1 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Król Karol III ma raka i zrezygnuje z obowiązków publicznych

Król Karol III ma raka i zrezygnuje z obowiązków publicznych


Londyn
CNN

Brytania Król Karol III Pałac Buckingham ogłosił w poniedziałek, że zdiagnozowano u niego raka i na czas leczenia zrezygnuje z obowiązków publicznych.

Aktualizacja pojawiła się po tym, jak 75-letni Charles trafił do londyńskiego szpitala Działania naprawcze Na powiększenie prostaty w zeszłym miesiącu.

W poniedziałkowym oświadczeniu pałac podał, że przeprowadzono badania, które wykazały obecność „rodzaju raka”. Źródło królewskie powiedziało CNN, że wykrytym nowotworem nie był rak prostaty, ale nie podało więcej szczegółów.

Pałac oznajmił: „Dzisiaj Jego Królewska Mość Król rozpoczął harmonogram regularnych zabiegów i na ten okres lekarze poradzili mu, aby odłożył obowiązki publiczne”.

„Przez cały ten okres Jego Królewska Mość będzie nadal prowadził sprawy państwowe
Dodała: „I jak zwykle oficjalne dokumenty”.

Król spędził trzy noce w London Clinic, prywatnym szpitalu niedaleko Regent's Park, na ostatniej operacji Wcześniej pisałem, że „działa dobrze” Po misji.

Widziano go po raz pierwszy od niedzielnego leczenia. Wydawał się w dobrym nastroju, gdy machał do tłumu udającego się na nabożeństwo w niedzielny poranek w Sandringham w Norfolk. Towarzyszyła mu żona, królowa Camilla.

Alberto Bezzali/AFP

Charles i Camilla opuścili londyńską klinikę w centrum Londynu w zeszłym tygodniu po pobycie króla w szpitalu z powodu leczenia powiększonej prostaty.

Źródło królewskie dodało, że król wrócił z Sandringham w poniedziałek rano, aby rozpocząć leczenie w klinikach ambulatoryjnych w Londynie.

W oświadczeniu Pałacu Buckingham napisano: „Król jest wdzięczny swojemu zespołowi medycznemu za szybką interwencję, która była możliwa dzięki zabiegowi, któremu niedawno przeszedł w szpitalu”. „Jest całkowicie pozytywnie nastawiony do swojego leczenia i nie może się doczekać jak najszybszego powrotu do pełnej służby publicznej”.

„Jego Królewska Mość zdecydował się podzielić swoją diagnozą, aby zapobiec spekulacjom i w nadziei, że pomoże to społeczeństwu w zrozumieniu wszystkich osób dotkniętych rakiem na całym świecie” – podsumował pałac.

READ  Wojna ukraińsko-rosyjska: aktualizacje na żywo – The New York Times

Nie wiadomo, w jaki sposób wykryto raka podczas leczenia króla z powodu powiększonej prostaty. Kiedy pacjenci są przyjmowani do szpitala, często poddawani są badaniom, takim jak prześwietlenie klatki piersiowej, które może ujawnić inny problem zdrowotny, powiedział analityk medyczny CNN, dr Jonathan Rayner.

„Najwyraźniej podczas rutynowej oceny operacji prostaty odkryli coś jeszcze, co było nie tak” – powiedział Reiner.

Karol został królem po śmierci swojej matki, królowej Elżbiety II, we wrześniu 2022 roku.

Książę William, następny w kolejce do tronu, jeszcze w tym tygodniu powróci do obowiązków publicznych po wzięciu urlopu, aby wesprzeć żonę w powrocie do zdrowia po operacji jamy brzusznej, ogłosił Pałac Kensington w poniedziałkowym komunikacie prasowym.

Według źródła bliskiego księciu Walii William jest w regularnym kontakcie z ojcem.

Obejrzyj tę interaktywną treść na CNN.com

Biuro księcia i księżnej Sussex poinformowało, że książę Harry rozmawiał z ojcem na temat diagnozy i w nadchodzących dniach uda się do Wielkiej Brytanii, aby spotkać się z królem.

Harry i Charles są w długotrwałym związku, Publiczny upadek Od tego czasu książę i jego żona Meghan, księżna Sussex, wycofali się ze swoich obowiązków królewskich, chociaż książę Krótka wizyta w Wielkiej Brytanii Na koronację Karola w zeszłym roku.

Brytyjscy przywódcy polityczni szybko zareagowali na tę wiadomość. Premier Rishi Sunak napisał w mediach społecznościowych, że „życzy Jego Królewskiej Mości pełnego i szybkiego powrotu do zdrowia”.

