28 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Samolot Boeing Delta Air Lines wpadł w awaryjny poślizg w powietrzu po starcie z lotniska JFK

Samolot Boeing Delta Air Lines wpadł w awaryjny poślizg w powietrzu po starcie z lotniska JFK

Samolot Delta Air Lines został w piątek zmuszony zawrócić do Nowego Jorku po awaryjnym ześlizgnięciu się z jednego skrzydła wkrótce po starcie.

Samolot Boeing lecący do Los Angeles wylądował bezpiecznie na lotnisku im. Johna F. Kennedy'ego około godziny 8:35.

Linie Delta Air Lines podały, że lot 520 ogłosił sytuację awaryjną po tym, jak załoga pokładowa zauważyła „sygnał na pokładzie załogi dotyczący wyjścia awaryjnego w prawym skrzydle, a także nietypowy dźwięk dochodzący z okolic prawego skrzydła”. Niezależny.

Linie lotnicze podały, że samolot przewoził 176 pasażerów, dwóch pilotów i pięciu członków personelu pokładowego. Samolot Boeing 767 leciał na międzynarodowe lotnisko w Los Angeles.

FAA stwierdziła, że ​​załoga lotnicza „zgłosiła wibracje”. Agencja federalna bada incydent.

Jak potwierdziła Delta Niezależny Boeing 767-300ER został wycofany ze służby.

„Ponieważ nie ma nic ważniejszego niż bezpieczeństwo naszych klientów i ludzi, załogi lotnicze Delta przeprowadziły obszerne szkolenie i przestrzegały procedur, aby wrócić na JFK” – powiedział rzecznik.

„Doceniamy ich profesjonalizm i cierpliwość naszych klientów w związku z opóźnieniami lotów”.

Ten incydent jest najnowszym z szeregu problemów związanych z samolotami Boeinga i wzmożoną kontrolą działalności firmy. FAA bada obecnie problemy firmy związane z oponami, ciśnieniem w kabinie oraz różnymi problemami związanymi z silnikiem lub mechanicznymi.

W zeszłym tygodniu sygnalista powiedział podczas przesłuchania w Kongresie, że Boeing 787 Dreamliner jest niebezpieczny w obsłudze po tym, jak na początku tego roku w samolocie Alaska Airlines „eksplodowały” drzwi awaryjne. W niedzielę samolot Boeing 737 został zmuszony do awaryjnego lądowania w Republice Południowej Afryki po tym, jak podczas startu eksplodowało tylne koło.

Dyrektor generalny firmy i dwóch innych członków kadry kierowniczej ogłosili swoje rezygnacje pod koniec marca, a w czwartek ogłoszono stratę w wysokości 355 milionów dolarów za pierwszy kwartał, przy czym priorytetem były naprawy i kwestie bezpieczeństwa.

READ  Najlepszy szpital na świecie 2022 — 250 najlepszych szpitali

Niezależny Boeing zażądał oświadczenia w sprawie tego ostatniego incydentu, ale firma oświadczyła, że ​​zwróci się do Delta Air Lines i podała jedynie, że samolot ma 33 lata.