1 października, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Prezes KHNP spotkał się z wybitnymi postaciami z Czech i Polski

Hwang Ju-ho (drugi od lewej), przewodniczący Korea Hydro & Nuclear Power, rozmawia z czeskim ministrem przemysłu i handlu Josefem Sigelą (trzeci od prawej), podczas wizyty w Czechach 19 września (czasu lokalnego). .Prezes Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP) Hwang Joo-ho odwiedził Czechy i Polskę 19 i 20 września, miesiąc po objęciu urzędu.

Prezydent Hwang spotkał się 19 września z ministrem przemysłu i handlu Republiki Czeskiej Josefem Sigelą oraz dyrektorem Dywizji Energii Jądrowej Grupy ČEZ w Czechach Bohdanem Zronkiem. Następnego dnia odwiedził Polskę i spotkał się z jej komisarzem Mateuszem Bergerem. Strategiczna Infrastruktura Energetyczna Polski oraz wiceminister klimatu i środowiska Anna Łukaszewska-Treski.

Na spotkaniach Hwang wyjaśniał bezpieczeństwo i ekonomikę koreańskich elektrowni jądrowych oraz możliwości budowy elektrowni jądrowych przez Koreę, jednocześnie przekonując, że KHNP jest najlepszym dostawcą nowych elektrowni jądrowych do Czech i Polski.

Ponadto Hwang wyjaśnił wznowienie budowy bloków Shin Hanul 3 i 4 w Korei oraz uruchomienie Pan-rządowej Grupy Rozwoju Eksportu Elektrowni Jądrowych, wyrażając silne pragnienie rządu koreańskiego, aby rozbudować krajowe elektrownie jądrowe i wspierać koreańskie firmy. Eksport elektrowni jądrowej. Omówił również strategie korzystne dla wszystkich, takie jak wspólne wejście do krajów trzecich, rozwój innowacyjnych małych reaktorów modułowych (SMR), wspólne badania i rozwój oraz szkolenie siły roboczej w czeskim i jądrowym przemyśle w celu wygrania i wdrożenia projektów elektrowni jądrowych. Polskie władze.

Urzędnicy zauważyli, że koreański minister handlu, przemysłu i energii Lee Sang-yang i Hwang odwiedzili ich kraje w ciągu miesiąca od objęcia urzędu i podziękowali im za zwiększone zainteresowanie projektami elektrowni jądrowych. Wyrazili przekonanie, że Korea będzie nadal z powodzeniem realizować projekty elektrowni jądrowych w Czechach i Polsce, podobnie jak w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

READ  Premier Polski mówi, że UE i Rosja uzgodniły potrzebę projektu kaliningradzkiego