24 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Arizona Coyotes przenoszą się do Utah: Rada Gubernatorów NHL zatwierdza sprzedaż właścicielowi Jazz

Arizona Coyotes przenoszą się do Utah: Rada Gubernatorów NHL zatwierdza sprzedaż właścicielowi Jazz

Według źródeł ligowych, po tym, jak w czwartek Rada Gubernatorów NHL zagłosowała za sprzedażą i transferem aktywów hokejowych drużyny, drużyna Arizona Coyotes oficjalnie wyruszy do Salt Lake City od przyszłego sezonu.

Głosowanie było jednomyślne.

Transakcja jest bardziej skomplikowana niż większość. Postrzegał ligę jako pośrednika, a Smith Entertainment Group zakupiła aktywa hokejowe Coyotes za 1,2 miliarda dolarów – w ramach hybrydowej transakcji 1 miliard dolarów trafi do obecnego właściciela Alexa Meruelo, a 200 milionów dolarów zostanie przeznaczone na opłatę za transfer, która zostanie podzielona pomiędzy istniejących graczy. Właściciele NHL.

Transakcja, która została sfinalizowana w czwartek o 2:00 w nocy, oznacza koniec burzliwej 28-letniej historii organizacji, odkąd w 1996 roku przeniosła się ona na południe z Winnipeg. Zespół Coyotes tylko raz zakwalifikował się do play-offów Pucharu Stanleya po nieoczekiwanej porażce w Pucharze Stanleya. Finał Konferencji Zachodniej 2012 Miało to miejsce podczas rozszerzonego turnieju kwalifikacyjnego COVID-19 w 2020 roku.

Głębiej

DUHACHEK: Wraz z końcem ery kojotów kończą się trzy dekady kłótni, zamieszania i niestabilności w Arizonie

Na porażkę skazał ich fakt, że właściciele nie byli w stanie zapewnić areny na poziomie NHL, ponieważ wyborcy w Tempe odrzucili w zeszłym roku trzy propozycje budowy wartej 2,1 miliarda dolarów dzielnicy rozrywkowej, w której znajdowałby się nowy obiekt dla drużyny Coyotes.

Zespół spędził ostatnie dwa sezony w Mullett Arena na 4600 miejsc na terenie kampusu Uniwersytetu Stanowego w Arizonie, rozgrywając tam swój ostatni mecz w środę przed wyprzedaną publicznością ubraną w białe koszulki – co jest odą do „białego”. „Mieli ich w America West Arena podczas pierwszego meczu play-off u siebie Coyotes, który odbył się 20 kwietnia 1997 r. — podczas zwycięstwa 5:2 nad Edmonton Oilers.

W ramach sprzedaży franczyza Coyotes została oficjalnie uznana za nieaktywną.

W czwartek Meruelo przyznał, że drużyna NHL nie ma możliwości kontynuowania rozgrywania meczów u siebie na Mullet Arena, ale podkreślił, że „to nie koniec hokeja NHL w Arizonie”.

Meruelo zachowa logo, znaki i branding związany z zespołem i otrzymał pięcioletnie okno na wprowadzenie franczyzy rozszerzającej z powrotem na obszar Phoenix, jeśli uda mu się zbudować arenę.

„Wiara NHL w Arizonę nigdy nie zachwiała się” – powiedział komisarz NHL Gary Bettman. „Dziękujemy Alexowi Meruelo za jego zaangażowanie we franczyzę i Arizonę oraz w pełni wspieramy jego ciągłe wysiłki mające na celu zapewnienie drużynie Coyotes nowego domu na pustyni. Chcemy także złożyć hołd lojalnym fanom hokeja w Arizonie, którzy bezinteresownie wspierali swój zespół przez prawie trzy dekady podczas tworzenia gry.”

Przybycie ligi NHL do Salt Lake City spełnia wizję Ryana Smitha, miliardera, właściciela drużyn Utah Jazz z NBA i Real Salt Lake City z NBA. Sprzedaż Pittmana ze względu na zasługi stanu Utah rozpoczęła się w 2022 r., a liga oficjalnie wezwała do otwarcia rozbudowy 24 stycznia, twierdząc, że jest przygotowana na przyjęcie drużyny z Delta Center już w sezonie 2024–25.

pogłębiać

Głębiej

Gdyby Salt Lake City miało drużynę NHL, jak by się nazywała? „To musi być czynnik budujący dynamikę”.

Zamiast tego Smith kupił aktywa związane z hokejem w Arizonie. Dotyczy to zawodników, którzy mają kontrakty lub których prawa należą do organizacji, głównego trenera Andre Tourigny i jego sztabu trenerskiego, dyrektora generalnego Billa Armstronga oraz jego grup skautowych i zarządzających, a także trenerów i innego powiązanego personelu.

„Jesteśmy zaszczyceni możliwością sprowadzenia drużyny NHL do Utah i rozumiemy odpowiedzialność, jaką ponosimy jako stewardowie nowej franczyzy NHL” – powiedzieli Ryan i Ashley Smith. „Komisarz Bettman opracował i zaproponował genialny plan, który pozwoli nam uzyskać franczyzę NHL, a jednocześnie pomoże zaspokoić pilną potrzebę NHL”.

READ  Dzika reakcja graczy na porozumienie z Al-Dhaimi: „Postawiliśmy się w sytuacji, w której gracze będą musieli odejść”

Chociaż nowy zespół z Utah – nie będzie to Salt Lake City, gdzie wiele zostało zdecydowane – będzie musiał stworzyć własne logo, branding i znaki towarowe, Smith nie spieszy się z podejmowaniem tych decyzji. Nawet jeśli oznacza to rozpoczęcie kolejnego sezonu bez tytułu drużynowego.

Gdy rozeszła się wieść o głosowaniu Rady Gubernatorów, Bettman powitał Smitha i Ashley w rodzinie NHL. „Dziękujemy im za współpracę z ligą nad rozwiązaniem złożonej sytuacji w tak bezprecedensowy i pomocny sposób” – powiedział Bettman.

Utah rozpocznie także grę z mnóstwem wyborów w drafcie zgromadzonych podczas agresywnej wyprzedaży graczy, która rozpoczęła się po zakupie Coyotes przez Meruelo w 2019 r. Zespół ma siedem wyborów w pierwszych trzech rundach draftu w czerwcu przyszłego roku.

Po zatwierdzeniu sprzedaży gracze i pracownicy zostali zaproszeni do odwiedzenia Salt Lake City na początku przyszłego tygodnia, aby zwiedzić obiekty i poznać okolicę.

Zadzwonią do domu jesienią.

„To ogłoszenie dotyczy czegoś więcej niż tylko sprowadzenia drużyny NHL do Salt Lake City – to decydujący moment na naszej drodze, ponieważ stajemy się katalizatorem pozytywnej wizji, która integruje społeczność, łączność i więcej możliwości dla rodzin, mieszkańców i gości poznaj nasze produkty” – powiedziała w czwartek burmistrz Salt Lake City Erin Mendenhall.

Biuletyn pulsacyjny

Biuletyn pulsacyjny

Darmowe codzienne aktualizacje sportowe prosto do Twojej skrzynki odbiorczej. Subskrypcja

Darmowe codzienne aktualizacje sportowe prosto do Twojej skrzynki odbiorczej. Subskrypcja

On kupujeKup newsletter Puls

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Christian Petersen/Getty Images))