1 maja, 2024

Południowokoreańska zawodniczka Casey Fair została najmłodszą zawodniczką w historii mistrzostw świata kobiet w wieku 16 lat

Casey Fair, która wychowała się w Stanach Zjednoczonych, po raz pierwszy wystąpiła w finale mistrzostw świata po tym, jak Korea Południowa przegrała 2: 0 z Kolumbią we wtorek w Australii. (Maddie Meyer/Viva/Getty Images)

Casey Yu-jin Phair przeszedł do historii Pucharu Świata we wtorek w Sydney w Australii.

Ogień pojawił się w przegranej 2:0 Korei Południowej z Kolumbią w 77. minucie pierwszego meczu tego kraju na Mistrzostwach Świata w tym miesiącu. W wieku 16 lat Fire została oficjalnie najmłodszą osobą, która wyszła na boisko w finale Pucharu Świata Kobiet.

Poprzedni rekord należał do Nigeryjczyka Ifeanyi Chiejine. Miała 16 lat i 34 dni, kiedy zadebiutowała w 1999 roku. Phair pokonała ten znak zaledwie o osiem dni.

Urodzony w Korei, ale wychowany w Stanach Zjednoczonych. Jej matka jest Koreanką, a ojciec Amerykaninem. Przeprowadzili się do Stanów Zjednoczonych, gdy miała zaledwie miesiąc, a kilka lat później zaczęła grać w piłkę nożną. Osiedlili się w New Jersey, gdzie strzeliła 25 bramek w 15 meczach zeszłej jesieni jako pierwszaczka w Pingree School. Phair trenował zarówno w obozie reprezentacji kobiet USA, jak iw obozie Korei Południowej, choć ten ostatni szybko wygrał.

Fire strzelił pięć goli w zaledwie dwóch meczach dla reprezentacji Korei Południowej U-17 w eliminacjach Pucharu Azji na początku wiosny. Niedługo potem została wprowadzona do pierwszej drużyny i ostatecznie znalazła się w składzie Pucharu Świata – co czyni ją pierwszą zawodniczką o mieszanym pochodzeniu, która zrobiła to w historii drużyny. Znaczna część rodziny Fair nadal mieszka w Korei Południowej, a jej ojciec, Shin, szacuje, że spędzają w tym kraju około połowy czasu.

„Jeśli jest jedna rzecz, o której chcemy, aby świat się dowiedział, to jak bardzo pasjonuje ją rywalizacja i drużyna koreańska oraz jak bardzo jest zaangażowana w pomoc drużynie w zwycięstwie” – powiedział Shin. powiedział sportowiec. „Pod koniec dnia skupiasz się na wygranej. Taka jest mentalność. Zawsze tak było.”

Kolumbia prowadziła 2:0 przed przerwą we wtorek i uciekła z gry. Catalina Usmi zdobyła pierwszą bramkę w 30. minucie z rzutu karnego, a następnie Linda Caicedo strzelił ponownie niecałe 10 minut później. Przetrzymali resztę drogi i wykluczyli Koreę Południową, aby odnieść zwycięstwo 2: 0.

READ  Arizona Coyotes przenoszą się do Utah: Rada Gubernatorów NHL zatwierdza sprzedaż właścicielowi Jazz

Korea Południowa zmierzy się z Marokiem w najbliższą sobotę, a w przyszłym tygodniu rozegra mecz finałowy w grupie H z Niemcami.