam bardzo blisko i wyrządziłam wiele szkód” – Grasso powiedziała Danielowi Cormierowi podczas wywiadu po walce. „Wiem, że próbowałem się poddać i myślę, że zrobiłem wystarczająco”.

Jednak Szewczenko wypowiadała się głośniej na temat wyniku walki.

„Myślę, że było 3:2 po mojej stronie, ale myślę, że sędziowie poczuli lekką presję, ponieważ to jak Meksykański Dzień Niepodległości” – Szewczenko powiedział Cormierowi. „Dlatego myślę, że dadzą kolejną meksykańskiemu zawodnikowi.

…Walczyłem do końca i myślę, że zrobiłem wystarczająco dużo. W uczciwej walce, w uczciwej rywalizacji zwycięstwo będzie moje.”

Para spotkała się po raz pierwszy w marcu na UFC 285, gdzie Grasso dokonał jednego z największych niepowodzeń roku, poddając Szewczenko w czwartej rundzie. Wynik spowodował natychmiastową powtórkę meczu. Drugie spotkanie zakończy się remisem, a na horyzoncie może pojawić się trzeci mecz.

READ  Finn Scully, głos Dodgersów od 67 lat, umiera w wieku 94

Pełne wyniki Noche w UFC obejmują:

 • Alexa Grasso vs. Valentina Shevchenko kończy się remisem (48-47, 47-48, 47-47)
 • Jack Della Maddalena pok. Kevina Hollanda przez niejednogłośną decyzję (29-28, 28-29, 29-28)
 • Raul Rosas Jr. pokonany. Terrence’a Mitchella przez TKO (uderzenia), runda 1, 0:54
 • Daniel Zellhuber pok. Christosa Giagosa przez poddanie (duszenie anakondą), runda 2, 3:26
 • Kyle Nelson pokonany. Fernando Padillę przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 30-27)
 • Lope Godinez bronił się. Elise Reed przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 2, 3:38
 • Roman Kopyłow pokonany. Josha Fremda przez TKO (uderzenie w korpus) – runda 2, 4:44
 • Edgar Chérez vs. Daniel Lacerda ogłosił brak walki (zawieszenie sędziego cofnięte) – Runda 1, 3:47
 • Tracy Cortez pok. Jasmine Jasudavicius przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 29-28)
 • Charlie Campbell pokonany. Alexa Reyesa przez TKO (uderzenia), runda 1, 3:38
 • Pokonała Josephine Knutson. Marnika Mana przez jednogłośną decyzję (30-24, 30-25, 30-27)

Aby dowiedzieć się więcej o karcie, odwiedź Centrum wydarzeń MMA Junkie firmy Noche UFC.

Koniecznie odwiedźcie MMA Junkie Instagrama Strona i youtube Kanał, na którym można omawiać te i inne treści z fanami MMA.