„Nie mam wątpliwości, że w krótkim czasie wróci do pełni sił i wiem, że cały kraj będzie mu życzył wszystkiego najlepszego” – powiedział Sunak.

Tymczasem prezydent USA Joe Biden powiedział, że „niepokoi się” sytuacją króla Karola.

„Martwię się o niego. Właśnie usłyszałem o jego diagnozie” – powiedział Biden w Las Vegas zapytany o rozwój sytuacji. Biden powiedział, że spodziewa się wkrótce rozmowy z królem, „jeśli Bóg pozwoli”.

READ  Kierownik stacji oskarżony w wypadku kolejowym w Grecji, w którym zginęło 57 osób

Swoje wsparcie królowi zaoferowali także przywódcy krajów Wspólnoty Narodów, takich jak Kanada i Australia, a także prezydent Francji Emmanuel Macron.

„Życzę Jego Królewskiej Mości Królowi Karolowi III szybkiego powrotu do zdrowia. Nasze myśli są z narodem brytyjskim” – napisał Macron w poście na portalu X.

Poniedziałkowe oświadczenie Pałacu Buckingham – ogłoszone wczesnym wieczorem w Londynie – stanowi znaczący i niepożądany kamień milowy w panowaniu Karola jako króla Wielkiej Brytanii.

Zaostrzyło to i tak już trudny okres dla rodziny królewskiej, której nowy rok naznaczony był problemami zdrowotnymi, które zepchnęły na dalszy plan trzech jej najstarszych członków.

Operacja prostaty Charlesa wymagała trzydniowej wizyty w szpitalu, podczas której wykonano badania, które wykazały nowotwór. Królowa Camilla, która codziennie odwiedzała męża, była u jego boku, gdy wyjeżdżał w ubiegły poniedziałek.

Camilla powiedziała wcześniej, że w międzyczasie jej mąż „czuje się dobrze” i „nie może się doczekać powrotu do pracy”. O ostatnich kontraktach.

Katarzyna, księżna Walii, również cierpiała na problemy brzuszne i opuściła ten sam szpital na kilka godzin przed operacją.

16 stycznia trafiła do szpitala z powodu planowanej operacji jamy brzusznej. Dzień później Pałac Kensington ogłosił, że operacja się powiodła i zawodnik pozostanie w szpitalu od 10 do 14 dni. Nie jest jasne, dlaczego przeprowadzono operację, ale źródło królewskie poinformowało CNN, że stan 42-latka nie był nowotworowy.

Od tego czasu Kate i jej mąż, książę William, zostali usunięci z widoku publicznego, skupiając się na jej powrocie do zdrowia.

02:04- Źródło: CNN

Dlaczego lekarz twierdzi, że Pałac Buckingham powinien ujawnić więcej szczegółów na temat diagnozy króla Karola

Zarówno Williama, jak i Kate Wyczyść ich dzienniki z obowiązków publicznych Przynajmniej do Wielkanocy, ale w poniedziałkowe popołudnie – na kilka godzin przed ogłoszeniem diagnozy Charlesa – Pałac Kensington ogłosił, że William wznowi zajęcia jeszcze w tym tygodniu.

READ  Wielka Brytania stoi w obliczu rekordowego spadku poziomu życia, ponieważ na horyzoncie pojawiają się podwyżki podatków

Podobnie Sarah Ferguson, księżna Yorku Diagnostyka złośliwego raka skóryagresywną postać raka skóry, w zeszłym miesiącu.

Otrzymuj bezpłatny biuletyn Royal

Zarejestruj się w Royal News w CNNcotygodniowy biuletyn zawierający szczegółowe informacje na temat rodziny królewskiej, tego, co robi w miejscach publicznych i tego, co dzieje się za murami pałacu.

Charles był ogólnie w dobrym zdrowiu i lubił długie spacery po okolicy; Dwukrotnie zaraził się Covid-19, w 2020 i 2022 r., ale za każdym razem wracał do zdrowia na czas.

Jeśli Król miał poważnie zachorować Jeżeli tymczasowo nie będzie mógł w pełni wykonywać swoich obowiązków, będzie mógł oddelegować część z nich dwóm lub większej liczbie Radców Stanowych.

Obecnymi doradcami stanu są Camilla, William, Harry, księżniczka Anna, książę Edward, książę Andrzej i księżniczka Beatrice.

Jeżeli król stanie się całkowicie niezdolny do wykonywania swoich konstytucyjnych obowiązków, do tego stopnia, że ​​państwo nie będzie już w stanie prawidłowo funkcjonować, jego władzę może odebrać i przejąć regent. Zgodnie z ustawą z 1937 r. następnym w kolejce do tronu byłby książę William.