28 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nigeryjski fintech otrzymuje licencję na działalność w Polsce

Nigeryjski fintech otrzymuje licencję na działalność w Polsce

Yellow Card, wiodąca nigeryjska giełda kryptowalut, osiągnęła kolejny kamień milowy w swojej globalnej ekspansji, nabywając licencję Virtual Asset Service Provider (VASP) w Polsce.

Spółka zależna spółki Yellow Card Sp. z oo, obecnie podlegająca Ministerstwu Finansów, została oficjalnie zarejestrowana w polskim rejestrze działalności na rzecz walut wirtualnych.

Żółta Karta jest obecnie zarejestrowana w Generalnym Inspektorze Informacji Finansowej w Polsce dla celów przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i zgłaszania przestępstw finansowych.

Chris Morris, współzałożyciel i dyrektor generalny Yellow Card, wyraził swoje zadowolenie z tego osiągnięcia: „Jesteśmy zachwyceni zakończeniem procesu rejestracji VASP w Polsce, co stanowi naszą pierwszą rejestrację VASP poza Afryką. Licencja ta odnosi się do naszych światowej klasy funkcji ds. zgodności i prawa, które niestrudzenie pracują nad umożliwieniem tego rodzaju działań regulacyjnych na całym świecie.

Znana jako największa i pierwsza licencjonowana rampa włączania/wyłączania monet Stablecoin na kontynencie afrykańskim, Yellow Card działa w 20 krajach i ma wpływ poza Afryką.

Dzięki interfejsowi API Stablecoin On/Off Ramps and Payments firma YellowCard ma na celu usprawnienie transakcji transgranicznych, zapewniając wydajne i bezpieczne usługi finansowe osobom fizycznym i firmom na obu kontynentach.

Craig Stohr, główny radca prawny w Yellow Card, podkreślił zaangażowanie firmy w przestrzeganie przepisów i ochronę konsumentów: „Yellow Card zdecydowanie popiera regulacje dotyczące aktywów wirtualnych, ponieważ ramy regulacyjne i licencyjne poprawiają ochronę konsumentów i tworzą równe warunki działania. innowacja. Nasza polska rejestracja VASP w Afryce stanowi pierwszy krok na naszej drodze do uzyskania licencji MiCA w celu dalszego rozwoju naszej oferty w Europie.

To najnowsze osiągnięcie jest następstwem imponującego sukcesu Yellow Card, która we wrześniu 2022 roku jako pierwsza firma otrzymała licencję na kryptowaluty w Afryce. Nabycie licencji VASP w Botswanie było kamieniem milowym dla firmy.

Oprócz licencji VASP w Botswanie i Polsce, Yellow Card posiada licencję na publiczne usługi finansowe w regionie CEMAC i uczestniczy w piaskownicy regulacyjnej Fintech w Zambii.

READ  Polska może dostarczyć Ukrainie 20 kolejnych MiG-29 - ambasador Ukrainy

Inicjatywy te podkreślają zaangażowanie Yellow Card we współpracę z rządami i organami regulacyjnymi, zdobywanie wglądu w lokalne ramy regulacyjne oraz wspieranie innowacji i ekspansji w branży kryptowalut.

Ekspansja Yellow Card w Polsce odzwierciedla jej strategiczną wizję stania się światowym liderem w dziedzinie wymiany kryptowalut i usług finansowych, zapewnienia osobom fizycznym i firmom płynnego dostępu do zasobów cyfrowych oraz wspierania włączenia finansowego na całym świecie.