7 grudnia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Samsung zrobił coś dziwnego ze swoimi najnowszymi telefonami z Androidem

Samsung zrobił coś dziwnego ze swoimi najnowszymi telefonami z Androidem

Tushar Mehta/Trendy cyfrowe

Na początku tego miesiąca Samsung ogłosił mnóstwo nowych produktów, które w dobrym stylu zakończą rok 2023. Oprócz kilku nowych tabletów i pary słuchawek dousznych, jednym z tych nowych produktów był Galaxy S23 FE. Jest bardzo podobny do innych telefonów S23 wydanych na początku tego roku, ale ma gorsze specyfikacje i niższą cenę. Kiedy 3 października Samsung ogłosił wprowadzenie modelu S23 FE, podano, że będzie on dostępny w cenie 600 dolarów.

Wydaje się jednak, że od tamtego czasu do chwili obecnej coś się zmieniło. Galaxy S23 FE oficjalnie trafił do sprzedaży 26 października, ale nie kosztuje 600 dolarów, jak twierdził Samsung. Jeśli telefon został kupiony na stronie internetowej Samsung, Będziesz musiał zapłacić 630 dolarów W modelu podstawowym ma 128 GB pamięci – pozornie losowy wzrost o 30 dolarów. Samsung nie potwierdził wcześniej, ile będzie kosztować wersja 256 GB, ale obecnie na stronie internetowej Samsunga można ją kupić w cenie 690 dolarów.

Ale tutaj sytuacja staje się dziwniejsza. Możesz kupić Galaxy S23FE 128 GB za pierwotną cenę 600 USD w Amazon i Best Buy. To ten sam telefon, który Samsung sprzedaje na swojej stronie internetowej, tylko o 30 dolarów tańszy.

Jaki jest powód tak nagłego wzrostu cen? Nie jesteśmy pewni. Plany zmieniają się cały czas wraz z premierą smartfonów, od zmienionych specyfikacji po różne daty premiery. Nie przypominam sobie jednak innego razu, kiedy telefon został zapowiedziany w jednej cenie, a następnie wypuszczony w innej cenie i bez wyjaśnienia, dlaczego tak się stało.

Chociaż wzrost o 30 dolarów nie oznacza końca świata, stawia Galaxy S23 FE w nieco niezręcznej sytuacji. Teraz dzieli go zaledwie 70 dolarów od Google Pixel 8, jednego z najlepszych smartfonów, jakie recenzowaliśmy przez cały rok. To także zbliża go nieco do regularnej ceny detalicznej Galaxy S23 wynoszącej 800 dolarów. Chociaż 630 dolarów to nie wygórowana cena za wszystko, co oferuje Galaxy S23 FE – jak wyświetlacz AMOLED 120 Hz, potrójny aparat i akumulator o pojemności 4500 mAh – propozycja wartości jest nieco gorsza, niż się spodziewaliśmy. Ponownie zmiana ceny dotyczy tylko przypadku zakupu telefonu bezpośrednio od Samsunga.

READ  God of War Ragnarok otrzyma nową grę Plus w 2023 roku
Tushar Mehta/Trendy cyfrowe

Po skontaktowaniu się z firmą Samsung w celu uzyskania komentarza w tej sprawie firma powiedziała Digital Trends, że ceny S23 FE nadal zaczynają się od 600 dolarów, ale ta cena dotyczy tylko wersji na nośniku, podczas gdy nowa cena wynosi 630 dolarów za model odblokowany. Oczywiście nie wyjaśnia to, dlaczego Amazon i Best Buy sprzedają specjalnie „odblokowane” wersje telefonu za 600 dolarów. Skontaktowaliśmy się z firmą Samsung w celu uzyskania dalszych wyjaśnień i otrzymaliśmy następujące informacje:

„Jesteśmy podekscytowani możliwością zaoferowania Galaxy S23 FE w najniższej cenie premierowej w historii smartfona Galaxy FE – zapewniając naszym klientom najlepsze połączenie wartości i wydajności. Za pośrednictwem naszych partnerów handlowych Galaxy S23 FE jest dostępny w cenie 599 USD u operatorów, a także odblokowany za 599 USD u sprzedawców krajowych, takich jak Best Buy i Amazon.

Wszystko kręci się wokół tego. Jeśli kupisz Galaxy S23 FE w sklepie Amazon, Best Buy lub u operatora, będzie on kosztował 600 USD. Jeśli kupisz go na stronie internetowej Samsunga, zapłacisz 630 dolarów. Nie ma to większego sensu, ale z jakiegoś powodu Samsung postanowił sobie z tym poradzić w ten sposób.

Zalecenia redaktorów