17 maja, 2024

Phillies zwyciężają w NL Wild Card Game 2023 1

FILADELFIA – Zach Wheeler od prawie roku czuje w ustach gorzki smak.

Został wyciągnięty w szóstej rundzie szóstego meczu World Series 2022, pomimo prowadzenia 1:0. Rzucał wówczas tak dobrze, że JT Realmuto powiedział, że „z jego rąk wychodziły błyskawice”. Ale nadszedł hak, Yordan Alvarez wystrzelił piłkę w stronę księżyca i sezon Phillies w Houston dobiegł końca.

Wheeler chce zastąpić to bolesne wspomnienie szczęśliwym, gdy podnosił trofeum World Series. Zrobił swój pierwszy krok we wtorek wieczorem dominującym występem w wygranym 4:1 meczu z Miami w pierwszym meczu NL Wild Card Series na stadionie Citizens Bank Park. Dzięki zwycięstwu w środowy wieczór Phillies mogą wygrać serię do trzech zwycięstw.

Wheeler pozwolił na jeden bieg w 6 2/3 rundach, uderzając osiem i pozwalając na pięć trafień.

Prawdopodobnie miał najlepsze rzeczy w sezonie. Jego średnia prędkość szybkiej piłki wyniosła 96,8 mil na godzinę, 1,0 mil na godzinę więcej niż średnia w sezonie. Miał też swojego najlepszego zamiatarkę. To narzut, na którym Wheeler zaczął rzucać podczas wiosennych treningów, mając nadzieję, że da uderzającym coś do rozważenia, gdy będą próbowali pokonać jednego z najlepszych miotaczy baseballu.

Wheeler nigdy nie trafił ze swoim zastępcą więcej niż trzech pałkarzy w meczu, aż do wtorku, kiedy trafił pięć.

Phillies wyprzedzili leworęcznego Jesusa Luzardo z drużyny Marlins, który w czterech rundach pozwolił na trzy runy po ośmiu trafieniach. Alec Bohm strzelił dwie bramki w trzeciej kwarcie, a Johan Rojas zdobył bramkę na 1:0. Bryson Stott i Christian Pasch zdobyli kilka runów w czwartej rundzie i było 3:0. Phils dodali asekuracyjną passę w ósmym secie, kiedy Nick Castellanos podwoił i zdobył Bryce’a Harpera.