22 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska wiza wydana białoruskiemu sprinterowi

Polska wiza wydana białoruskiemu sprinterowi

Polska wydała wizę humanitarną białoruskiemu olimpijczykowi, który odmówił wejścia na pokład samolotu z Tokio po skrytykowaniu członków zespołu.

Christina Simanuskaya w poniedziałek weszła do polskiej ambasady w Tokio i w środę ma lecieć do Warszawy – napisał w serwisie Telegram Alexander Obikin z Białoruskiego Funduszu Solidarności Sportowej, stowarzyszenia wspierającego sportowców uwięzionych lub oskarżonych o przekonania polityczne.

„Ona jest ok. Była trochę rozczarowana, ponieważ chciała kontynuować olimpiadę ”- powiedział Obi-Wan New York Times.

Simanuskaya „posiada wizę humanitarną” Napisał na TwitterzeCo więcej, jej kraj „zrobi wszystko, co w jego mocy, aby kontynuować karierę sportową”.

Sprinter miał wziąć udział w biegach na 200 metrów w poniedziałek, ale został usunięty z zawodów po tym, jak skrytykował swoich trenerów na Instagramie, mówiąc, że nie przeszedł testów antydopingowych, których potrzebowali jego koledzy z drużyny i wziął udział w sztafecie 4x400m. [her] Ponownie. „

Jest synem Aleksandra Łukaszenki, przewodniczącego Białoruskiego Komitetu Olimpijskiego, który po zeszłorocznych wyborach prezydenckich bagatelizował dysydentów, twierdząc, że wygrał, ale zostało to powszechnie potępione jako oszustwo.

Liderka białoruskiej opozycji Swietłana Tikanowska po wyborach ucieka na Litwę Na Twitterze Była „wdzięczna” za „szybką odpowiedź” Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

READ  Foot Guards Division kończy roczne delegacje do Polski | Artykuł