30 listopada, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Netflix powoli podchodzi do gier wideo

Netflix powoli podchodzi do gier wideo

Od tego czasu minęły prawie dwa lata Netflixa Po pierwsze Ogłaszać Jej wejście do rozgrywek. Ponieważ jednak Netflix powiększył swoją bibliotekę gier ponad trzykrotnie z 24 do 77 meczów W zeszłym roku abonenci w większości wzruszali ramionami.

Według Netflix to wszystko jest częścią planu.

„Ta ścieżka nie różni się od tego, co widzieliśmy wcześniej” – powiedział w środę współdyrektor generalny Greg Peters podczas rozmowy telefonicznej dotyczącej wcześniej zarejestrowanych wyników spółki. „Kiedy uruchamialiśmy nowy region – lub kiedy wprowadzaliśmy nowe gatunki, na przykład nieskryptowane”, musieliśmy „pełzać, chodzić i biegać, ale widzimy ogromne możliwości zbudowania długoterminowej centralnej wartości rozrywkowej”.

Zwrócenie się Netflix w stronę gier jest częścią szerszego wysiłku mającego na celu zasianie nasion przyszłych strumieni przychodów, aby zrównoważyć potencjalnie nasycone środowisko abonentów. Inne obejmują sport i sprzedaż na sztukiWszystkie są we wczesnej fazie rozwoju.

„Im więcej potencjalnych źródeł przychodów [Netflix] „To pokazuje więcej rzeczy, na których będą mogli zawiesić kapelusz podczas rozmowy o zarobkach w przyszłości, kiedy udostępnianie haseł dobiegnie końca i nie będą dodawać nowych subskrybentów” – powiedział Ross Bennis, analityk Insider Intelligence.

Netflix ogłosił, że w 2021 roku poważniej potraktuje gry, wypuszczając tytuły jako samodzielne aplikacje mobilne. Netflix stwierdził, że gry to strategia mająca na celu utrzymanie zaangażowania subskrybentów pomiędzy sezonami ich ulubionych programów, takich jak Stranger Things, które zostały podzielone na dwie gry.

Od 2021 roku firma pozyskała wiele znanych nazwisk z branży gier. Były dyrektor ds. gier mobilnych Electronic Arts, Mike Verdoux Dołączył do Netflix jako wiceprezes ds. rozwoju gier w 2021 r. Joseph Staten, który był dyrektorem kreatywnym gry „Halo Infinite” firmy Microsoft, ogłosił w lutym, że Dołącz do Netflixa Jako „dyrektor kreatywny zupełnie nowej, wieloplatformowej gry AAA i oryginalnego adresu IP”.

READ  Nintendo Direct dla Splatoon 3 potwierdzone w tym tygodniu

Bennis zauważył jednak, że przekonanie obecnych abonentów do pobierania gier mobilnych i grania w nie stanowi wyzwanie. Według nich ponad trzy czwarte wszystkich subskrypcji usług przesyłania strumieniowego jest wykorzystywanych w telewizji Dane Został wydany w zeszłym roku przez firmę Conviva zajmującą się analizą wideo. Stanowi to przeszkodę dla serwisu Netflix w promowaniu swojej biblioteki gier mobilnych wśród obecnych abonentów, ponieważ klienci zazwyczaj nie korzystają z serwisu Netflix na swoich telefonach.

Według danych uzyskanych z Apptopia według stanu na wrzesień 2023 r. gry Netflix zostały pobrane 70,5 miliona razy na całym świecie. Według Apptopia szacunkowo 2,2 miliona użytkowników codziennie gra w jedną lub więcej gier Netflix, mimo że Netflix dodaje nowe gry niemal co miesiąc. Średnia dzienna liczba użytkowników osiągnęła najwyższy poziom 2,7 mln w styczniu 2023 r., ale w okresie od marca do lipca spadła poniżej 2 mln, osiągając najniższy poziom 1,45 mln przeciętnych użytkowników dziennie w marcu.

Liczby te sugerują, że mniej niż 1% z 247,15 miliona abonentów Netflix gra codziennie w jakąś grę, mimo że w zeszłym roku oferta bibliotek gier wzrosła trzykrotnie.

Inni wydawcy gier mobilnych osiągają lepsze wyniki niż Netflix pod względem pobrań. Według Apptopia od debiutu gry na platformie Netflix wydawca Gardenscapes, firma Playrix, pobrała 531 milionów pobrań, twórca Candy Crush King – 438 milionów, a właściciel Clash of Clans – Supercell – 388 milionów pobrań.

Ze względu na niewielkie zainteresowanie grami mobilnymi Netflix rozpoczął testowanie nowych gier, w które można grać na dowolnym urządzeniu, powiedział w sierpniu zeszłego roku wiceprezes Netflix ds. gier Mike Verdoux. Poczta. Wersja beta została udostępniona ograniczonej liczbie użytkowników w Kanadzie i Wielkiej Brytanii, w tym Oxenfree z Night School Studio, studia gier Netflix i Molehew’s Mining Adventure, gry zręcznościowej polegającej na wydobywaniu klejnotów. Gry odtwarzane na telewizorze będą wymagały używania telefonu komórkowego jako kontrolera. Dostęp do nich można uzyskać za pośrednictwem aplikacji Netflix na Androida oraz osobnej aplikacji na konsolę na iOS.

READ  Oferty Sonos w Cyberponiedziałek: oszczędzaj na Era 100, Move, Roam i nie tylko

Petersa Powiedział Na początku tego roku Games „podążało ścieżką, którą widzieliśmy wcześniej” z nowymi kategoriami treści, „w miarę budowania tego przez wiele lat”, ale odmówiło ujawnienia konkretnych danych.

Firma wyraźnie nie wspomniała o jakichkolwiek zmianach w grach Telekonferencja dotycząca wyników za drugi kwartał na początku tego roku, co wzbudziło podejrzenia, że ​​Netflix może przygotowywać się do porzucenia swoich wysiłków.

Ale to nie była prawda. the Poinformował o tym „Wall Street Journal”. W zeszłym tygodniu, przed raportem zysków Netfliksa za trzeci kwartał, firma planowała zaadaptować więcej swoich znanych seriali, takich jak Wednesday, Black Mirror i Squid Game, do gier mobilnych. Gigant streamingowy chce także wypuścić wersję Grand Theft Auto w ramach umowy licencyjnej Magazyn podał.

Następnie temat gier pojawił się na krótko w nagranej wcześniej telekonferencji Netflix poświęconej wynikom za trzeci kwartał, podczas której Peters stwierdził, że zaangażowanie w gry obecnie „wpływa na podstawowe wskaźniki biznesowe w sposób, który coraz bardziej sprawdza się w przypadku filmów i seriali”.

Próba przyciągnięcia graczy przez Netflix również napotyka przeszkody technologiczne.

„Nie sądzę, żeby granie w gry mobilne, ale na większym ekranie, było czymś, co do czego byłbym optymistą” – powiedziała Sunny Dhillon, założycielka firmy Kyber Knight zajmującej się gamingiem VC.

„Przepustowość i wykorzystywane serwery z natury utrudniają działanie gracza” – powiedział Dillon. „Nie sądzę, że jesteśmy w miejscu, w którym solidne gry wieloosobowe mogą działać z powodzeniem ze względu na opóźnienia”.

Ale Netflix nie chce zastąpić konsoli, powiedział Verdu, były dyrektor ds. gier Netflix Kryzys technologiczny.

„To zupełnie inny model biznesowy. Mamy nadzieję, że z czasem stanie się to bardzo naturalnym sposobem grania w gry, gdziekolwiek się znajdziesz” – powiedział Verdoux.