28 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Algierczyka zaginionego od 26 lat odnaleziono w piwnicy sąsiada  Wiadomości kryminalne

Algierczyka zaginionego od 26 lat odnaleziono w piwnicy sąsiada Wiadomości kryminalne

Policja twierdzi, że mężczyzna, który po raz pierwszy zaginął w 1998 r., był przetrzymywany przez 61-letniego sąsiada zaledwie kilka minut drogi od jego domu.

Według władz Algierczyk, który zaginął w 1998 r. podczas wojny domowej w kraju, po 26 latach odnaleziono żywego w piwnicy sąsiada.

Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało we wtorek, że mężczyzna, zidentyfikowany jako Omar Bin Omran lub Omar B, zaginął w wieku 19 lat i od dawna uważano, że został porwany lub zamordowany.

Jednak na początku tygodnia odnaleziono go żywego, gdy miał 45 lat, po tym, jak sąsiad przetrzymywał go w oborze ukrytej wśród bel siana, zaledwie 200 metrów od jego starego domu w Djelfie w północnej Algierii.

Ministerstwo poinformowało, że w sprawie „ohydnej” zbrodni trwa śledztwo, a ofiara otrzymuje opiekę medyczną i psychologiczną.

Policja aresztowała rzekomego porywacza, 61-letniego woźnego, po tym jak próbował uciec. Porwanie wykryto po tym, jak brat podejrzanego zamieścił w mediach społecznościowych ujawniające informacje w związku z rzekomym sporem o spadek między rodzeństwem.

12 maja o godzinie 20:00 czasu lokalnego, [they] Urzędnik sądowy powiedział, że ofiarę, Omara bin Omrana, lat 45, znaleziono w piwnicy jego sąsiada, B.A., lat 61.

Matka ofiary zmarła w 2013 roku, choć rodzina nadal uważała, że ​​ofiara prawdopodobnie nie żyje. Media w Algierii doniosły, że Ben Omrane powiedział swoim ratownikom, że czasami widzi swoją rodzinę z daleka, ale nie jest w stanie zawołać z powodu „zaklęcia” rzuconego na niego przez porywacza.

Niedzielne odkrycie Bena Omrane’a rozwiązuje zagadkę, która dręczy jego społeczność od czasu krwawej wojny domowej w Algierii. Krewni ofiar wojny wciąż poszukują sprawiedliwości dla swoich zaginionych i zmarłych bliskich.

W latach 90. podczas wojny między rządem a bojownikami islamistycznymi zginęło około 200 000 ludzi. Okres ten nazywany jest czasami w Algierii „czarną dekadą”.

READ  Kabul – Afgańska policja poinformowała, że ​​eksplozja miała na celu meczet w stolicy Afganistanu

Uważa się, że podczas wojny zakończonej w 2002 r. porwano nawet 20 000 osób. Według SOS Desparous, algierskiego stowarzyszenia działającego na rzecz osób zaginionych podczas wojny, tylko w latach 1992–1998 zaginęło około 8 000 Algierczyków.