19 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Najnowsze wiadomości Aleksieja Nawalnego: Putin „uważa, że ​​jest nietykalny”, ponieważ ciała wciąż nie ma

Najnowsze wiadomości Aleksieja Nawalnego: Putin „uważa, że ​​jest nietykalny”, ponieważ ciała wciąż nie ma

Moskiewska policja aresztuje osoby obecne na nabożeństwie żałobnym Nawalnego

Władimir Putin uważa, że ​​jest „nietykalny” po latach żelaznego uścisku wobec Rosji – powiedziała żona więzionego rosyjskiego działacza opozycji Władimira Kara-Murzy i oskarżyła autokratę o zabicie Aleksieja Nawalnego.

W rozmowie z BBC Evgenia Kara-Murza powiedziała: „Cała ta bezkarność, która trwa od dziesięcioleci, doprowadziła… [Putin] Uwierzyć, że jest w jakiś sposób nietykalny.

Dodała, że ​​utrzymanie Putina u władzy będzie oznaczać „więcej podżegania do wojny” na Ukrainie.

Wcześniej minister spraw zagranicznych cieni David Lammy wezwał do postawienia Putina przed specjalnym sądem w związku ze śmiercią Nawalnego.

powiedziała rosyjska ekologka Jewgienija Chirikowa Niezależny Planuje zwiększyć swoje wsparcie dla ukraińskiej armii na cześć swojego przyjaciela pana Nawalnego.

Stało się to po tym, jak zespół rosyjskiego opozycji oskarżył władze o celowe ukrycie jego ciała w celu „ukrycia śladów” czegoś, co ich zdaniem było oczywistym aktem morderstwa.

Rzeczniczka Nawalnego Kira Jarmysz powiedziała BBC: „Próbują zatrzeć ślady, dlatego nie przekazują ciała jego rodzinie, dlatego je przed nimi ukrywają”.

1708257650

Rosyjska aktywistka zmuszona była „poinformować dzieci” o tym, jak wygląda zatrucie środkami paraliżującymi

Była rosyjska modelka, która została aktywistką, ujawniła, że ​​po śmierci Aleksieja Nawalnego musiała „poinformować” swoje dzieci o tym, jak wygląda zatrucie środkiem paraliżującym.

Ksenia Maksimowa pomagała Rosjanom w ucieczce przed reżimem Putina, a obecnie przebywa w Wielkiej Brytanii i obawia się powrotu do ojczyzny ze względu na prawdopodobieństwo aresztowania.

„Powiedziano mi, że nie powinienem się tutaj martwić o swoje bezpieczeństwo [the UK]Powiedziałem nieboTrevora Phillipsa.

„Z pewnością nie mogę podróżować do niektórych miejsc” – dodała, zaznaczając, że zostanie poddana ekstradycji.

Rosyjska aktywistka zmuszona była „poinformować dzieci” o tym, jak wygląda zatrucie środkami paraliżującymi

Była rosyjska modelka, która została aktywistką, ujawniła, że ​​po śmierci Aleksieja Nawalnego musiała „poinformować” swoje dzieci o tym, jak wygląda zatrucie środkiem paraliżującym. Ksenia Maksimowa pomagała Rosjanom w ucieczce przed reżimem Putina, a obecnie przebywa w Wielkiej Brytanii i obawia się powrotu do ojczyzny ze względu na prawdopodobieństwo aresztowania. „Powiedziano mi, że nie muszę się tutaj martwić o swoje bezpieczeństwo [the UK], Sky powiedziała Trevorowi Phillipsowi. „Z pewnością nie mogę podróżować do niektórych miejsc” – dodała, zaznaczając, że zostanie poddana ekstradycji.

1708255949

Przesłanie: Nazwisko Putina stało się synonimem sera

Nazwisko Aleksieja Nawalnego stanie się synonimem odwagi. Władimir Putin stał się jednym z tchórzy.

Rosja ma tradycję podziwiania silnych mężczyzn. Mieli jednego na Nawalnym. Właśnie odkryli, że mają w Putinie słabą i tchórzliwą osobę. Wie o tym dziś każda rodzina i każdy żołnierz w Rosji.

Putin zadał już śmiertelny cios: sobie.

Złożenie kwiatów i hołdów przed Ambasadą Rosji dla upamiętnienia śmierci Aleksieja Nawalnego w Londynie

(Prawa autorskie 2024 The Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone)

Tomka Watlinga18 lutego 2024 o 11:32

1708253792

Żona uwięzionego rosyjskiego działacza uważa, że ​​życie „wielu” więźniów jest w niebezpieczeństwie

Żona uwięzionego przywódcy rosyjskiej opozycji Władimira Kara-Murzy przyznała, że ​​według niej „wielu więźniów” jest zagrożonych w związku ze śmiercią Aleksieja Nawalnego.

