27 kwietnia, 2024

Polska Anna Netza-Kubinik zdobywa złoto w biathlonie |  Wiadomości, sport, praca

Polska Anna Netza-Kubinik zdobywa złoto w biathlonie | Wiadomości, sport, praca

Dolsey Tanguay z drużyny USA z Paul Smith College strzela z pozycji leżącej podczas pierwszej fazy biegu kobiet na 7,5 km w środę na Mount Van Hoevenberg. (Zdjęcie przedsiębiorstwa — Parker O’Brien)

LAKE PLACID — Polka Anna Netza-Kubinik, która startowała już w dwóch imprezach biathlonowych kobiet, nie osiągnęła najlepszych wyników, zajmując szóste i siódme miejsce. Ale w środę Netsa-Kubinik udowodniła, że ​​potrafi rywalizować. Wygrała sprint kobiet na 7,5 km na Mount Van Hoevenberg w 24 minuty i 17,1 sekundy.

„To szalone. Naprawdę się z tego cieszę” – powiedział. — powiedział Netsa-Kubinik.

Kanadyjka Shilo Rosso, która w sobotę zdobyła złoto w biegu indywidualnym kobiet na 12,5 km stylem zmiennym, w środę zdobyła srebro z czasem 24:41,2. Trzecie miejsce zajęła Czeszka Tereza Jantova z czasem 25:01,3.

„Myślę o medalu, ponieważ zaliczyłem bardzo dobry występ i wiem, że strzelanie powinno być dobre” — powiedział Netsa-Kubinik.

Netsa-Kubiniek strzeliła czysto w pozycji leżącej w pierwszej fazie strzelania, ale spudłowała dwa strzały na stojąco, co zmusiło ją do wykonania kary dwóch okrążeń. Jednak kara nie wystarczyła, aby uniemożliwić mu zdobycie złota.

Kanadyjka Shiloh Rosso przejechała na nartach karne okrążenie podczas biegu kobiet na 7,5 km na Mount Van Hoevenberg w środę. (Zdjęcie przedsiębiorstwa — Parker O’Brien)

Emma Sturtz zajęła 23. miejsce z czasem 26:48,7, czołowa amerykańska lekkoatletka. Sturtz był w stanie strzelać czysto na obu etapach wyścigu, co pomogło mu ukończyć jako najlepszy Amerykanin.

Student Paul Smith College, Dolci Tanguay z Fort Kent, Maine, zajął 33. miejsce z czasem 28:27,7.

„Dzisiejszy dzień był bardzo trudny” — powiedział Tanguay. „Sesja była idealna. Jazda na nartach była trudna przez cały czas. Powiedziałbym, że tak samo jak w pierwszym wyścigu, a może lepiej. Wszystkim było trudno.

READ  Foster + Partners zaprojektuje nowe lotnisko CPK w Polsce

Tanguay strzelił 3 za 5 z pola i 2 za 5 z podłogi. Tanguay powiedział, że pogoda trochę utrudniła wyścig.

„Czułem się dziś trochę nieswojo na nartach” — powiedział Tanguay. „Ale to dobre doświadczenie. Dlatego tu jestem” – powiedział.

Stany Zjednoczone prowadziły Ceresa Pauley na 28. miejscu (27:19,0), Helen Wilson na 34. miejscu (28:38,3), Arianna Woods na 35. miejscu (28:41,2) i Sarah Beaulieu na 36. miejscu (28:51,8).

Biathlon kobiet trwa do dziś biegiem na 10 km na Mount Van Hoevenberg. Mecz rozpocznie się o godzinie 15:25

Otrzymuj najświeższe i nie tylko aktualne wiadomości bezpośrednio na swoją skrzynkę odbiorczą