8 maja, 2024

Nebraska 73-55 Minnesota (25 lutego 2024 r.) Podsumowanie meczu

LINCOLN, Nebraska — Juwan Gary zdobył 22 punkty, w tym cztery za trzy punkty i zebrał osiem zbiórek, Bryce Williams dodał 15 punktów, a Nebraska pokonała w niedzielę Minnesotę 73-55.

Cornhuskers, którzy wygrali cztery mecze z rzędu, ustanowili w tym sezonie rekord programowy zwycięstw u siebie na Pinnacle Bank Arena w jednym sezonie wynoszący 17-1.

Williams zebrał także osiem zbiórek i dodał trzy przechwyty. Jamarx Lawrence zdobył 11 punktów, trafiając 4 z 6 rzutów z gry i 3 z 4 z dystansu za 3 punkty, Rink Mast zdobył 10 punktów, a Josiah Alec dodał dla Nebraski dziewięć punktów i osiem zbiórek (20-7, 10-8).

Cam Christie prowadził Minnesota (17-10, 8-8 Big Ten) z 14 punktami, trafiając 3 z 12 celnych trafień, a Dawson Garcia zdobył 10 punktów i zebrał osiem zbiórek, po czym spalił faul na około 3 minuty przed końcem.

Elijah Hawkins wykorzystał trzypunktową grę dla Gophers, która na 8 minut przed końcem pierwszej połowy doprowadziła do wyniku 12-12, ale Nebraska odpowiedziała serią 14-2, a Williams strzelił gola, wykonując kolejne układy, co dało Cornhuskers wynik. O 12 punktów na 3:47 przed końcem.

Parker Fox z Minnesoty zdobył sześć punktów z rzędu – w tym parę – po czym Williams trafił dwa rzuty wolne i do przerwy było 28-20, a Gophers nie byli bliżej spotkania.

Nebraska wygrała 18 meczów z rzędu, utrzymując przeciwnika na koncie poniżej 70 punktów.

Nebraska wyrusza w czwartek na mecz ze stanem Ohio. W środę Minnesota odwiedza Illinois nr 12.

——- Otrzymuj powiadomienia i aktualizacje dotyczące 25 najlepszych koszykarzy AP przez cały sezon. Rejestracja tutaj —— Koszykówka AP College: https://apnews.com/hub/ap-top-25-college-basketball-poll I https://apnews.com/hub/college-basketball