28 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dyrektor generalny Apple Tim Cook przechwala się przyszłymi planami dotyczącymi sztucznej inteligencji po dobrych wynikach

Dyrektor generalny Apple Tim Cook przechwala się przyszłymi planami dotyczącymi sztucznej inteligencji po dobrych wynikach

W czwartek dyrektor generalny Apple (AAPL) Tim Cook poświęcił trochę czasu podczas ogłaszania wyników firmy za drugi kwartał, aby wzbudzić emocje w związku z nadchodzącymi ofertami generatywnej sztucznej inteligencji oferowanej przez producenta iPhone'a.

W swoich uwagach Cook powiedział słuchaczom, że firma optymistycznie ocenia możliwości, jakie oferuje inteligencja generowana przez sztuczną inteligencję i dokonuje znacznych inwestycji w tę technologię.

„Wierzymy w transformacyjną moc i obietnicę sztucznej inteligencji oraz wierzymy, że mamy zalety, które wyróżnią nas w tej nowej erze, w tym unikalne połączenie bezproblemowej integracji sprzętu, oprogramowania i usług firmy Apple z wiodącymi w branży krzemami; Silnik neuronowy i na czym się skupiamy” – stwierdził Cook.

Przed rozmową telefoniczną Apple odnotowało lepsze niż oczekiwano zyski i przychody, mimo że sprzedaż iPhone'a spadła o około 10% rok do roku.

CUPERTINO, Kalifornia – 12 września: Dyrektor generalny Apple Tim Cook trzyma nowego iPhone'a 15 Pro podczas wydarzenia Apple 12 września 2023 r. w Cupertino w Kalifornii.  Podczas wydarzenia Apple ujawniło swoją ofertę najnowszych wersji iPhone'a 15, a także inne ulepszenia produktów.  (Zdjęcie: Justin Sullivan/Getty Images)

Dyrektor generalny Apple Tim Cook trzyma nowego iPhone'a 15 Pro podczas wydarzenia Apple 12 września 2023 r. w Cupertino w Kalifornii (Justin Sullivan/Getty Images) (Justin Sullivan za pośrednictwem Getty Images)

W czerwcu Apple będzie gospodarzem corocznej konferencji programistów WWDC, która ma służyć jako punkt startowy dla ambicji firmy w zakresie sztucznej inteligencji. Analitycy mają nadzieję, że generatywna sztuczna inteligencja może wywołać kolejny supercykl sprzedaży iPhone'a. Jednak jak dotąd nie wydaje się, aby technologia ta zwiększała sprzedaż konkurencyjnych smartfonów takich jak Samsung i Google.

Cook był stosunkowo powściągliwy w stosunku do planów generatywnej sztucznej inteligencji Apple, podrzucając tu i ówdzie ciekawostki na temat inwestycji firmy. Po raz pierwszy mówi z mocą o tym, jak Apple może odróżnić się od swoich wielkich rywali technologicznych w dziedzinie generatywnej sztucznej inteligencji.

Wall Street z niecierpliwością czeka na ogłoszenie przez Apple sztucznej inteligencji. Firma nie wprowadziła na rynek żadnych produktów generatywnej sztucznej inteligencji, odkąd technologia ta stała się wirusowa pod koniec 2022 r.

READ  Ceny Apple Vision Pro na eBayu mnie zasmucają

W międzyczasie konkurenci, w tym Amazon, Google, Meta i Microsoft, wdrożyli szereg możliwości i produktów generatywnej sztucznej inteligencji, w tym chatboty i optymalizacje wyszukiwarek. W szczególności Microsoft dodał generatywną sztuczną inteligencję bezpośrednio do systemu Windows 11 za pośrednictwem systemu Windows 11 Copilot.

Jeśli plany Apple dotyczące generatywnej sztucznej inteligencji mają spełnić oczekiwania Wall Street, będą musiały udostępnić niezbędne funkcje, których użytkownicy nie mogą uzyskać na swoich obecnych urządzeniach. O tym, co Apple planuje, dowiemy się w przyszłym miesiącu.

Zapisz się do biuletynu Yahoo Finance Tech.Zapisz się do biuletynu Yahoo Finance Tech.

Zapisz się do biuletynu Yahoo Finance Tech. (Finanse yahoo)

Wyślij e-mail do Danielle Hawley na adres [email protected]. Śledź go na Twitterze pod adresem @Daniel Holly.

Najnowsze raporty i analizy dotyczące zysków, szepty i prognozy zysków oraz uszy firmyWiadomości Ning, kliknij tutaj.

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo FinanM.