12 maja, 2024

Byron zdobywa tyczkę NASCAR Cup w Cota

William Byron stał się ulubieńcem obstawiania tyczki na torze szosowym NASCAR Cup Series po tym, jak złapał kolejny tor na torze Circuit of the Americas.

Byron zdobył pole position w niedzielnym wyścigu z okrążeniem 93,882 mph (2m 10,76s). Chociaż jest to jego pierwszy słupek COTA, jest to czwarty słupek szosowy Byrona. Jest pierwszym kierowcą w Pucharze, który zdobył tytuł na czterech różnych torach drogowych (Charlotte 2019; Road America 2021; Indianapolis 2021).

„To był weekend wzlotów i upadków; samochód Trophy, zdecydowanie mieliśmy wczoraj trochę pracy, aby uzyskać ogólną równowagę i przyczepność w niektórych obszarach, a potem ja jako kierowca” – powiedział Byron. „Kiedy przemawiałem przez noc (z zespołem) Czuliśmy, że po mojej stronie i po stronie samochodu było może trzy dziesiąte. Udało nam się dzisiaj trochę wypełnić tę lukę i połączyć je obie.

„Miło jest zdobyć pole position, ale liczy się jutro. Jest dużo pracy do wykonania. Jest dużo pracy fizycznej do wykonania w dzisiejszym wyścigu (Xfinity Series), a jutro będzie ciężko. Mam nadzieję, że możemy przygotowywać się cały dzień i przejść do jutra.

Tyler Reddick dołączy do Byrona w pierwszym rzędzie. Riddick, który był najszybszy w treningach i najszybszy z drugiej grupy kierowców w kwalifikacjach, w ostatniej rundzie pokonał okrążenie z prędkością 93,783 mil na godzinę.

Austin Cindrick zajął trzecie miejsce z prędkością 93,459 mil na godzinę, a Jordan Taylor zajął czwarte miejsce z prędkością 93,174 mil na godzinę. Taylor, weteran IMSA, debiutuje w NASCAR Cup Series, prowadząc numer 9 w Hendrick Motorsports, zastępując kontuzjowanego Chase’a Elliotta.

Daniel Suarez zakwalifikował się na piątym miejscu z prędkością 93,067 mil na godzinę, wyprzedzając Alexa Bowmana na szóstym miejscu z prędkością 93,911 mil na godzinę i AJ Allmendingera na siódmym miejscu z prędkością 92,840 mil na godzinę.

READ  Raport o kontuzjach z 8. tygodnia NFL: Daniel Jones wykluczony przez Giants, Ryan Tannehill wykluczony przez Tytanów

Eric Jones zajął ósme miejsce z prędkością 92,838 mil na godzinę, Kyle Busch zajął dziewiąte miejsce z prędkością 92,678 mil na godzinę, a Noah Gragson zajął dziesiąte miejsce z prędkością 92,188 mil na godzinę. Po raz pierwszy kierowcy Legacy Motor Club dotarli do finałowej rundy kwalifikacji na tym samym torze. Broniący zwycięzcy wyścigu Ross Chastain zakwalifikował się na 12. miejscu, a jego najszybsze okrążenie wyniosło 93,310 mil na godzinę.

Kimi Räikkönen zakwalifikował się na 22. miejscu, a Jenson Button na 24. miejscu. Jimmie Johnson zakwalifikował się na 31. miejscu.