3 lipca, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Niepokonany Anand Hatrick: 2022 Superbet Rapid i Blitz Polska, dzień 1

Pierwszy dzień Superbet Rapid & Blitz PolskaDrugie wydarzenie 2022 Wielkie Szachy TourDominowały klasyczne występy GM Viswanathan Anand, Który uderza z odpowiednim wynikiem. Każde zwycięstwo było warte dwa punkty — a jeden punkt przyznawany był za remis — Anand po trzech meczach awansował na dwupunktowe prowadzenie.

GM Jedenaście Aronian, Fabiano CaruanaI Jan-Christoph Duda Wszyscy pracowali w równych sekundach i po drodze doznali trzech czkawek. Pakiet podwozia zawiera GM Wesley Cho, Anton KoropowI Ryszard RapportAż przez jeszcze jeden punkt.

GM Radoslav Vojtasek, Grill SzewczenkoI David Gavrillescu Mimo przebywania na boisku i kreatywnej zabawy nie byli w stanie odcisnąć swojego śladu już pierwszego dnia.

Rywalizacja będzie kontynuowana od 4 do 6 rund w rozgrywkach Rapid Division 20 maja 17:00 PT / 14:00 Środkowoeuropejska.

Pierwsza runda rozpoczęła się wieloma ekscytującymi meczami i była niczym innym jak starciem pomiędzy Chess Titans Aronian i Caruana. Armeńska elektrownia otworzyła się wraz z otwarciem Trusted Bishop, wariacją na temat Berlina, omijając Petroef Defense, jeden z ulubionych otworów Caruany.

Caruana odniósł wielki sukces w obronie Petroefa, która stała się popularna po meczu z Magnusem Carlsenem w 2018 roku. Zdjęcie: Brian Adams / Grand Chess Tour.

W 16 posunięciu Caruana opuścił swoją strefę komfortu, gdzie zdał sobie sprawę, że konieczne jest zagranie na e-statku, który minął, aby uwolnić swojego biskupa w obliczu sztormu żołnierzy Kingside. Aronian dobrze poradził sobie z wątpliwą grą i odniósł dobre zwycięstwo w rundzie otwierającej.

Anand, dwukrotny mistrz świata w szachach szybkich, w ostatnich latach konsekwentnie dementował pogłoski o wycofaniu się z profesjonalnych szachów, pokazując, że wciąż jest zdolny do walki z najlepszymi na świecie. Tzw. „Madras Tiger” znokautował polskiego numer dwa Vojdasseka w zasadzce z 36 ruchów, gdzie skoczył po błędzie przeciwnika.


Anand (piąty od lewej) jest uważany za jednego z najlepszych szachistów szybkich wszech czasów. Zdjęcie: Leonard Woods / Grand Chess Tour.

Duda grał w swoim rodzinnym kraju, wprowadzając nowość w posunięciu francuskiej defensywy: podpal wariant 14 i szybko pokonując najmłodszego gracza turnieju i mistrza Rumunii Gavrilescu, zastępując ostatniego arcymistrza. Konstantyn Lubulescu.

READ  Wyniki ankiety: Ochman jest Twoim faworytem, ​​który wygrał polskie Tu bije serce Europy '! Vibrami Hit Na Eurovije '

Gra jest tak wyjątkowa, że ​​anarchiczny początek stał się tematem memów w mediach społecznościowych.

Robert był jedynym graczem, który wygrał z czarnymi figurami, wykorzystał też francuskie siły obronne i szybko przejął próbę po tym, jak ofiara skoczka Szewczenki (wsparta przez maszyny) poszła nie tak. W przeciwnym razie pojedynczy remis zakończył decydującą rundę, w której Soul nie mógł pokonać niepowstrzymanego Korobo.

Robert miał na sobie kolorową koszulę pierwszego dnia. Zdjęcie: Brian Adams / Grand Chess Tour.

Gwiazdami w Warszawie są nie tylko gracze, ale także VIP-y i dygnitarze na ceremonii otwarcia. Były mistrz świata Gary Kasparow Zrobił formalny pierwszy ruch imprezy i zorganizował wystawę jednocześnie przed rozpoczęciem konkursu.


Przed pierwszą rundą Kasparow z polskimi uczestnikami Dudą i Vojtaskiem. Zdjęcie: Leonard Woods / Grand Chess Tour.

Dwurundowy mecz był kontynuacją wcześniej widzianych szachów bojowych z trzema zwycięstwami i dwoma utworami, przy czym tylko Anand był w stanie zdobyć 2/2.

Indyjska legenda, która po raz pierwszy zdobyła tytuł mistrza świata w szachach szybkich 19 lat temu, podkręcała tempo i sprzątała czarnymi figurami w zaledwie 30 ruchach. Atak na Królową-Król Fortecy Zhou był zbyt trudny dla amerykańskiego arcymistrza i Anand miał dziesięć do pięciu minut przed końcem, więc zrezygnował.

