26 listopada, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

NASCAR Championship 4

Długie spojrzenie na mistrzostwa NASCAR Cup Series 4 Championship

Joey Logano A Ścigaj Elliota Oni już są bohaterami. W niedzielę rywalizują o dołączenie Kyle Bush Jako jedyny aktywny kierowca, który zdobył wiele pucharów.

Elliott wydaje się być zdecydowanym faworytem, ​​jeśli wziąć pod uwagę tylko statystyki sezonu. Ale samochód nowej generacji wymagał stromej krzywej uczenia się w sezonie 2022. Niektórzy kierowcy zaczęli mocni. Inni grają w nadrabianie zaległości.

Oddzieliłem liczby dotyczące sezonu regularnego i odcięcia, aby podkreślić, w jaki sposób zespoły radzą sobie z tą krzywą uczenia się. W obu kategoriach uwzględniam liczby bezwzględne oraz pozycję kierowcy w porównaniu z innymi kierowcami etatowymi.

Kolor zielony oznacza ocenę kierowcy w pierwszej piątce na skali. Skale, na których kierowca plasuje się w przedziale od 6 do 10, są podświetlone na żółto. Rzadki slajd w kolorze czerwonym wskazuje pozycję poza pierwszą dziesiątką.

Joey Logano

Piąty występ w karierze Lugano w 4. pucharze czyni go najbardziej doświadczonym kierowcą w grupie. Ma 32 lata i jest również czołowym kierowcą.

Lugano jest jednym z najbardziej konsekwentnych kierowców w tym sezonie. Przez większość sezonu zasadniczego był w pierwszej dziesiątce pod względem punktów i pozostawał w pierwszej piątce przez playoffs. Jego zakończenia poprawiły się lub pozostały takie same od sezonu zasadniczego do play-offów.

Zwycięstwa w Darlington (wiosna), Gateway i Las Vegas (jesień) remisują w Lugano o drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Kyle LarsonA Tyler Riddick I Billa. Elliott podąża za wszystkimi czterema kierowcami, który prowadzi pięcioma zwycięstwami.

Statystyki danych pętli Logano pokazują podobny trend: głównie spójność lub poprawa we wszystkich obszarach.

Tabela przedstawiająca statystyki danych odcinków Joeya Logano w podziale na sezon regularny i play-offyLugano prowadził okrążenia w 16 z 26 wyścigów sezonu zasadniczego (61,5%) i pięciu z dziewięciu wyścigów play-off (55,6%).

Powyższa tabela pokazuje, jak intensywna jest rywalizacja w trakcie sezonu. Na przykład Logano poprawił swoją średnią pozycję w biegu, ale jego pozycja spadła, ponieważ poprawiło się wielu innych kierowców.

READ  John Calipari wciąż pracuje nad sprowadzeniem Sheldona Sharpa z powrotem do Kentucky po projekcie reklamy

Wiosną Lugano zajął ósme miejsce w Phoenix. Przejechał cztery okrążenia, choć trzy z nich były pod żółtą flagą. Ale biorąc pod uwagę, jak wiele Teams dowiedziało się o samochodzie nowej generacji od tej pierwszej wizyty, waham się, czy go zważyć, czy też wyjazdy z poprzednich lat do Phoenix za dużo.

Skupiłem się bardziej na prowadzeniu Lugano 55,5% okrążeń w wyścigu Fall Richmond, gdzie ukończył wyścig na szóstym miejscu. Richmond to dobra ścieżka porównawcza dla Phoenix.

w sezonie z DNF częściej niż zwykleLugano miał trzy w sezonie zasadniczym i jeden w play-off. Dla porównania, Larsonie, Denny HamlinA William Byron Każdy ma sześć DNF.

jeszcze: Kelly Earnhardt Miller: starsza siostra, starszy szef w JR Motorsports

Zespół nr 22 nie popełnia wielu błędów. W sezonie zasadniczym jedyne kary, jakie otrzymali, były trzykrotnie odsyłane. Potrzebowali dwa razy zapasowego samochodu i raz dokonali niezatwierdzonych modyfikacji.

Drużyna zdobyła tylko jeden rzut karny podczas play-offów. Zapamietaj to nie liczę „Zjazd przed otwarciem drogi” jako kara, ponieważ drużyny zazwyczaj robią to celowo.