Pojawiła się Evgenia Kara-Murza wiadomości BBC dziś rano (18 lutego), jak wyjaśniła, że ​​jej podejrzenia pojawiły się po zasłabnięciu jej pozornie zdrowego męża w 2015 roku.

„Spałam z telefonem, bo bałam się kolejnego takiego połączenia” – powiedziała. „Uważam, że życie mojego męża jest zagrożone, podobnie jak życie wielu innych więźniów politycznych… Ci ludzie przetrzymywani są w więzieniach, często cierpiąc na poważne schorzenia, bez odpowiedniego leczenia”.

Żona uwięzionego rosyjskiego działacza uważa, że ​​życie „wielu” więźniów jest w niebezpieczeństwie

Żona uwięzionego przywódcy rosyjskiej opozycji Władimira Kara-Murzy przyznała, że ​​według niej „wielu więźniów” jest zagrożonych w związku ze śmiercią Aleksieja Nawalnego. Evgenia Kara-Murza pojawiła się dziś rano (18 lutego) w BBC News, gdzie wyjaśniła, że ​​jej podejrzenia narodziły się po zasłabnięciu jej pozornie zdrowego męża w 2015 roku. „Śpię z telefonem, odkąd boję się kolejnego telefonu w tej sprawie”. Uprzejmy.' . Powiedziała. „Uważam, że życie mojego męża jest zagrożone, podobnie jak życie wielu innych więźniów politycznych… Ci ludzie przetrzymywani są w więzieniach, często cierpiąc na poważne schorzenia, bez odpowiedniego leczenia”.

Tomka Watlinga18 lutego 2024 o 10:56

1708251350

Minister spraw zagranicznych cieni mówi, że Putin powinien stanąć przed sądem międzynarodowym

Minister spraw zagranicznych cieni David Lammy wezwał, aby prezydent Rosji Władimir Putin został postawiony przed międzynarodowym trybunałem w związku ze zbrodniami przeciw ludzkości po śmierci Aleksieja Nawalnego.

W programie BBC Sunday with Laura Kuenssberg powiedział: „Wzywaliśmy do powołania specjalnego sądu do spraw zbrodni agresji i zbrodni przeciw ludzkości.

„Chciałbym, aby Putin stanął przed tym specjalnym sądem i został pociągnięty do odpowiedzialności za wszystkie swoje zbrodnie nie tylko na Ukrainie, ale, jak widzieliśmy w ciągu ostatnich 48 godzin, także w Rosji.

Paweł Szumilkin zapala świece podczas czuwania zorganizowanego dla Aleksieja Nawalnego przed ratuszem w San Francisco.

(Online_Tak)

Tomka Watlinga18 lutego 2024 o 10:15

1708249550

Minister uważa, że ​​Cameron słusznie obwiniał Putina za śmierć Nawalnego

Minister ds. nielegalnej imigracji Michael Tomlinson powiedział, że minister spraw zagranicznych słusznie „zrzucił winę” za śmierć Aleksieja Nawalnego „pod drzwi Putina”.

W rozmowie z Sky Sunday Morning powiedział Trevorowi Phillipsowi, że lord Cameron „bardzo stanowczo i stanowczo potępił Putina i szczerze obwinił Putina za to, co się stało”.

Dodał: „Od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę nałożyliśmy sankcje również na 1700 osób i podmiotów i słusznie Sekretarz Stanu rozważy dalsze odpowiednie kroki”.

Kontynuował: „Jest bardzo jasne, jak powiedział Minister Spraw Zagranicznych, że zrzuca się winę na Putina.

Dodał: „Aleksiej Nawalny był odważnym politykiem i my wszyscy, którzy bronimy polityki na Zachodzie, wiemy, jakie to trudne i wymagające, ale wyobraźcie sobie, jak trudno jest przeciwstawić się Putinowi.

Dodał: „Moim zdaniem minister spraw zagranicznych ma całkowitą rację, obwiniając Putina”.

Tomka Watlinga18 lutego 2024 o godzinie 09:45

1708247750

Rodzina Nawalnego domaga się zwrotu jego ciała wraz z setkami osób przetrzymywanych pod pomnikami w całej Rosji

Nawalny (47 l.), najwybitniejszy krytyk Władimira Putina, zmarł w piątek w brutalnej kolonii karnej „Wilk polarny” w Arktyce w Kharp, około 2000 km na północny wschód od Moskwy, gdzie odsiadywał trzydziesięcioletni wyrok więzienia. Władze więzienne, które ogłosiły jego śmierć, twierdziły, że w wyniku chodzenia stracił przytomność.

