27 lipca, 2024

Spotkanie Braci Chmielewskich w Polsce Paryż w Polsce (podsumowanie spotkania międzynarodowego)

Rekordziści kraju i najlepsi pływacy z Chorwacji, Polski i Szwajcarii zajmują pierwsze miejsca na międzynarodowych zawodach, ale czy zakwalifikowali się do Paryża? Do widzenia.

Pawalik pobił rekord spotkania na Międzynarodowych Mistrzostwach Pływania w Wiedniu

16 lat z Chorwacji Jana Pawlika Zajęła 1. miejsce na 50 wolnych (25,21) pobijając rekord zawodów Vienna International Swimming wynoszący 25,43. Jego czas był niewiele gorszy od rekordu życiowego (25,20), który ustanowił w marcu tego roku.

Choć Pavlik jest obecnie rekordzistą Chorwacji na 50 m stylem dowolnym (25,20), 100 m stylem dowolnym (56,09), 50 m stylem motylkowym (26,35) i sztafecie 4 × 100 m stylem dowolnym (3:49,56), to oficjalnie nie zakwalifikował się do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Czas kwalifikacji olimpijskich w kategorii 50 wolnych wynosi 24,82.

Bracia Chmielewscy zajęli I i II miejsce na 200 m w Otwartych Wiosennych Mistrzostwach Okregu Wmozp WMOZP i Okręgu Warszawa Otwarte.

Bliźniacy Krzysztof Chmielewski I Michał Chmielewski Zajął 1. miejsce (1:56,78) i 2. miejsce (1:58,10) w biegu na 200 m podczas WMOZP i Warszawskich Otwartych Wiosennych Mistrzostw Okręgu.

W zeszłym sezonie bracia pływali dla Uniwersytetu Południowej Kalifornii. Krzysztof Chmielewski Zajął 16. miejsce w biegu na 200 m (1:43,77) na Mistrzostwach NCAA. Michał Chmielewski po raz kolejny w tej konkurencji nie dostał się do finału. Uzyskany czas (1:41,97) uplasował go na 21. pozycji.

Obaj wybierają się w tym roku na Igrzyska w Paryżu, gdzie będą reprezentować Polskę w locie na 200 m. Krzysztof Chmielewski Zakwalifikował się do Mistrzostw Świata w Pływaniu 2023, osiągając swój najlepszy czas 1:53,62. Najlepszy wynik Michała Chmielewskiego to 1:54,88.

Krzysztof Chmielewski Startowała na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 r., gdzie na 200 m zajęła 8. miejsce z czasem 1:55,88.

Na mityngu, gdzie bracia Chmielewscy również ponownie przepłynęli 200 m, doszło do kontaktu. Radosław Kavecki (2:02,32). Kawecki reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 r., Igrzyskach Olimpijskich w Rio w 2016 r. i Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 r. Do niego należy rekord Polski na 200 LCM (1:54,24).

READ  Delegacja kobiet z Polski odwiedziła Albany w ramach programu Open World

Kaveki nie zakwalifikował się jeszcze na Igrzyska w Paryżu.

Ponty miażdży pole w 200 wolnych na zawodach Del Verbano Tenero (SUI).

Szwajcarii Nie Bondi Na mityngu Del Verbano Tenero (SUI) uzyskał ponad osiem sekund na 200 m stylem dowolnym (1:48,55). Do jego najlepszego czasu (1:47,76) zabrakło niecałe sekundy.

Ponty jest rekordzistą kraju w LCM na 50 wlotów (22,65), 100 wlotów (50,16), 200 wlotów (1:54,20), sztafecie 4 × 100 stylem dowolnym (3:13,41), sztafecie 4 × 200 metrów (7:06,12). oraz sztafeta 4 × 100 stylem zmiennym (3:35,46).

Ponti brał także udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 r., gdzie zdobył brąz w biegu na 100 m (50,74), co czyni go pierwszym szwajcarskim finalistą igrzysk olimpijskich w biegu na 100 m.

Będzie ponownie reprezentował Szwajcarię na dystansie 100 i 200 metrów w Paryżu.