12 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

SAG-AFTRA i studia będą kontynuować rozmowę w środę

SAG-AFTRA i studia będą kontynuować rozmowę w środę

Negocjacje w sprawie nowego kontraktu SAG-AFTRA mają być kontynuowane w środę, ponieważ studia chcą uratować sprzedaż kasową latem 2024 roku.

We wtorek po raz pierwszy od około dwóch tygodni związek wznowił negocjacje. Studia złożyły nową ofertę w najbardziej kontrowersyjnej kwestii – pozostałych transmisjach – która, jak miały nadzieję, przełamie impas, który doprowadził do 103-dniowego strajku.

W notatce dla członków we wtorek wieczorem SAG-AFTRA przedstawiła krótkie aktualne informacje na temat rozmów.

„Dziś dyrektorzy generalni ponownie zasiedli do stołu. Jutro będziemy kontynuować z nimi rozmowy. „Będziemy w dalszym ciągu bezpośrednio przekazywać Państwu aktualne informacje. Pamiętaj – nie wierz w nic, co przeczytasz w prasie, chyba że pochodzi bezpośrednio od nas. Wychodźcie na linie pikiet i sprawcie, aby wasz głos był słyszalny w całym kraju.

W zeszłym tygodniu Związek Producentów Filmowych i Telewizyjnych również przedstawił związkowi odpowiedź dotyczącą regulacji dotyczących sztucznej inteligencji. Obie strony nie osiągnęły porozumienia w kwestiach takich jak minimalne wynagrodzenie za korzystanie z replik cyfrowych, zakres zezwoleń niezbędnych do zezwolenia na repliki cyfrowe oraz szkolenie w zakresie sztucznej inteligencji.

Za tydzień wspólny strajk scenarzystów i aktorów będzie trwał przez sześć miesięcy. Studia jasno dały do ​​zrozumienia, że ​​chcą zawrzeć umowę w ciągu najbliższego tygodnia do 10 dni, jeśli mają jakąkolwiek nadzieję na uratowanie letniego sezonu filmowego i części sezonu telewizyjnego 2023–2024.

Jeśli strajk będzie kontynuowany w listopadzie, istnieje obawa, że ​​premiery kolejnych filmów będą się opóźniać i szanse na wyprodukowanie choćby pół sezonu telewizji sieciowej będą nikłe.

Przywództwo SAG-AFTRA zostało wzmocnione w sobotę, kiedy dyrektor generalny Disneya, Bob Iger, zadzwonił do Duncana Crabtree-Ireland, głównego negocjatora związku, aby zaprosić związek ponownie do stołu.

Jednak w zeszłym tygodniu związek również stanął przed znaczną presją, aby zakończyć strajk. Kilka gwiazd, na czele z Georgem Clooneyem, przedstawiło przywódcom związku alternatywny zestaw propozycji, które miały pomóc w rozwiązaniu strajku. Związek jednak odrzucił te pomysły, twierdząc, że nie sprawdzą się.

READ  8 restauracji w Arizonie znalazło się na liście 100 najlepszych restauracji do odwiedzenia na Yelp w 2024 roku

Zachary Quinto, gwiazda „Star Trek” i „Margin Call”, nagrał piosenkę Film z Instagrama W poniedziałek nawoływała członków do wsparcia przywódców, ponieważ „solidarność to jedyny sposób, w jaki otrzymamy to, o co prosimy w tych negocjacjach”.

„Wiem, że wszyscy są zmęczeni. Wiem, że siedzimy w tym od ponad 100 dni” – powiedział Quinto. „Ale jako związek musimy trzymać się razem. Naszym zadaniem jako członka związku jest wspieranie naszego przywództwa i wspieranie go. Jeśli zaczniemy kwestionować ich taktykę i motywy, jeśli zaczniemy brać sprawy w swoje ręce, osłabimy naszą pozycję i zagramy bezpośrednio w ręce pragnień AMPTP. „Właśnie tego chcą – abyśmy zaczęli kwestionować siebie nawzajem i kwestionować nasze przywództwo”.

Kilku członków komitetu negocjacyjnego podziękowało Quinto za jego wsparcie.