Chess.com Day Game Dejan Bojkov

Koropow pokazał, jak niebezpieczna może być szybka synchronizacja w drugiej rundzie, ujawniając wzorcową technikę uproszczenia i zmiany decyzji debiutanta przeciwko Gavrilesku.

Ukraiński GM jest poważnym konkurentem w tej imprezie Magnus Carlson W 23 ruchach na Mistrzostwach Świata w Szachach Szybkich 2016, W rezultacie Carlson ma szansę na zdobycie dyplomu.

Mecz pomiędzy Caruaną a Dudą wydawał się zmierzać w kierunku remisu, zanim wielka błędna kalkulacja ze strony polskich wierzących pozwoliła Caruanie skorzystać. Duda nie miał innego wyjścia, jak zablokować miejsce, a Karuwana nie był rozczarowany szybkością ruchów przeciwnika. Pary Ważna twarz tego roku pojawi się w przyszłym miesiącu, kiedy zmierzą się w konkursie Kandydatów FIDE 2022.

Reporter i Aronian mają motyw roszady po przeciwnej stronie, a obaj gracze podpalają dwustronną grę środkową. Jednak energia w pozycji rozproszyła się i po kilku straconych okazjach i transferach zawodnicy znaleźli się w sytuacji patowej. Obaj byli zadowoleni z przejścia na 1.5/2.

READ  Wimbledon obiecuje pomoc polskim huraganom w akcji humanitarnej na Ukrainie
Aronian z solidnym początkiem imprezy. Zdjęcie: Leonard Woods / Grand Chess Tour.

Najdłuższym meczem tego dnia był 118-ruchowy grinder pomiędzy Vojdaszkiem i Szewczenką, gdzie ten ostatni był zmuszony do obrony 75 przejazdami na jedną wieżę i osobną wieżą przeciwko skoczkowi! Po zagraniu w podręcznikowym losowaniu, graczom przyznano nagrody Wyniki CAPS Średnio 98,85, niesamowity rekord po wielu ruchach.


Gracze krążyli równo przez ponad 80 ruchów. Recenzja gry Chess.com

Anand był bardzo dobry w dzisiejszych meczach i odniósł trzecie z rzędu zwycięstwo w trzeciej rundzie, tym razem opuszczając Korobo. Co zaskakujące, Anand wziął dziś mniej niż 100 ruchów, aby wysłać wszystkich trzech swoich światowej klasy przeciwników, a jego 28-ruchowe zwycięstwo nad ukraińskim przeciwnikiem było całkiem imponujące.

Był wyraźnie poruszony swoją poprzednią porażką, więc po początkowym błędzie Szewczenki odniósł bardzo zdecydowane zwycięstwo w trzeciej rundzie. Gracze byli oderwani od teorii, po męczącej grze w drugiej rundzie, Szewczenko dał Chowowi przewagę z 11.Gd3 w następnej turze. Ta pozycja nagle pasowała do agresywnego stylu amerykańskiej supergwiazdy, dzięki czemu była w stanie szybko uchwycić centrum, nie oglądając się za siebie.

Odzyskał więc zwycięstwo w trzeciej rundzie. Zdjęcie: Leonard Woods / Grand Chess Tour.

Bitwa między Dudą i Rapportem zapowiadała się chaotycznie, ponieważ obaj gracze w przeszłości cieszyli się taktyczną recesją, a Kings czuli się idealną bazą dla indyjskich obrońców, aby mogli pochwalić się swoim stylem.

W pewnym momencie sytuacja wydawała się zamknięta, dopóki Robert nie zdecydował się otworzyć King. Niestety jego ambicja nie układała się dobrze i Duda był w stanie ukarać węgierskiego oszusta za przesadę. W końcu udało mu się złapać królową, która zaszła za daleko na terytorium Białych.

Gavrillesku wydawał się stanąć na nogi po ciężkim starcie, tworząc silną pozycję w ataku Nyezhmetdinov-Rossolimo przeciwko komukolwiek innemu niż Caruana. Presja czasu spowodowała jego upadek, a z ośmiominutowym deficytem na zegarze rumuński mistrz stał się zbyt reakcyjny, tracąc inicjatywę i ostatecznie grę.

Pierwszy dzień był ciężki dla arcymistrza Rumunii, który zdobył zero punktów. Zdjęcie: Leonard Woods / Grand Chess Tour.

Aronian próbował odzwierciedlić presję czasu Caruany, ale Vojtassek był zbyt doświadczony, by grać z przesadną ręką. Obaj wymienili się fragmentami, dopóki oddzielny pastor nie zaznaczył końca sztuki tego dnia.

Pierwsze trzy rundy przygotowały grunt pod ekscytujące wydarzenie pełne rozgrywki i wyraźną passę zwycięstw dla wszystkich graczy. Wyniki Ananda do tej pory przypominają trzy rzeczy — forma jest tymczasowa, klasa jest trwała, a przede wszystkim wiek jest tylko liczbą.

Poziomy dnia 1

Cały dzień sportu 1


Poprzedni zasięg: