18 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Potknięcie się w końcówce kosztuje Tigera Woodsa pierwszą rundę w PGA Championship

Potknięcie się w końcówce kosztuje Tigera Woodsa pierwszą rundę w PGA Championship

LOUISVILLE, Ky. — Biorąc pod uwagę ryzyko niesprzyjających warunków pogodowych w piątek i konieczność przełamania rundy otwierającej w Valhalla Golf Club, Tiger Woods był w stanie zakończyć pierwszą rundę mistrzostw PGA poniżej normy.

Następnie wykonał birdie zarówno na ósmym, jak i dziewiątym greenie – na 17. i 18. dołku – i zakończył z rozczarowującym wynikiem 1 na 72 w skądinąd zachęcającym dniu.

Woods, grający po raz pierwszy od czasu zawodów Masters, wykazał się doskonałą umiejętnością scramblingu, gdy na początku miał trudności z dostaniem się na tory wodne. Udało mu się jednak dotrzeć do ósmego dołka par 3 z wynikiem 1 poniżej par po birdie na siódmym dołku, ale się poddał.

„Trzy razy wykonałem birdie na dwóch ostatnich dołkach. Nie było to zbyt dobre” – powiedział Woods. „Na 8 prędkość jest zła. Ciosłem go przez dziurę. I 9, ​​mów krótko. Uderz go od pięty rakiety, a druga zostanie zamknięta. Nie spisał się zatem zbyt dobrze na dwóch ostatnich dołkach.

Woods wykonał już kilka dobrych puttów, aby obronić bogey 11-tego i par 12-tego, próbując odnaleźć swoją formę.

„To po prostu przepływ rywalizacji” – powiedział. „Prawdopodobnie potrzebowałem trzech dołków, aby ponownie wrócić do rywalizacji i poczucia uderzenia piłki na zawodach, adrenaliny, temperatury i prędkości na greenach. To są rzeczy, do których zwykle przyzwyczajam się bardzo szybko i to wszystko Dotarcie tam zajęło mi kilka dziur.

Woods odwiedził Valhallę w zeszłym tygodniu na rundę treningową w miejscu, w którym wygrał mistrzostwa PGA 2000. Przyjechał na pole, aby popracować nad swoją grą w niedzielę przed codziennymi treningami poprzedzającymi turniej.

Valhalla nie jest tak trudna jak Augusta National, ale nadal jest miejscami pagórkowata i długa, a w pierwszej rundzie rozgrywana jest na dystansie prawie 7600 jardów.

READ  Giovanni Reyna przed wypożyczeniem do Borussii Dortmund przejdzie badania lekarskie w Nottingham Forest

Woods wykonał 24. proste podejście, ustanawiając rekord w turnieju Masters, w tym mocne 72 w drugiej rundzie, gdy wielu się nie udało. Jednak tego dnia doszło do dodatkowych dołków ze względu na niesprzyjającą pogodę, a Woods miał problemy z plecami podczas trzeciej rundy, uzyskując 82 punkty, najwięcej w Augusta National.

Dobiegł na 60. i ostatnim miejscu wśród zakwalifikowanych do zawodów, co było jego najgorszym wynikiem 72 dołków.

„Każdy dzień jest trochę inny. Czasem jest lepiej, a czasem lepiej” – Woods powiedział o swoich problemach fizycznych. „Moje ciało jest takie, a czasem jest świetnie.

„Zdecydowanie staję się silniejszy. Po prostu nie biorę udziału w zbyt wielu turniejach turniejowych. Nie grałem od czasów Masters. To trochę inna sytuacja niż siedzenie w domu i gra na płaskim polu golfowym na Florydzie”.

Mecz Woods zaplanowano na piątek o godzinie 13:29, kiedy po południu będzie duże prawdopodobieństwo opadów deszczu i burz.