27 kwietnia, 2024

76ers 112-92 Magic (27 grudnia 2023 r.) Podsumowanie meczu

ORLANDO, Floryda – Zespół 76ers nie miał w środowy wieczór swojego centrum All-Star, ale zapewnił sobie obronę.

Tyrese Maxey zdobył 23 punkty, a Tobias Harris i Dean Anthony Milton dodali po 22 punkty dla drużyny z Filadelfii, która pokonała Orlando Magic 112-92 bez Joela Embiida otrzymującego nagrodę MVP.

„Mieliśmy odbicia, mieliśmy wiele przecieków. To był pierwszy raz, kiedy próbowaliśmy różnych rzeczy w defensywie” – powiedział Maxey. „To naprawdę zadziałało, naprawdę nam pomogło.”

Paul Reed zdobył 15 punktów, 10 zbiórek i trzy bloki dla Sixers, zaczynając od środka dla Embiida, czołowego strzelca ligi, który opuścił drugi mecz z rzędu ze względu na skręconą prawą kostkę. Filadelfia wygrała dziewięć z ostatnich 11 meczów.

„Myślę, że zdecydowanie musimy znaleźć inny styl gry, ponieważ jest on po prostu inny, kiedy jest na boisku, a pierwsze (mecze) nie były świetne” – powiedział trener Sixers Nick Nurse. „Bez Joela najważniejsza jest gra na tyle dobrze, aby dać sobie szansę na zwycięstwo”.

Franz Wagner zdobył 24 punkty dla Magic, który osiągnął najniższy wynik w sezonie i stracił pięć z siedmiu. Jalen Suggs dodał 20 punktów, a Paolo Banchero dodał 19 punktów i dziewięć zbiórek dla Orlando, który zdobył 9 z 33 rzutów za trzy punkty.

Banchero walczył przez całą noc i zakończył mecz 6 z 21 trafień z gry.

„Uważam, że wykonali naprawdę dobrą robotę, przekazując farbę i naszą umiejętność poruszania się po niej” – powiedział trener Magic Jamaal Moseley. „Trzeba przyznać im uznanie za rozpoznanie planu gry i wykonanie go na wysokim poziomie”.

Zespół Magic, który w każdej z trzech ostatnich porażek zdobył mniej niż 28% rzutów za trzy punkty, otrzymał kilka otwartych spojrzeń zza łuku, a Suggs stwierdził, że muszą je przyjąć.

READ  INDYCAR OGŁASZA KARY W Petersburgu

„Wygląda świetnie. Nie zamienilibyśmy żadnego z nich” – powiedział. „To są ujęcia, według których żyjemy i będziemy je robić za każdym razem. „Jeśli ich nie weźmiesz, wydaje się to szalone”.

Harris strzelił dwa gole podczas serii 9:0, która zapewniła Sixers pierwsze z trzech 11-punktowych przewag w trzeciej kwarcie. Suggs odpowiedział wsadem i rzutem za trzy punkty, po czym został odgwizdany za czwarty faul na 7:04 przed końcem kwarty.

Kolejne rzuty za trzy punkty Banchero i Caleba Hostana pozwoliły Magic odzyskać trzy punkty na 9:36 przed końcem, ale Harris i Milton trafili za trzy punkty dla 76ers, a Orlando już nigdy więcej nie zagroził. Magic w czwartej kwarcie zdobyli zaledwie 17 punktów.

Maxey, który po porażce z Miami w Boże Narodzenie zdobył 14 punktów w pierwszej połowie, mimo że opuścił ostatnie osiem minut pierwszej kwarty z dwoma faulami.

„Po prostu pozostałem agresywny, pozwoliłem, aby dzisiejsza gra wciągnęła mnie trochę bardziej. Strzały padały, te same, które oddawałem przez cały rok” – powiedział.