8 grudnia, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Keri Irving została zawieszona przez Brooklyn Nets za „niewyparcie się antysemityzmu” po kontrowersji na Twitterze

Keri Irving została zawieszona przez Brooklyn Nets za „niewyparcie się antysemityzmu” po kontrowersji na TwitterzeCNN

Brooklyn Nets ogłosiło w czwartek zawieszenie Keri Irvingkilka dni po tym, jak napisał na Twitterze link do filmu dokumentalnego, który został skrytykowany jako antysemicki, a następnie bronił swojej decyzji.

w zezwolenie Na Twitterze zespół powiedział, że wielokrotnie próbował pomóc Irvingowi „zrozumieć szkodliwość i niebezpieczeństwo jego słów i działań, co zaczęło się od publikacji głęboko niepokojącego antysemickiego filmu o nienawiści”.

Irving został skazany w zeszłym tygodniu m.in. przez właściciela Nets Joe Tsai i NBA za umieszczenie linku do filmu „Hebrajczycy dla Murzynów: Obudź czarną Amerykę” z 2018 roku, który oparty jest na książce Ronalda Daltona o tym samym tytule i został opisany jako antysemickie przez organizacje praw obywatelskich.

Nets powiedział, że był „zbulwersowany” w czwartek, gdy „Irving odmówił jednoznacznego stwierdzenia, że ​​nie ma antysemickich przekonań ani nie przyznaje się do konkretnych materiałów nienawiści w filmie” podczas sesji informacyjnej.

„To nie był pierwszy raz, kiedy mieli okazję – ale nie udało im się – wyjaśnić” – powiedział zespół.

„Takie niepowodzenie w wyrzeczeniu się antysemityzmu, gdy ma się ku temu wyraźną okazję, jest głęboko niepokojące, jest sprzeczne z wartościami naszej organizacji i stanowi szkodliwe zachowanie zespołu. W związku z tym uważamy, że obecnie nie kwalifikuje się do dołączenia do sieci Brooklyn Nets. ustalił, że Kyrie wyda zawieszenie bez wynagrodzenia, dopóki nie podejmie szeregu obiektywnych działań naprawczych, które dotyczą szkodliwych skutków jego zachowania, a przewidziany okres zawieszenia wynosi nie mniej niż pięć meczów.

Podczas spotkania z mediami wcześniej w czwartek, Irving został zapytany, czy przeprasza, gdy powiedział, że nie miał zamiaru spowodować przestępstwa po tym, jak zamieścił na Twitterze link do filmu.

– Nie chciałem wyrządzić krzywdy – odparł Irving. „To nie ja nakręciłem dokument”.

„Znowu, powtórzę, biorę pełną odpowiedzialność za opublikowanie na moim Instagramie lub Twitterze czegoś, co mogło zawierać niefortunne kłamstwa” – powiedział.

„Biorę na siebie odpowiedzialność za opublikowanie tego” – kontynuował Irving. „Niektóre rzeczy, które były tam wątpliwe, nie są prawdziwe.

„Jak powiedziałem, kiedy po raz pierwszy wszyscy pytaliście mnie, kiedy siedziałem na tym podium. Nie wierzę we wszystko, co wszyscy publikują. To dokument. Więc biorę na siebie odpowiedzialność. ”

Zapytany, czy ma jakieś antysemickie przekonania, Irving odpowiedział: „Szanuję wszystkie dziedziny życia. Przyjmuję wszystkie dziedziny życia. Tutaj siedzę”.

Naciskany o odpowiedź tak lub nie na pytanie, odpowiedział: „Nie mógłbym być antysemitą, gdybym wiedział, skąd pochodzę”.

W odpowiedzi na tę odpowiedź na Twitterze dyrektor generalny Anti-Defamation League – „organizacji non-profit zajmującej się zwalczaniem antysemityzmu i wszelkiego rodzaju nienawiści, które podważają sprawiedliwość i uczciwe traktowanie wszystkich” – powiedział Irving „ma dużo pracy do wykonania.”