Lugano uplasowało się na 18. miejscu, jeśli chodzi o wypadki powodujące ostrożność, spiny i przeciągnięcia z 10 wypadkami w sezonie zasadniczym i jednym poza sezonem. dla porownania, Ross Chastain Prowadzi w tej kategorii z 17 w tym sezonie.

Lugano prowadził konsekwentnie silną kampanię o mistrzostwo. Jego wyzwaniem jest to, że mistrzostwa rozstrzygane w jednym wyścigu stawiają doskonałość – i szczęście – nad konsekwencją.

Ścigaj Elliota

Chase Elliott, który w tym miesiącu kończy 27 lat, zgromadził dużo w swoich siedmiu pełnoetatowych sezonach w serii Pucharu. Jego lista osiągnięć obejmuje zdobycie mistrzostwa dwa lata temu.

Elliott zdominował sezon zasadniczy w tym roku, wygrywając wyścig na punkty i najwięcej zwycięstw. Jego punkty przełamania w sezonie zasadniczym były kluczowe, podobnie jak jego występ w play-off Nie dotarł do taśmy doprowadzić do skutku sezon regularny.

READ  MLBPA odrzuca międzynarodową „ostateczną” propozycję projektu MLB

Tabela pokazująca zakończenia Chase Elliott w 2022 roku z podziałem na statystyki i statystyki sezonu regularnegoProcent wygranych Elliotta nie zmienił się zbytnio w play-offach. Ale ze średnią 65,4% w pierwszej dziesiątce w sezonie zasadniczym, powinien mieć od pięciu do sześciu meczów w pierwszej dziesiątce zamiast trzech. To jeden z powodów, dla których do ostatniego wyścigu sezonu wystartował jako czwarty z czterech.

Tabela przedstawiająca statystyki danych epizodów Chase Elliott w podziale na sezon regularny i play-offy

Elliott znajduje się na szczycie niemal wszystkich skal w sezonie zasadniczym, z wyjątkiem pozycji startowej. (Jego kolega z drużyny Larson otrzymał tę nagrodę.) Ale oceny Elliotta spadły w play-offach we wszystkich metrykach, z wyjątkiem okrążeń, które prowadzi. Prowadził okrążenia w 15 z 26 wyścigów sezonu zasadniczego (57,7%) i czterech z dziewięciu wyścigów play-off (44,4%).

Elliott przejechał wiosną 50 okrążeń w Phoenix w drodze na 11. miejsce. Jesienią zajął piąte miejsce w Richmond, a drugie w New Hampshire. Oba są dobrymi ścieżkami porównawczymi dla Phoenix.

jeszcze: Rankingi siły NBC Sports NASCAR

Elliott miał tylko dwóch DNF (7,7%) w sezonie zasadniczym. Ale zdobył także dwa DNF w dziewięciu wyścigach play-off (22,2%).

Drużyna nr 9 to organizacja cracku. W sezonie zasadniczym zdobyli tylko pięć kar: trzy popełnione przez Elliotta na drodze do pit stopu i jeden przez załogę pitu, który został odesłany za potrzebę posiadania zapasowego samochodu. W play-offach nie ponieśli żadnych kar.

Elliott brał udział w 12 incydentach ostrzegawczych w sezonie zasadniczym (dziewięć incydentów i trzy turnieje) oraz dwa w fazie playoff. To stawia go na dziewiątym miejscu w porównaniu z innymi pełnoetatowymi kierowcami.

Elliot jest odwiecznym ulubieńcem fanów. Ma narzędzia, których potrzebuje, aby wygrać, ale musi przynieść je wszystkie, aby wykorzystać je w Phoenix. Nawet odrobina pecha może zniweczyć jego nadzieje na zdobycie drugiego tytułu.

Szefowie załogi

Podobnie jak ich kierowcy, bohaterami serii są Alan Gustafson (Elliott) i Paul Wolfe (Lugano). Gustafson Wygrał z Elliot w roku 2020. Wolf wystąpił z Bradem Kiselowskim w 2012 roku. Obaj walczą o szansę dołączenia do Adama Stevensa jako drugiego aktywnego szefa załogi, który ma wiele tytułów.

READ  Prognozy rankingów futbolu uniwersyteckiego: 25 najlepszych prognoz prowadzonych przez Gruzję

Ich wiedza będzie ważna, gdy trzeba będzie podejmować szybkie decyzje. Kiedy wszystko jest na linii, te szybkie decyzje mogą zadecydować o wygraniu mistrzostw i spędzeniu poza sezonem na myśleniu o tym, co mogło być.