Tomka Watlinga18 lutego 2024 o godzinie 09:15

1708245707

Organizacja praw człowieka twierdzi, że podczas wydarzeń upamiętniających Nawalnego w Rosji aresztowano ponad 400 osób

Według grupy praw OVD-Info od czasu śmierci Aleksieja Nawalnego, najgłośniejszego przeciwnika prezydenta Władimira Putina, ponad 400 osób zostało zatrzymanych podczas wydarzeń w 32 rosyjskich miastach, podczas gdy Rosjanie nadal zbierali i składali kwiaty.

To największa fala aresztowań podczas wydarzeń politycznych w Rosji od września 2022 r., kiedy zatrzymano ponad 1300 osób podczas demonstracji przeciwko „częściowej mobilizacji” rezerwistów na rzecz kampanii wojskowej Putina na Ukrainie.

Służba więzienna podała, że ​​Nawalny, 47-letni były prawnik, stracił przytomność i zmarł w piątek po wycieczce do kolonii karnej Polar Wolf w Arktyce, gdzie odsiadywał wyrok trzydziestu lat więzienia.

Oficjalne rosyjskie agencje informacyjne, które są pod pełną kontrolą Kremla, nie wspomniały jednak o tych wydarzeniach. Nie było też historii o setkach ludzi w całej Rosji, którzy w dalszym ciągu przeciwstawiali się władzom, by złożyć kwiaty pod zaimprowizowanymi pomnikami Nawalnego.

Policjanci stoją na straży obok kwiatów pozostawionych zmarłemu przywódcy rosyjskiej opozycji Aleksiejowi Nawalnemu pod Ścianą Smutku w Moskwie, 17 lutego 2024 r.

(AFP za pośrednictwem Getty Images)

Tomka Watlinga18 lutego 2024 o godzinie 08:41

1708241400

W rosyjskiej Arktyce matka Aleksieja Nawalnego szuka ciała syna

Dla matki Aleksieja Nawalnego, przywódcy rosyjskiej opozycji, który zmarł w wieku 47 lat w arktycznej kolonii karnej, sobotnia podróż w celu odzyskania ciała syna była odyseją bez jasnego celu.

Ostatecznie nie dostała tego, po co przyszła.

Stuti Mishra18 lutego 2024 o godzinie 07:30

1708239600

ICYMI: Więzienie twierdzi, że Nawalny zmarł z powodu „zespołu nagłej śmierci”

Według rzecznika Nawalnego, Kiry Yarmysha, z notatki dostarczonej matce Nawalnego wynika, że ​​zmarł on w piątek o 14:17. Gdy w sobotę przybyła do kolonii karnej, funkcjonariusze więzienni powiedzieli jego matce, że jej syn zmarł z powodu „syndromu nagłej śmierci” – napisał na X, znanym wcześniej jako Twitter, Iwan Żdanow, dyrektor fundacji antykorupcyjnej Nawalnego.

Yarmysh powiedział, że pracownik kolonii więziennej powiedział, że ciało przewieziono do pobliskiego miasta Salechard w ramach sekcji zwłok. Zespół Nawalnego napisał na swoim kanale Telegram, że kiedy matka Nawalnego i jeden z prawników zmarłego polityka odwiedzili kostnicę w Salechard, była ona zamknięta. Prawnik zadzwonił jednak do kostnicy i poinformował swój zespół, że ciała nie ma.

Yarmysz powiedział, że do Komitetu Śledczego Salechardu udał się inny prawnik Nawalnego i powiedziano mu, że przyczyna śmierci Nawalnego nie została jeszcze ustalona i że trwają nowe śledztwa, których wyniki zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu. Dodała, że ​​Rosyjski Komitet Śledczy poinformował zespół Nawalnego, że ciało nie zostanie przekazane jego bliskim do czasu zakończenia śledztwa.

(AP)

Matta Mathersa18 lutego 2024 o godzinie 07:00

1708237800

Cameron wskazał na możliwość nałożenia nowych sankcji na Rosję

David Cameron wskazał na możliwość nałożenia nowych sankcji na rosyjskich urzędników po śmierci Aleksieja Nawalnego.

Minister spraw zagranicznych dołączył do innych ministrów G7 na Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium, wzywając Rosję do „pełnego wyjaśnienia”, w jaki sposób zmarł uwięziony przywódca opozycji, pod presją wywieraną na zachodnich przywódców, aby zareagowali.

Jak podaje „The Times”, lord Cameron wykorzystał niemieckie spotkanie do ponownego wezwania Wielkiej Brytanii do krajów, aby przejęły aktywa rosyjskiego banku centralnego znajdujące się obecnie na Zachodzie w celu sfinansowania odbudowy Ukrainy.

Dzieje się tak w miarę zbliżania się drugiej rocznicy inwazji rosyjskiej, która upłynęła pod znakiem potwierdzenia przejęcia przez siły Władimira Putina pełnej kontroli nad położonym na linii frontu miastem Awdijwka.

Stuti Mishra18 lutego 2024 o godzinie 06:30