30 listopada, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Atlanta ma teraz restauracje wyróżnione gwiazdkami Michelin

Atlanta ma teraz restauracje wyróżnione gwiazdkami Michelin

Sean Pavone/iStockPhoto/Getty Images

W Atlancie znajdują się nowo powstałe restauracje wyróżnione gwiazdką Michelin. Gwiazdy zostały uhonorowane podczas ceremonii we wtorek wieczorem w centrum Atlanty.


Atlanta
CNN

Stolica Gruzji, w której znajduje się najbardziej ruchliwe lotnisko na świecie, może teraz pochwalić się restauracjami wyróżnionymi gwiazdkami Michelin, co stanowi kolejny powód, aby zatrzymać się w niej na dłużej.

We wtorek wieczorem pięć restauracji w Atlancie otrzymało gwiazdkę Michelin podczas ceremonii w Rialto Center for the Arts w centrum miasta.

atlas, Bachanalia, Hayakawa, Leniwa Betty I Mojo Wszystkie otrzymały jedną gwiazdkę, co oznacza debiut francuskiego przewodnika turystycznego w tym mieście.

Jeden ze zwycięzców powiedział, że obecność Michelin prawdopodobnie poszerzy społeczność kulinarną.

„Będzie to kontynuacja dynamiki, która już tu została zbudowana” – powiedział Aaron Phillips, jeden z szefów kuchni / właścicieli Lazy Betty, wnosząc nowe inspiracje i talenty, „aby przyjechać, dołączyć do naszego miasta i gotować z nami”.

Andrew Thomas Lee/Lizzy Beatty

Lazy Betty to jedna z pięciu restauracji w Atlancie, które zdobyły gwiazdkę Michelin.

Po ceremonii Phillips oraz szef kuchni/właściciel Ron Hsu rozmawiali o całym zespole stojącym za nagrodą Lazy Betty, w tym o głównym szefie kuchni Austinie Goetzmanie.

„Szczerze mówiąc, nasz zespół zasługuje na to bardziej niż my” – powiedział Hsu. Inspektorzy Michelin zauważyli, że Hsu i Phillips „przygotowują współczesne menu degustacyjne ze sprytnymi kombinacjami smaków, które podkreślają regionalne składniki”.

Restauracje mogą otrzymać od jednej do trzech gwiazdek. Jedna gwiazdka oznacza „wysokiej jakości kuchnię”, w której „warto się zatrzymać” zgodnie z systemem ocen Michelin. Zatem Atlanta ma jeszcze dwa Wysoce selektywne stopnie Aby dążyć do przyszłej klasyfikacji.

Michelin pochwalił „dynamiczną scenę kulinarną miasta”. Anonimowi jurorzy „byli pod wrażeniem różnorodnej oferty, ponieważ wybór restauracji nie tylko odzwierciedla smaki Południa, ale ma w sobie także wiele międzynarodowego posmaku” – stwierdził Gwendal Poulenic, międzynarodowy dyrektor Przewodników Michelin. raport. oświadczenie.

READ  HBO Max w dół? Automatyczne monity o pomoc w grze House of the Dragon Premiera

Śliniaczek dla smakoszy i nie tylko

Dziesięć restauracji w Atlancie otrzymało ocenę Michelin Bib Gourmand, przyznawaną restauracjom serwującym dobre jedzenie w umiarkowanych cenach. Należą do nich restauracje Mały niedźwiedź, którego szef kuchni Jarrett Steber otrzymał nagrodę Michelin Young Chef Award. Razem, 45 restauracji w Atlancie Zostanie wymieniona w Przewodniku Michelin, zawierającym 30 rekomendowanych restauracji.

Dwie restauracje w Atlancie, Bacchanalia i The Chastain, otrzymały najnowszą ocenę Michelin – Zieloną Gwiazdę, która została wprowadzona w 2020 roku w celu nagradzania liderów w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Hayakawa

Japońska restauracja Hayakawa w Atlancie również otrzymała gwiazdkę Michelin.

Metodologia oceny restauracji Michelin, której historia sięga ponad stu lat, koncentruje się na pięciu kryteriach: jakość produktów, harmonia smaków; Opanuj techniki gotowania. Kuchnia odzwierciedla osobowość i głos szefa kuchni; i spójność (każda restauracja jest kontrolowana kilka razy w roku).

Michelin współpracuje z zarządami turystyki, w tym z Atlanta Convention i Visitors Bureau, aby „promować branżę turystyczną w danych lokalizacjach”. – stwierdził Michelin W lipcowej reklamie Atlanta Guide. Takie partnerstwa mają W przeszłości budziło to kontrowersje. Firma stwierdziła, że ​​proces selekcji jest „całkowicie niezależny”.

Atlanta jest drugim amerykańskim przewodnikiem Michelin, który debiutuje w tym roku. We wrześniu ogłoszono restauracje wyróżnione gwiazdką Michelin w Kolorado.

Francuski producent opon wprowadził swoje podręczniki we Francji w 1900 roku jako źródło informacji dla kierowców. W 2005 roku Nowy Jork zadebiutował jako pierwsza destynacja Michelin w Ameryce Północnej. Oprócz dwóch nowych przewodników po USA w tym roku Michelin przygotował także przewodniki po Kalifornii; Chicago; Miami/Orlando/Tampa na Florydzie; I Waszyngton. W Kanadzie kierunkami Michelin są Toronto i Vancouver.