„Odpowiedź na pytanie „Czy masz jakieś antysemickie przekonania” jest zawsze „nie” bez dwuznaczności. Przyjęliśmy słowo @KyrieIrving, kiedy powiedział, że wziął na siebie odpowiedzialność, ale dzisiaj nie dotrzymał tej obietnicy ” Jonathan Greenblatt Napisał Czwartek. „Kyrie ma oczywiście dużo pracy do wykonania”.

To wystąpienie w mediach pojawiło się tuż po środowym oświadczeniu Irvinga i sieci Nets, że przekażą 500 000 dolarów organizacjom przeciw nienawiści.

W poprzednim wspólnym oświadczeniu Irvinga i Anti-Defamation League 30-latek powiedział, że wziął „odpowiedzialność” za „negatywny wpływ” swojego stanowiska na społeczność żydowską.

Ale w czwartek wieczorem, po ogłoszeniu zawieszenia, Greenblatt napisał na Twitterze, że Anti-Defamation League nie może „z czystym sumieniem” przyjąć darowizny Irvinga.

Irving miał wiele okazji, by postąpić właściwie, przeprosić i potępić #antysemityzm. Zawiódł prawie na każdym kroku po drodze. Ten komentarz jest w pełni zasłużony”, Greenblatt Powiedział. „Byliśmy optymistami, ale po tym, jak byliśmy świadkami porażki konferencji prasowej, jasne jest, że Kerry nie czuje się odpowiedzialny za swoje czyny”.

Na początku tego tygodnia, analityk NBA i Basketball Hall of Fame, Charles Barkley, powiedział, że wierzy, iż liga „upuściła piłkę” na Irvinga i uważa, że ​​zawodnik powinien zostać zawieszony.

We wtorek, zapytany, dlaczego Irving nie został zdyscyplinowany za swoje czyny, dyrektor generalny Nets Sean Marks powiedział dziennikarzom: „Myślę, że prowadzimy te dyskusje za kulisami”.

Komisarz NBA Adam Silver powiedział, że tak Rozczarowany „Irvingiem po tym, jak The Guardian nie przeprosił ani nie potępił „szkodliwych treści zawartych w filmie, który zdecydował się opublikować”. Silver spotka się z Irvingiem w przyszłym tygodniu” – powiedział komisarz w czwartkowym oświadczeniu.

„Kerry Irving podjęła lekkomyślną decyzję, aby opublikować link do filmu, który zawierał wysoce obraźliwe materiały antysemickie” – powiedział Silver.

„Chociaż doceniamy fakt, że zgodził się współpracować z Brooklyn Nets i Anti-Defamation League w walce z antysemityzmem i innymi formami dyskryminacji, jestem rozczarowany, że nie zaoferował bezwarunkowych przeprosin, a dokładniej ubolewał nad podłymi i szkodliwe treści zawarte w filmie, który zdecydował się opublikować”.

Irving nie był dostępny dla mediów w poniedziałek lub wtorek po meczach Nets w tamtych dniach.

Irving rozmawia z byłym trenerem Stevem Nashem podczas meczu z San Antonio Spurs w piątek, 21 stycznia 2022 roku.

We wspólnym oświadczeniu stwierdzono, że darowizny zostały przekazane w celu „eliminowania nienawiści i nietolerancji w naszych społecznościach”.

„W czasach, gdy antysemityzm osiągnął historyczny poziom, wiemy, że najlepszym sposobem walki ze starszą nienawiścią jest stawienie jej czoła, a także zmiana serc i umysłów” – powiedział Greenblatt z Ligi Przeciwko Zniesławieniu.

Kanye WestKto był krytykowany po antysemickich wypowiedziach w mediach społecznościowych i w wywiadach, pokazał swoje poparcie dla Irvinga, tweetując w czwartek zdjęcie strażnika.

READ  Condoleezza Rice dołącza do nowej grupy właścicielskiej Broncos