7 grudnia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Chińska firma produkująca smartfony Xiaomi uruchamia HyperOS podczas planowania samochodu

Chińska firma produkująca smartfony Xiaomi uruchamia HyperOS podczas planowania samochodu

  • Chiński producent smartfonów i sprzętu gospodarstwa domowego Xiaomi późnym czwartkiem ogłosił nowy system operacyjny, ponieważ stara się rozwijać swój ekosystem wraz ze zbliżającą się premierą własnego samochodu.
  • Xiaomi wprowadzi na rynek swój samochód w pierwszej połowie przyszłego roku, powiedział w środę w chińskich mediach społecznościowych dyrektor generalny i założyciel Lei Jun. Nie sprecyzował, czy będzie to elektryczny.
  • Chińska firma produkująca samochody elektryczne Nio wypuściła tej jesieni także własny smartfon oparty na systemie Android, ale przeznaczony do większej integracji z jej pojazdami.

Na smartfonie wyświetla się logo Xiaomi HyperOS.

soba zdjęcia | Rakieta Lite | Obrazy Getty’ego

PEKIN — chiński producent smartfonów i sprzętu AGD Xiaomi późnym czwartkiem ogłosił wprowadzenie nowego systemu operacyjnego, chcąc rozwijać swój ekosystem wraz ze zbliżającą się premierą własnego samochodu.

W piątek rano akcje Xiaomi wzrosły o ponad 1% na giełdzie w Hongkongu, bazując na dotychczasowych wzrostach o ponad 20% w skali roku.

Nowy system o nazwie HyperOS ma trafić do konsumentów 31 października, kiedy w Chinach rozpocznie się sprzedaż najnowszych telefonów, urządzeń do noszenia i telewizorów Xiaomi.

„System stanowi kluczowy krok naprzód w strategicznej wizji Xiaomi zakładającej dostarczenie inteligentnego ekosystemu Human x Car x Home” – stwierdziła firma w oświadczeniu.

Dyrektor generalny i założyciel Lei Jun powiedział to w środę w chińskich mediach społecznościowych Xiaomi wypuści swój samochód w pierwszej połowie przyszłego roku. Nie sprecyzował, czy będzie to elektryczny.

Firmy technologiczne od dawna starają się budować lojalność klientów za pomocą systemów operacyjnych, takich jak iOS firmy Apple i Android firmy Google.

Chiński gigant telekomunikacyjny Huawei opracował własny system operacyjny o nazwie HarmonyOS, który ma zastąpić Androida. Firma produkuje własną ofertę smartfonów, laptopów, tabletów i telewizorów, sprzedając jednocześnie oprogramowanie do samochodów elektrycznych opracowane przez partnerów.

READ  Google Stadia zostanie zamknięte w styczniu 2023 r.

Pod koniec września Huawei stwierdził, że jego system operacyjny przekroczył 60 milionów użytkowników.

Chińska firma produkująca samochody elektryczne Nio wypuściła tej jesieni także własny smartfon oparty na systemie Android, ale przeznaczony do większej integracji z jej pojazdami.

Przeczytaj więcej o Chinach w CNBC Pro

Xiaomi jest znane ze swoich niedrogich smartfonów i interfejsu użytkownika MIUI, który jest zbudowany na platformie Android typu open source.

Trzon nowego systemu HyperOS „jest kształtowany przez samodzielnie opracowany system Linux i Xiaomi Vela” – stwierdziła firma. Jedyna wzmianka w komunikacie prasowym dotyczącym Androida dotyczyła tego, że HyperOS umożliwia „bardziej stabilną liczbę klatek na sekundę i mniejsze zużycie energii” w porównaniu ze standardową wersją Androida.

Xiaomi zachwalało także szybkość przetwarzania i bezpieczeństwo HyperOS oraz wymieniło wiele sposobów, w jakie smartfon, samochód i laptop mogą łatwo udostępniać treści i uzyskiwać wzajemny dostęp do kamer w nowym systemie.

W ostatnich latach Xiaomi rozwinęło swoją działalność związaną ze sprzętem i elektroniką użytkową, która w drugim kwartale odpowiadała za około 22% całkowitych przychodów w porównaniu z nieco poniżej 37% w przypadku smartfonów.

W czwartek firma wypuściła na rynek smartfon za 3999 juanów (546 dolarów), a także pralkę za 1999 juanów i lodówkę za 2999 juanów. Xiaomi ma aplikację, która pozwala klientom zdalnie kontrolować ustawienia urządzenia.