28 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

MCS przyznało stypendium wydziałowe na udział w seminarium edukatorów o Holokauście w Polsce

MCS przyznało stypendium wydziałowe na udział w seminarium edukatorów o Holokauście w Polsce

Nauczyciel z hrabstwa Moore jest jednym z pięciu nauczycieli, którzy otrzymali stypendium North Carolina Center for the Advancement of Education (NCCAT) na uczestnictwo w seminarium poświęconym edukowaniu o Holokauście w Polsce.

Christina Speiser została wybrana spośród ponad 100 nauczycieli, którzy się zgłosili.

„Jesteśmy podekscytowani, że Christina Speiser, nauczycielka języka angielskiego w szkole średniej w CONNECT Academy, została wybrana jako jedna z laureatek prestiżowego stypendium, aby tego lata wziąć udział w seminarium poświęconym edukowaniu o Holokauście w Polsce” – stwierdziła szkoła Moore County Schools w komunikacie prasowym. 26 kwietnia. „Wśród 127 zaangażowanych nauczycieli, którzy aplikowali, Christina wyróżniała się swoją pasją i zaangażowaniem w edukację o Holokauście. Stypendium, przyznane z funduszu Holocaust Endowment Fund Fundacji Rozwoju NCCAT, stanowi świadectwo zdolności Christiny do wzbogacenia swojej praktyki nauczycielskiej i zapewnienia przyszłym pokoleniom zrozumienia znaczenia pamiętania lekcji historii. Podziwiamy Christinę za jej zaangażowanie w edukację o Holokauście i z dumą wspieramy ją, gdy reprezentuje szkoły hrabstwa Moore w tej znaczącej podróży.

Stypendia fundacji w wysokości 3000 dolarów każde pokryją większość kosztów tygodniowego seminarium w czerwcu.

Uczestnicy-nauczyciele odwiedzą obozy koncentracyjne Auschwitz-Birkenau, Treblinka i Majdanek z dwoma nauczycielami-wychowawcami NCCAT (ufundowanymi przez Endowment) i poznają Holokaust w miastach Warszawie, Krakowie i Lublinie. W Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie odbędzie się specjalne, półdniowe seminarium pedagogiczne i rozmowa z nauczycielami historii polskich szkół średnich.

Wycieczce poprowadzą rabin Fred Goodman i weteran nauczania o Holokauście Lee Holder. Rabin Goodman jest edukatorem o Holokauście od ponad 40 lat i prowadził ponad 20 seminariów edukacyjnych w Polsce. Od 1979 do 1991 rabin Goodman mieszkał w Izraelu, gdzie był rabinem i dyrektorem szkoły średniej im. Aleksandra Musa w Izraelu. W 2022 r. rabin Goodman otrzymał nagrodę za całokształt działalności społecznej za swoją pracę na rzecz praw obywatelskich od Międzynarodowego Centrum i Muzeum Praw Obywatelskich. [ICRCM] w Greensboro. Lee Holder jest wieloletnim nauczycielem w Karolinie Północnej i członkiem Rady NC ds. Holokaustu. Jest dyrektorką Gisella Cross Abramson Resource Center for Holocaust and Rights Education w Kinston w Północnej Karolinie. W 2011 roku została laureatką Nagrody im. Iriny Sendlerowej, przyznawanej corocznie wybitnemu edukatorowi o Holokauście na świecie i jednemu w Polsce.

READ  Rimac otwiera się w Japonii i Polsce

Zdjęcie przesłane/dzięki uprzejmości.