18 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Żabka rozwija się w Rumunii, otwiera pierwszy sklep poza granicami Polski – oddział w języku angielskim

Żabka rozwija się w Rumunii, otwiera pierwszy sklep poza granicami Polski – oddział w języku angielskim

To strategiczne posunięcie wyznacza początek ekspansji firmy za granicą PolskaGdzie to działa 10 000 sklepów.

Uruchomiony na początku maja nowy sklep działa pod marką „Fru„A obecnie znajduje się w fazie pilotażowej w formule „Friends & Family”, oferując ją wyłącznie wybranej grupie klientów testowych. Dzięki temu Żabka może dostosować swoją ofertę do oczekiwań lokalnych konsumentów i udoskonalić działanie sklepów przed szerszą premierą.


„Pierwszym krokiem jest otwarcie kilku ośrodków testowych, z których jeden działa od początku maja w Bukareszcie”. Rzecznik spółki powiedział rumuńskiemu portalowi Economica, cytowanemu przez Business Insider Polska.

Ambitne plany Żabki obejmują otwarcie 200 sklepów w Rumunii Do końca tego roku faza pilotażowa będzie kontynuowana z sukcesem. „Dalsze tempo rozwoju sieci w Rumunii zależy od wyniku fazy testowej” – dodał rzecznik.

Ekspansja na Rumunię jest następstwem nabycia przez Żabkę większościowego pakietu udziałów w rumuńskiej rodzinnej spółce dystrybucyjnej. TRIM DANIEL DISTRIBUCI FMCG Do 103,8 mln euro Wcześniej w tym roku.

(jh)

Źródło: Business Insider Polska

READ  bne IntelliNews - Inflacja w Polsce na niekontrolowanym poziomie 17,2% we wrześniu, według wstępnych szacunków