3 lipca, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

2 Mężczyźni Horwich kładą podwaliny pod pobyt uchodźców ukraińskich w Polsce

Horwich – Kiedy wybuchła wojna na Ukrainie, Tom Johnson wiedział, że chce coś zrobić, aby pomóc i wykorzystać swoje kontakty w Polsce.

Wraz z Jimem Petersonem rozpoczęło działalność dwóch mężczyzn Horwich Ukraińska Fundacja Pracy z Pomocą.

„Pracuję w Polsce od 12 lat i czułem, że mogę działać wydajniej” – powiedział Johnson. „Poznałem Jimmy’ego i powiedział mi, żebym był odważny”.

Podczas trzech wyjazdów do Polski od marca. W sumie przez 28 dni Johnson identyfikował, gdzie zasoby są najbardziej potrzebne. Czwarta wycieczka zaplanowana jest na koniec tego miesiąca.

„Na ziemi mamy do czynienia z wieloma uchodźcami. Jest wiele luk, a luki to żywność, odzież, buty i podstawowe artykuły pierwszej potrzeby” – powiedział Johnson.

Organizacja skupia się na pomocy potrzebującym matkom i dzieciom oraz wynajmuje mieszkania i hotele dla uchodźców.

„Naprawdę wyciągamy ludzi z rozpaczliwych sytuacji. Będą mile widziani, gdy tylko przekroczą granicę w tym miejscu” – powiedział Johnson.

Poza działalnością polską zespół pracuje w małym biurze w Noise. Od momentu powstania w marcu zebrał ponad 300 000 dolarów od członków społeczności w całej Nowej Anglii.

„Naszym celem jest zbieranie pieniędzy i dbanie o nie bez względu na liczbę osób” – powiedział Peterson. „100, 500 lub 1000, zrobimy to tak często, jak tylko możemy”.

READ  Polski parlament odrzucił nieograniczony dostęp mediów do granicy białoruskiej